Προς το περιεχόμενο

Το format mp3 πλησιάζει στο τέλος του (;)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλα δεν  ηταν καλύτερα απλα καμια φορα σκεφτομαι ποσο τελικα η εξέλιξη γεννησε νεα προβληματα

 

ισχυει αλλα σκέψου τι ποιότητα ζωης εχουν σημερα περιοχες με τεραστιο πληθυσμο (ινδια, κινα κλπ). βεβαια, θα μου πεις, καλύτερα ζωντανος και στριμωγμενος παρ...

 

Δυσκολη κουβέντα και δε ξερω αν εχω καλα επιχειρήματα.

 

Έχουν ΔΡΑΜΑΤΙΚΑ καλυτέρη πΓοιοτητα από αυτή που είχαν

τον μεσαίωνα πάντως

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 120
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Guru

όσοι δεν μπήκατε στον πειρασμό να χρησιμοποιήσετε ένα απλό δωρεάν duplicate finder (δεν χρειάζεται καν ειδικό λογισμικό όπως τσαμπουνήθηκε παραπάνω) που θα σας έδειχνε αμέσως ότι τα αρχεία 2-4 και 3-5 είναι ίδια, είμαι σίγουρος ότι επί το πλείστον δεν μπορέσατε να ξεχωρίσετε με σιγουριά τα αρχεία ή σε δευτερο χρόνο "πιέσατε" τον εαυτό σας και όπως ο συμπαθής John καταλήξατε σε λάθος συμπεράσματα πέφτοντας "θύματα" στα κλασικά για όλους μας ψυχοακουστικά τερτιπάκια του εγκεφάλου μας...

 

δεν χρειαζόταν το πρόχειρο εδώ τεστάκι για να το επιβεβαιώσω προσωπικά μια και την πεποίθησή μου την είχα καταθέσει (το πραγματικό μου ενδιαφέρον ήταν και παραμένει το blind test ουσίας, στο οποίο δεν χωράνε εξυπνακισμοί και κακεντρέχειες και στο οποίο θα χαρώ να "δω" live τι "ακούει" ο καθείς)...

 

το όλον εγχείρημα έγινε μια και (καλώς τελικά?) νοιώθω άνετα με κάποιους και νόμισα ότι θα βοηθήσω να πάρουν μια ιδέα για ότι υποστηρίζω συμπερασματικά μέσω της εμπειρίας μου... τώρα ότι ο άλλος θεωρεί ότι απλά έχω καιρό για ξόδεμα να το σχολιάσω?... άστο...

 

όποιος ΑΜΦΙΒΑΛΕΙ για την ορθότητα των λεγόμενών μου, μπορεί να μου ζητήσει το full original rip για να το εξακριβώσει (και άλλωστε πολλοί ξέρετε και που μένω  ;D ;D ;D)....

 

όποιος ισχυρίζεται λοιπόν ότι "ακούει" λογικά θα έπρεπε εύκολα να διακρίνει κατ αρχήν το 1 που θεωρητικά είναι εμφανώς υποδεέστερο και ως πρώτο χειρότερο το ακολουθούσε ένα καλύτερο και το αυτόν μέχρι το 3... αν αμέσως ξεχώριζε το 3 ας πούμε σαν (όντως) καλύτερο άμεσα θα αναγνώριζε και το 5 ως ίδιο μετά τον "υποβιβασμό" στο 4 και την άμεση σύγκρισή τους... δεν θα αντιλαμβανόταν ως καλύτερο απ ευθείας το 5 μια και το έχει ήδη ακούσει ως ίδιο ποιοτικά... τι να πω και γω....

 


σόρυ για μια ακόμα φορά για το "πάπλωμα" αλλά το γράφω τμηματικά εδώ και ώρες δουλεύοντας παράλληλα (ω τι σύμπτωση σε clean audio editing συνομιλίας από υλικό που θα χρησιμοποιηθεί σε πραγματική δίκη 8) ;D)

 

το συγκεκριμένο θέμα δυστυχώς "κάηκε"... και έχω ξενερώσει αλλά από σεβασμό στο χώρο και σε όσους ήθελαν να πάρουν κάτι από αυτό, όταν ξαναβρώ χρόνο ίσως και σήμερα, θα ξαναστείλω κάποια αρχεία ΜΕ ΑΔΙΑΒΛΗΤΟ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΦΟΡΑ τρόπο από εμένα το λαμόγιο να ούμε , σε άλλο θέμα που θα ανοίξω... ελπίζω να μη γίνει και κείνο π#$τ@ν@ μια και θα ναι το τελευταίο (όπως νοιώθω αυτή τη στιγμή) που θα ασχοληθώ...

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τσακωθείτε λίγο.

Πάνω από το πτώμα του μακαρίτη mp3

χαχαχαχαχαχαχαχαχα

 

Τι να τσακωθούμε μωρέ;

 

Λύσσαξε ο άνθρωπος που όλοι καταλάβαμε ότι το 5 ήταν το καλύτερο. Αυτός φανταζόταν ότι θα λέγαμε κάτι άλλο και ότι μετά θα σόλαρε για καμιά εικοσαριά σελίδες για την... ψυχοακουστική.

 

Θα του έλεγα και από ποια... ηχεία αναφοράς το άκουσα το φοβερό του τεστ πριν.. καταλάβω ότι το 5 ήταν το καλύτερο, αλλά φοβάμαι ότι θα μου στείλει και άρθρο για τη σχιζοφρένεια (μου).

 

Βρίσε Νίκε, βρίσε παιδάκι μου δεν κοστίζει τίποτε.

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που ξέρω είναι έχω πήξει να τρώω στη μάπα στις καινούργιες σοδειές μουσικής ατάλαντους "τραγουδιστές" που επειδή η φωνή τους είναι πιο φάλτσα και από τη ντουντούκα του "κοκκινόχωμα, καστανόχωμα, σκινόχωμα", το έχουν ρίξει στο "ραπάρισμα" με κάτι στοίχους να τραβάς τα βυζιά σου και να κατεβάζουν γάλα, που κανονικά το μόνο που έπρεπε να κάνουν είναι να τελαλούν στο μπερντέ του καραγκιόζη για τον πολυχρονεμένο μας πασά.

 

Καθίστε εσείς να τσακώνεστε για το πιο φορμάτ είναι καταλληλότερο για να ξεφορτώσουμε τη χωματερή της μουσικής, μην τυχόν και χάσουμε το περιεχόμενο στα 19 kHz και δεν διατηρήσουμε την πιστότητα της στρούγκας.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να τσακωθούμε μωρέ;

 

Λύσσαξε ο άνθρωπος που όλοι καταλάβαμε ότι το 5 ήταν το καλύτερο. Αυτός φανταζόταν ότι θα λέγαμε κάτι άλλο και ότι μετά θα σόλαρε για καμιά εικοσαριά σελίδες για την... ψυχοακουστική.

 

Θα του έλεγα και από ποια... ηχεία αναφοράς το άκουσα το φοβερό του τεστ πριν.. καταλάβω ότι το 5 ήταν το καλύτερο, αλλά φοβάμαι ότι θα μου στείλει και άρθρο για τη σχιζοφρένεια (μου).

 

Βρίσε Νίκε, βρίσε παιδάκι μου δεν κοστίζει τίποτε.

 

 

 

Ηρεμήστε. Είμαστε όλοι ΦΙΛΟΙ και έχει ΖΕΣΤΗ.

Μην πιάνεστε πίσω από τις λέξεις, θα βρείτε τον Αλέξη χαχαχαχαχαχαχαχα

 

Καλά τα λέει ο manosx

 

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

μ αρέσετε και με απογοητεύετε τα μάλα ρε φίλοι(?)....

ασχέτως θέματος και σοβαρότητος του, δηλαδή μπορεί ο καθένας να βγαίνει και να συκοφαντεί για "μεθοδεύσεις" και "πλαστά αρχεία" και "σκοτεινές προθέσεις" αναπόδεικτα έτσι επειδή του καύλωσε?

 

ακόμα και να αμφιβάλλατε στο πμ μου δεν ΒΛΕΠΩ ΟΜΩΣ κανένα αίτημα να ΣΤΕΙΛΩ το ΑΡΧΕΙΟ που επαληθεύει τα λεγόμενά μου...

 

και βγήκα και "δαρμένος" που ΑΝΤΕΔΡΑΣΑ στην συκοφαντία του καραγκιόζη?...

 

ευχαριστώ για την στήριξη των υπολοίπων... εκτός αν είναι της ιδίας αντίληψης ότι το "έστησα" όλο αυτό για να μου πουν και τον λόγο...

 

τι να πω ρε... με απογοητεύετε... εντάξει στα @@ σας αλλά όχι στα δικά μου...

κρίμα ρε.. κρίμα...

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου