Προς το περιεχόμενο

Το format mp3 πλησιάζει στο τέλος του (;)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εμένα πάντως αυτό μου θυμίζει αμφισβητούμενη φάση.

Την δείχνει το βράδυ η τηλεόραση, και λένε οι μισοί ότι είναι καθαρό οφσάιντ, και οι άλλοι μισοί, ότι τον επιθετικό καλύπτει το παπούτσι του αμυντικού.

 

Όχι λένε οι πρώτοι, δες το κεφάλι του είναι πέντε πόντους πιο μπροστά, τι λέτε ρε λένε οι άλλοι έχει απλωμένο πόδι ο αμυντικός και τον καλύπτει.

 

Και όλα αυτά που δεν είναι ξεκάθαρα ούτε με δέκα ριπλέι, θα έπρεπε ο διαιτητής να τα δει μέσα στην ροή του αγώνα.

 

Οι πέντε πόντοι πίσω ή πέντε πόντοι μπροστά όμως είναι σημαντικοί για το αποτέλεσμα.

 

Πάντως εγώ μεζούρα δεν παίρνω.

Προτιμώ να εστιάζομαι στο θέαμα, και όχι στο αποτέλεσμα, ειδικά όταν αυτό κρίνεται στις λεπτομέρειες. :)

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 120
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ενα πράγμα που συνηδειτοποιήσα μετά τα 25-26, αλλά ποτέ δε χώνεψα, είναι ότι η άγνοια ειναι η πηγή της ευδαιμονίας (που λένε). Όσα περισσότερα καταλαβαίνω για τον μάταιο τούτο κόσμο τόσο περισσότερο αγχώνομαι. Ευτυχώς με τα φορμάτ δε πήρα πρέφα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσα περισσότερα καταλαβαίνω για τον μάταιο τούτο κόσμο τόσο περισσότερο αγχώνομαι.

 

Το αντίθετο ισχύει.

Η γνώση είναι πηγή ευτυχίας.

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπωσδήποτε ένα θέμα για το οποίο μπορεί κανείς να μιλά για ώρες. Γνώμη μου πάντως είναι ότι δεν πρόκειται η απωλεστική συμπίεση να καταργηθεί στον κόσμο του ίντερνετ για δύο λόγους:

α) πάντα θα θέλουμε οικονομία μετάδοσης δεδομένων στην ακρόαση μουσικής μέσω streaming, όσο και μικρό να είναι το μέγεθος της πληροφορίας

β) η ακρόαση σε lo-fi ακουστικές πηγές, όπως smartphones, laptops, tablets κτλ., είναι πλέον δεδομένη

 

modern_recording_chart.jpg

Genius begins great works; labor alone finishes them... -- J. Joubert

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντως... σκέψου να μην ξέραμε ανάγνωση.... δυστυχία...

 

ή ευτυχία  ;).

 

Τον μεσαίωνα πεθαίνανε νέοι αλλα είχαν λιγότερο στρες.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν έχω δάσκαλο ανάγνωσης, πόσο καιρό θα μου πάρει να βελτιωθώ;

(Έχει κάνει κανείς σχετικό βίντεο;)

 

ή ευτυχία  ;).

 

Τον μεσαίωνα πεθαίνανε νέοι αλλα είχαν λιγότερο στρες.

 

 

 

Περί μεσαίωνος...

 

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ή ευτυχία  ;).

 

Τον μεσαίωνα πεθαίνανε νέοι αλλα είχαν λιγότερο στρες.

 

Ειδικώς αυτοί/ες που πεθαίνανε στη κούνια (τεράστια βρεφική θνησιμότητα, το λένε) δεν προλαβαίνανε να στρεσαριστούν ποτέ.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν έχω δάσκαλο ανάγνωσης, πόσο καιρό θα μου πάρει να βελτιωθώ;

(Έχει κάνει κανείς σχετικό βίντεο;)

 

Περί μεσαίωνος...

 

 

καλα δεν υποστήριξα οτι τον μεσαίωνα ηταν καλύτερα απλα καμια φορα σκεφτομαι ποσο τελικα η εξέλιξη γεννησε νεα προβληματα

 

Ειδικώς αυτοί/ες που πεθαίνανε στη κούνια (τεράστια βρεφική θνησιμότητα, το λένε) δεν προλαβαίνανε να στρεσαριστούν ποτέ.

 

ισχυει αλλα σκέψου τι ποιότητα ζωης εχουν σημερα περιοχες με τεραστιο πληθυσμο (ινδια, κινα κλπ). βεβαια, θα μου πεις, καλύτερα ζωντανος και στριμωγμενος παρ...

 

Δυσκολη κουβέντα και δε ξερω αν εχω καλα επιχειρήματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου