Προς το περιεχόμενο

Καποιες αιρετικες αληθειες γυρω απο τη μουσικη!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 498
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εννοείται κουβέντα να κάνουμε!!! Αλλιώς τι νοήμα έχει...... Και πλάκα πλάκα άνθρωπος είναι φυσικά!!!.... Να.......... του......... ξεφύγει καμιά μ@λ@κία για την μπάλα το καταλαβαίνω :lol: :lol: αλλά όχι και σε αυτά που ξέρει εδώ και 50 χρόνια :lol: :lol: :lol: :lol: μην τον βγάλουμε και αυτόν κουφό!!!! έλεος ρε Χάρη! :lol: :lol:

Επίσης κέρδισα 2 εισητήρια για Ensenada είσαι? Μονο που δεν είναι για το εργοστάσιο της Fender αλλά για τα γυρίσματα της Χουάνα της παρθένας! :roll: :roll:

 

Αχ taq' date=' εδώ γράφουμε τις αιρετικές απόψεις. Ο Hank Marvin -καλέ- είναι κατεστημένο. :lol: :lol:

 

Η Juana είναι κόλαση. Φύγαμε. :wink:

 

 

Και κάτι ακόμα:

 

"Η τεχνική μου είναι για γέλια μερικές φορές. Έχω αναπτύξει ένα δικό μου ύφος -υποθέτω- το οποίο έχει κυκλοφορήσει γενικώς. Δεν ειναι απαραίτητο να έχω καλή τεχνική γι αυτό. Έχω αναπτύξει εκείνα τα μέρη της τεχνικής μου που μου είναι απαραίτητα. Δεν θα γίνω ποτέ πολύ γρήγορος κιθαρίστας. Δεν ξέρω πραγματικά τι για να πω για το ύφος μου. Υπάρχει πάντα μια μελωδική πρόθεση σ' αυτό." David Gilmour.[/quote']

 

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Σωστόςςςςςςς!! Μα και γώ αιρετικά έγραψα αφού εδώ κατεστημένο θεωρείται ότι τα ξύλα απλά συπληρώνουν τις χορδές τα κλειδιά τις γέφυρες και τους μαγνήτες και δεν έχουν καμιά επίδραση στον ήχο!!!! Το 90% εδώ αυτό πιστεύει :lol: :lol: :lol: ¶ρα ο Hank Marvin είναι αιρετικός σε αυτά οπου λέει! ¶μα ψάξεις θα βρεις στο net και φωτό του με danelectro!! :lol: :lol:

In Fender Strat we trust!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αντε να πω και εγω καμια μπαρουφα.

 

1.Φτανει πια με τα 4/4 υπαρχουν ΤΟΣΕΣ και τοσες αλλες επιλογες. ακομα και σε δεκαταεκτα χωρις να ειναι μεταλλαδικο ή meshuggahιστικο.

 

2.Ο Vai ειναι μουσικη ιδιοφυια . & -

 

3.Οι Pink Floyd ειναι κουραστικοι ωρες ωρες ακομα και για ατομα που ακουνε progressive.

 

4.Γιατι μονο Fender & Gibson; η Ibanez(που ΔΕΝ ειναι μεταλλαδικες κιθαρες οπως λεει ενας φιλος μου) βγαζει τρομερα οργανα ειτε το θελετε ειτε οχι. και δεν ειναι καυσοξυλα σαν καποιες fender (ειπα "καποιες" δεν εννοω ολες).

 

5.Το να γκαριζεις για 3-5 λεπτα δεν ειναι μαγκια. ειναι μ$#@%#α, βοθριλα και σιγουρα οχι μουσικη.

 

6. Οι Dream Theater δεν ειναι ιδιοι μετα το Scenes from a memory.

 

7. Οι 7χορδες κιθαρες ΔΕΝ ειναι μονο για τους μεταλλαδες. Οποιος πιστευει κατι τετοιο ειναι ξεροκεφαλος.

 

αυτα τα λιγα.

http://www.neobux.com/?r=Evarian

βγάλτε λεφτάκια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3.Οι Pink Floyd ειναι κουραστικοι ωρες ωρες ακομα και για ατομα που ακουνε progressive.

 

Eγω παντως δεν κουραζομαι ποτε με τους Floyd! :wink: :wink:

feel da FUNK blast

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κ μερικά πικρόχολα απο μένα:

 

1. 'Μουσική' είναι η χρυσή τομή μεταξύ του χάους κ της απόλυτης προβλεψιμότητας.

 

2. Ο θόρυβος είναι χαοτικός. Ο θόρυβος δεν είναι μουσική.

 

3. Όσοι νομίζουν ότι γράφουν μουσική χωρίς ρυθμό κ μελωδία κάνουν λάθος.

 

4. Όσοι νομίζουν οτι οι Πυξ Λαξ γράφουν μουσική, κάνουν λάθος :lol:

 

5. Όσοι βαριούνται να μάθουν κάποιο όργανο γίνονται DJ.

 

6. Τα live ηλεκτρονικής μουσικής δεν έχουν κανένα νόημα.

 

7. Οι Fender είναι άσχημες.

 

8. Με τα VSTs όλοι γίναν 'πειραματικοί'.

 

9. Οι ντουμανάκιδες, κουλτουριάρηδες, φοιτητές είναι χειρότεροι απο τους σκυλάδες κ ας νομίζουν το αντίθετο.

 

10. H Καλομοίρα είναι γκομενάρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο τρία από μένα

 

1. Όσο περισσότερα λες, τόσο λιγότερο παίζεις..

 

2. Όποις λέει "ακούω τα πάντα", εννοεί "ο,τι βάλει το ραδιόφωνο" (δηλ. λαϊκα και μπίτια...α, και κάτι 80's)

 

3. Κανείς δε γράφει στίχο για να εκφράσει συναισθήματα που τον πνίγουν, ποζεριά για τις γκόμενες είναι.

 

bonus: Το ύφος "θέλω να κλ@σω" δε κάνει το σόλο καλύτερο (καλά, για μερικούς μπορεί)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήρθε η ώρα να πω κι εγώ τις αηδίες μου για να πέσετε να με φάτε :lol: :

 

- Η βρετανική ποπ - ροκ - indie σκηνή (keane - coldplay / arctic monkeys - bloc party κλπ) όσο και να θαυμάζεται για το ύφος της και τον ήχο της από την Ευρώπη και - τώρα τελευταία - τις ΗΠΑ, στην Αγγλία είναι ΜΙΣΗΤΗ!! Έχουν σκυλοβαρεθεί και ακούνε όλοι RnB.

 

- Ο Jordan Rudess είναι σκέτη ταχύτητα και πολύ βαρετός. Ήχος, έμπνευση, μουσικότητα σχεδόν μηδέν. Έχει χαλάσει τους Dream Theater...

 

- ...των οποίων ο καλύτερος δίσκος είναι το Falling Into Infinity.

 

- O John Petrucci είναι γενικά καλός κιθαρίστας.

 

- To nu metal πέθανε και σιγα-σιγα πάει να γίνει μόδα πάλι το στυλ iron maiden - judas priest κλπ.

 

- Η Παπαρίζου έχει ΠΑΡΑ πολύ καλή παραγωγή στον τελευταίο δίσκο της για ελληνική παραγωγή. Όταν έμαθα ότι δεν είναι ελληνική παραγωγή απογοητεύτηκα και κατέληξα στο ότι έχω δίκιο όταν λέω "δεν βλέπω φως" :lol:

 

- Δεν υπάρχει σωστό masterατζίδικο στην Ελλάδα. ΚΑΝΕΝΑ.

 

- Ο δίσκος californication έχει το πιο δυνατό σήμα που έχω μετρήσει (-6 db rms αν θυμάμαι καλά) και την μεγαλύτερη ακουστή ψηφιακή παραμόρφωση που έχω ακούσει (μαζί με το mezmerize των SOAD)

 

- To καλύτερο κομμάτι pink floyd είναι το echoes (νιώθωντας στον σβέρκο του τις καυτές ανάσες των "us and them" και "time").

 

- Όποιος ασχολείται με το πόσες νότες θα προλάβει να παίξει μέσα σε 1 δευτερόλεπτο ή πόσες μποτιές θα ρίξει έχει χάσει προ πολλού το νόημα (Βλέπε άρθρο 2). Ο Gilmour έκανε ένα bend και ανατρίχιαζε τα πλήθη (μουσικούς και μη). Οι κύριοι Vai, Malmsteen, Satriani κλπ εντυπωσιάζουν (όλο και λιγότερους) μουσικούς μόνο για την τεχνική τους.

 

BONUS: (θελω να το πω, άχτι το έχω)

Το hardware ήταν και ΕΙΝΑΙ (δεν ξέρω για το μέλλον) ΚΑΛΥΤΕΡΟ από το software από άποψη ποιότητας (αν το δούμε από την σκοπιά της ευκολίας αλλάζουν τα πράγματα.)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

- Ο Jordan Rudess είναι σκέτη ταχύτητα και πολύ βαρετός. Ήχος' date=' έμπνευση, μουσικότητα σχεδόν μηδέν. Έχει χαλάσει τους Dream Theater...

 

- ...των οποίων ο καλύτερος δίσκος είναι το Falling Into Infinity.

[/quote']

 

 

 

1) 2 πραγματα θα πω

 

- six degrees of inner turbulence

- metropolis pt.2

 

 

2)αυτα ειναι γουστα, αλλα ετσι κι αλλιως το αλμπουμ ειναι κορυφη!

Κill the wise one!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου