Προς το περιεχόμενο

Περί του Block AdBlock


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

 

  Δεν είδα κάποια αρνητική χροιά, αλλά μια σωστά διατυπωμένη άποψη που απ 'ότι είδα συμφωνούν και άλλοι

 

 

Σου παρέθεσα ένα παράδειγμα ήδη. Αν δεν σε έπεισα, δικαίωμά σου.

 

 

Μην υποτιμάς τη νοημοσύνη μου, δεν το φαντάστηκα. Τα μηνύματά σας είναι εκεί και ο καθένας μπορεί να βγάλει τα συμπεράσματά του

 

Δεν την υποτιμάω (μακριά από εμένα αυτές οι πρακτικές). Σου είπα έτσι είναι το στυλ γραφής μου . Αν δεν σε έπεισα, δικαίωμά σου.

Θύμησέ μου, την επόμενη φορα που θα κάνεις πλάκα σε ενα θέμα να "υποθέσω" ότι το "διακωμωδεις".

 

 

Δεκτόν, όπως και ο ΟΡ τη δικιά του και εγώ τη δικιά μου η οποία ισορροπεί ανάμεσα στις δικές σας  :)

 

Σαφώς. Εσύ όμως ενεργοποίησες έναν " οιονεί κοινωνικό αυτοματισμό ".

Άξαφνα γίναμε "μέλη" και οι "μοντεράτορες".

Εσύ κάνεις αυτές τις διακρίσεις.

Δεν είπα εγώ "τι λέει το μέλος;;;;"

Απαντάω στον mauromouris.

Όπως και εσύ, αν θες να μου απευθυνθείς (απαντήσεις) προσωπικά, μπορείς να χρησιμοποιήσεις ή το LK ή το ΛΚ ή το Λάκης ή το Χριστόδουλος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 81
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Πάντως διέκρινα ένα pattern "έχω τους δικούς μου (άλλους) λόγους να μπλοκάρω τις διαφημίσεις" και "έχω την αίσθηση ότι οι mod στρατευμένα λοιδορούν χασκογελώντας το μέλος που τόλμησε να σηκώσει κεφάλι".

Ψεκασμός είναι αυτά τα πράματα παιδιά.

 

:'')

Δλδ όποιος-οι ασκήσουν κριτική σε μια απόφαση του φόρουμ, κάνουν παρατήρηση - παράπονο και γενικά δηλώσουν αντίθεση θα εισπράττουν χαρακτηρισμούς και ειρωνείες;;

 

Ωραία

 

"There’s no mystery in my gear. And if any, then it’s hidden between hands, heart and soul. It simply must be the way I play" ~ Criss Oliva

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν την υποτιμάω (μακριά από εμένα αυτές οι πρακτικές). Σου είπα έτσι είναι το στυλ γραφής μου .

Οκ αν το στυλ γραφής σου είναι όταν καταθέτει κάποιο μέλος τον προβληματισμό του να του απαντάς με Ρολερ σκίασης, στόρια , κουρτίνες, ξυριστικές μηχανές για καραφλούς κλπ τότε πάω πάσο.

 

Σαφώς. Εσύ όμως ενεργοποίησες έναν " οιονεί κοινωνικό αυτοματισμό ".

Άξαφνα γίναμε "μέλη" και οι "μοντεράτορες".

Εσύ κάνεις αυτές τις διακρίσεις.

Δεν κάνω καμία διάκριση, για να είσαι μοντεράτορας προυποθέτει να είσαι και μέλος. Τις διακρίσεις τις κάνει το noiz δίνοντας στον καθένα από έναν τίτλο, δεν τους δίνω εγώ. Και υποθέτω σαφώς ότι τα γραφόμενα και οι απόψεις ενός μοντερέητορ έχουν μεγαλύτερη βαρύτητα και συνεπώς πρέπει να είναι πιο προσεκτικά διατυπωμένες  :)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

:'')

Δλδ όποιος-οι ασκήσουν κριτική σε μια απόφαση του φόρουμ, κάνουν παρατήρηση - παράπονο και γενικά δηλώσουν αντίθεση θα εισπράττουν χαρακτηρισμούς και ειρωνείες;;

 

Ωραία

 

H απάντηση αυτή που παρέθεσες, δεν αφορούσε ούτε το αρχικό ποστ, ούτε όσα ακολούθησαν και συμφωνούσαν με αυτό (στην ασκηθείσα κριτική όπως το λες).

Αφορούσε αυτό:

 

 

  Από κει και πέρα το ότι οι moderators διακωμωδείτε τον προβληματισμό και την άποψη ενός μέλους για να δείξετε (μάλλον) ότι το θέμα είναι ήσσονος σημασίας και ότι δεν υπάρχει λόγος να το παίρνουμε στα σοβαρά είναι και αυτό ακόμα ένα φάουλ.

 

 

Από εκεί και πέρα, αν το εισέπραξες ως ειρωνεία, μπορώ να σε διαβεβαιώσω, αν με πιστεύεις βέβαια, ότι ειδικά ο χαριλατρον δεν το είπε τουτιοτροπως αλλά αντί της λέξης «συνωμοσιολογια» αν τον ερμηνεύω σωστα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Οκ αν το στυλ γραφής σου είναι όταν καταθέτει κάποιο μέλος τον προβληματισμό του να του απαντάς με Ρολερ σκίασης, στόρια , κουρτίνες, ξυριστικές μηχανές για καραφλούς κλπ τότε πάω πάσο.

Δεν κάνω καμία διάκριση, για να είσαι μοντεράτορας προυποθέτει να είσαι και μέλος. Τις διακρίσεις τις κάνει το noiz δίνοντας στον καθένα από έναν τίτλο, δεν τους δίνω εγώ. Και υποθέτω σαφώς ότι τα γραφόμενα και οι απόψεις ενός μοντερέητορ έχουν μεγαλύτερη βαρύτητα και συνεπώς πρέπει να είναι πιο προσεκτικά διατυπωμένες  :)

 

Να το πώ για δεύτερη φορά;

ΔΕΝ απαντούσα στον OP γιατί ΔΕΝ το ήθελε.

Πάλι μπερδεύεσαι και υποθέτεις λάθος. Οι απόψεις του μοντερέητορ, έχουν την ίδια βαρύτητα με την άποψη όλων των μελών.

 

Τωρα , αν δεν θεωρείς ότι δεν διατυπώνω προσεκτικά τις απόψεις μου, και για τρίτη φορά....δικαίωμά σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να το πώ για δεύτερη φορά;

ΔΕΝ απαντούσα στον OP γιατί ΔΕΝ το ήθελε.

Όσες φορές και να το πεις δεν πείθεις για το αντίθετο, κάνατε πλάκα δύο μοντεράτορες κάτω από το ποστ του ΟΡ. το οποίο σημαίνει ότι και να μην ήθελε ο ΟΡ απάντηση του απαντήσατε με τον τρόπο σας στο πόσο σοβαρά πήρατε το θέμα του.

 

Οι απόψεις του μοντερέητορ, έχουν την ίδια βαρύτητα με την άποψη όλων των μελών.

Οκ

 

Τωρα , αν δεν θεωρείς ότι δεν διατυπώνω προσεκτικά τις απόψεις μου, και για τρίτη φορά....δικαίωμά σου.

Φυσικά και είναι δικαίωμα μου.

 

Καλό θα είναι επίσης να σταματήσεις τα νομικίστικα τερτίπια και τις λεκτικές ακροβασίες για να οδηγήσεις τη συζήτηση εκεί που θέλεις και να αποπροσανατολίσεις το φόρουμ. Το θέμα μας είναι άλλο και ας μείνουμε σ' αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

...

 

Από εκεί και πέρα, αν το εισέπραξες ως ειρωνεία, μπορώ να σε διαβεβαιώσω, αν με πιστεύεις βέβαια, ότι ειδικά ο χαριλατρον δεν το είπε τουτιοτροπως αλλά αντί της λέξης «συνωμοσιολογια» αν τον ερμηνεύω σωστα.

 

 

Ασφαλώς "συνωμοσιολογία" σημαίνει.

 

Από την άλλη, ας κρατήσουμε και κάποια επαφή με τον ρεαλισμό.

Η άποψη του OP και καναδυό που προσυπέγραψαν  μου φαίνεται "δήθεν".

 

Μπαίνει ο άλλος στο σπίτι σου:

"Καλά ρε φίλε φοράς κόκκινο? Δεν ξέρεις ότι μου φέρνει γρουσουζιά? Δεν φαντάστηκες ότι μπορεί να περάσω και να σε δω?"

-Αλλη φορά να με παίρνεις τηλέφωνο να ρίχνω από πάνω μια κελεμπία.

"Νά΄το. Με ειρωνεύεσαι. Με αστειάκια δεν πείθεις όμως."

Αυτά ζούμε.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Όσες φορές και να το πεις δεν πείθεις για το αντίθετο,

Μα ΔΕΝ με ενδιαφέρει να σε πείσω.

Με ενδιαφέρει να απαντήσω.

 

  το οποίο σημαίνει ότι και να μην ήθελε ο ΟΡ απάντηση του απαντήσατε με τον τρόπο σας στο πόσο σοβαρά πήρατε το θέμα του.

 

Μα πώς να το πάρω ΣΟΒΑΡΑ το θέμα του όταν μου ανακοινώνει ότι ΔΕΝ θέλει απάντηση;

@mauromouris

 

 

Ξέρεις που φτάσαμε;

Αν , όταν εσύ κανείς πλάκα σε ένα θέμα (που το χεις κάνει- και καλά έκανες δηλαδή) ,  ερχόμουν και σου έγραφα από κάτω «μην το διακωμωδείς», θα πεταγόσουν και θα έλεγες «Μου την λέει ο μονερατορας».

Και συμβαίνει το ΑΚΡΙΒΩΣ ΑΝΤΙΘΕΤΟ, όταν εγώ κάνω πλάκα, να μου «τη λέει» το μέλος (εμένα η μόνη άμυνά μου να είναι να το δεχτώ, γιατί ως μοντεράτορας η γνώμη μου κατά πλάσμα δικαίου, είναι ανώτερη από αυτή του μέλους).

Όχι. Έχουμε ίδια δικαιώματα και ίδιες υποχρεώσεις. (Απλά εγώ έχω κάποια έξτρα καθήκοντα αγγαρείας, ναι γιατί το θέλησα, ναι γιατί εκτιμώ τον Γιάννη).

Αν ΕΣΥ έχεις δικαίωμα για πλάκα, το έχω και ΕΓΩ.

 

Επίσης,

 

 

 

Καλό θα είναι επίσης να σταματήσεις τα νομικίστικα τερτίπια και τις λεκτικές ακροβασίες για να οδηγήσεις τη συζήτηση εκεί που θέλεις και να αποπροσανατολίσεις το φόρουμ. Το θέμα μας είναι άλλο και ας μείνουμε σ' αυτό.

Δεν χρησιμοποιήσα εγώ προστακτική. Μην το κάνεις και εσύ.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν χρησιμοποιήσα εγώ προστακτική. Μην το κάνεις και εσύ.

Όπως διατάξετε  :police:

 

Από την άλλη, ας κρατήσουμε και κάποια επαφή με τον ρεαλισμό.

Αν το λες στον εαυτό σου για να το εμπεδώσεις έχει καλώς, γιατί απ' ότι διαβάζω με ψεκασμένους και συνομωσιολογίες και το ότι ακόμα δεν έχετε καταλάβει τη βαρύτητα και τη σημαντικότητα του θέματος, το πρόβλημα το έχετε εσείς  :)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Όπως διατάξετε  :police:

 

 

Δεν διέταξα. Εχώ χρησιμοποίησα ΕΥΚΤΙΚΗ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου