Προς το περιεχόμενο

Στέρεο κλαρίνο Despacito;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παρ' όλα αυτά, αν ήσουν κάπου με σπασμένο το πόδι σου και σε πλησίαζαν ένας κοστουμάκιας, ένας με ράσα και ένας με στολή ιατρού, νομίζω πως ξέρεις ποιον θα άφηνες να σε εξετάσει ενώ πονάς.

 

Καλα για τον συγκεκριμενο μην εισαι και τοσο σιγουρος ,εχει γενικα ΘΡΗΣΚΕΥΤΙΚΟΥ τυπου εμμονες και αγαπη στο ΜΕΤΑΦΥΣΙΚΟ οποτε μαλλον τον παππα βλεπω να βαζει τον γυψο,τον ιατρο να μην μπορει να τον πλησιασει μεχρι  να αποδειξει οτι δεν ειναι μνημονιακο καπιταλιστικο γουρουνι του ιδωτικου τομεα  και τον κουστουματο να τρωει κΣυλο γιατι ειναι διευθυντηριος  ;D ;D ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 210
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

 

Παρ' όλα αυτά, αν ήσουν κάπου με σπασμένο το πόδι σου και σε πλησίαζαν ένας κοστουμάκιας, ένας με ράσα και ένας με στολή ιατρού, νομίζω πως ξέρεις ποιον θα άφηνες να σε εξετάσει ενώ πονάς.

Το σπασμένο πόδι είναι αλλιώς.

Δεν ξέρω αν διάλεξες τυχαία τα πρόσωπα που μπορεί να πλησιάσουν τον καθένα όταν είναι άρρωστος, αλλά έπεσες διάνα.

 

Αφήνεις αυτόν με την στολή γιατρού να σε κάνει καλά, μετά πας σ' αυτόν με τα ράσα να σε εξομολογήσει, αφήνοντας τα χρήματα στον κουστουμάτο για όλες αυτές τις υπηρεσίες.

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η φράση αυτή δε σημαίνει πως "μπορεί κάποιος να φορά ράσα αλλά να μην είναι παπάς", το οποίο είναι ποσοτικός προσδιορισμός (υπάρχει ένα συγκεκριμένο property ή όχι).

 

Σημαίνει "η ποιότητα ενός ιερέα μπορεί να διαφέρει από άλλον που έχει την ίδια ενδυμασία".

 

Οπότε, η ανάγνωσή σου είναι λανθασμένη. Ίσα-ίσα, ακριβώς γι' αυτό το λόγο είναι απαραίτητη η εκάστοτε "στολή". Το δικό σου επάγγελμα, το οποίο αφορά ακριβώς στη διαχείριση καταστροφικών συνθηκών, προφανώς αποτελεί εξαίρεση, αλλά είναι από τις εξόχως σπάνιες. Οι τεράστια πλειοψηφία των ανθρώπων ΔΕΝ καλείται να παίξει τον ρόλο της κάτω από τόόόσο ρευστές συνθήκες.

 

Παρ' όλα αυτά, αν ήσουν κάπου με σπασμένο το πόδι σου και σε πλησίαζαν ένας κοστουμάκιας, ένας με ράσα και ένας με στολή ιατρού, νομίζω πως ξέρεις ποιον θα άφηνες να σε εξετάσει ενώ πονάς.

 

 

 

Δεν είναι έτσι αλλά δεν έχω πληκτρολόγιο και γράφω από το κινητό.

Θα τον ρωταγα τι ειδικότητα έχει πρώτα τον γιατρό και τους άλλους δύο αν έχουν γνώσεις προνοσοκομειακης ανριμετωπισης τραυματία.  Αν ο γιατρός είχε ειδικότητα αλλά δεν είχε γνώσεις παροχής πρώτων βοηθειων και οι άλλοι είχαν αυτές τις προϋποθέσεις ανάλογα με τις συνθήκες στη σκηνή του ατυχήματος η της αιφνιδιας νόσου μου κλπ. θα επέλεγα ποιον από τους τρεις να με βοηθήσει και λόγω γνώσεων και με την προϋπόθεση πως θα είχα το αντίστοιχο συνειδησειακο επίπεδο για να παρεμβω στην διαδικασία θα τους έδινα και κάποιες οδηγίες παράλληλα.  Αν έβλεπα πως ξέρουν δεν θα μιλαγα αλλά αν ήταν έμπειροι ότι και να τους έλεγα θα με έγραφαν και θα έκαναν αυτά που πρέπει ανάλογα τις συνθήκες έτσι ώστε να με πάνε εκεί που πρέπει,  όπως πρέπει γιατί θα γνώριζαν πως οι αντιδράσεις  μου είναι φυσιολογικές λόγω του στρες του τραυματισμού,  από την δυνατότητα τους να εκτιμούν πιθανολογοντας από το είδος και τις συνθήκες τραυματισμου και την εικόνα μου ως θύμα μπλα μπλα.

 

Χαριτολογωντας τα λέω κάπως αλλά στη ζωή και τη μουσική τίποτα δεν είναι απλό.

Και στη μουσική όλα ξεκινάνε από 12ημιτονια και τις παραλλαγές τους αλλά δεν είναι τελικά τόσο απλά τα πράγματα.

 

Ο καθένας ερμηνεύει γεγονότα και καταστάσεις ανάλογα με το γνωσιακο και εμπειρικο του επίπεδο και αντίστοιχα αυτά καθορίζουν και τις αποφάσεις του.

 

Εγώ κάποτε ήμουν σοβατοτερος αλλά όσο μεγαλωνω τρελαίνομαι.

Και τα βλέπω όλα αλλιώς.

Απελευθερωνομαι από στερεότυπα και αρχετυπα,  χάνω τα όρια της πραγματικότητας και κάνω ένα τεράστιο άλμα μέσα στον ωκεανό της φαντασίας μου και βυθιζομαι σε έναν κόσμο τέλειο,  αιώνιο που επικρατεί η αγάπη και τα παγωτά!!!!!

 

Χαχαχαχαχαχα

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

....

Παρ' όλα αυτά, αν ήσουν κάπου με σπασμένο το πόδι σου και σε πλησίαζαν ένας κοστουμάκιας, ένας με ράσα και ένας με στολή ιατρού, νομίζω πως ξέρεις ποιον θα άφηνες να σε εξετάσει ενώ πονάς.

 

Σε σχέση με τη στολή:

 

Στο στρατό έχω διατελέσει ιατρός πολύ μεγάλης μονάδας (σχολής) και παράλληλα ιατρός φρουραρχείου (χωρίς να είμαι ιατρός, ήμουν απλά του υγειονομικού).

Για περίπου ένα μήνα δεν υπήρχε κανονικός ιατρός οπότε το επιτελείο ήμουν εγώ, ένας ΥΕΑ κτηνίατρος και ένας ΥΕΑ βιολόγος.

 

Ήξεραν όλοι ότι δεν είμαι γιατρός (εκτός από τους ασθενείς  ;D ) και ήταν συμφωνημένο ότι όταν εμφανίζεται περιστατικό απλά θα κάνω τα απαιτούμενα χαρτιά (παραπεμπτικά κλπ) ώστε να πηγαίνει στο πολιτικό νοσοκομείο να τον εξετάζει γιατρός.

 

Είμαι λοιπόν ένα βράδυ (κάθομαι στη θέση του ιατρού της μονάδας) και κουβεντιάζω με το λοιπό ιατρικό επιτελείο  ( ;D) και μπαίνει ένας ασθενής με κάποιο πόνο στην κοιλιά.

 

Ρωτάω λοιπόν τον ασθενή τι έχει (για να το γράψω στο παραπεμπτικό και στο βιβλίο κίνησης) και του λέω "πριν πεις τι πρόβλημα έχεις, να σε ενημερώσω ότι εγώ είμαι φυσικός, αυτός εδώ είναι βιολόγος και άλλος από εκεί κτηνίατρος".

 

Μου λέει "Γιατρέ πονάω εδώ μπροστά".

 

;D

 

 

(και αυτό γινόταν συνέχεια)

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

(και αυτό γινόταν συνέχεια)

 

Καλα εδω ο μισος  ελληνικος λαος θεωρειουσε  οτι θα  μπορουν να  κυβερνουν τη χωρα οι  "φακ νιους" , ''ιος ΧΙΒ" & "εφημερις Χανζαπλαστ" ο φανταρακος που σε θεωρησε γιατρο  σε πειραξε  ;D ;D ;D

 

τουλαχιστον εσυ εχεις και ενα (δυο,τρια,τεσσερα) πτυχια ,δεν εισαι " σπουδαγμενος" μονο  στο καφενειον Φιλιον.... ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν απαντηση στο αρχικο βιντεο, και επειδη δεν διαβασα ολα τα μηνυματα, δεν ξερω αν αναφερθηκε, ΦΑΛΤΣΑΑΑΑΑ. Συμφωνικες ορχηστρες αλλου... αποψε Διαφωνικη ορχηστρα!  ;D ;D

I quickly learned that the study of music harmony is the study of everything - Richard Merrick

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα εδω ο μισος  ελληνικος λαος θεωρειουσε  οτι μπορουν να  κυβερνουν τη χωρα οι  "φακ νιους" , ''ιος ΧΙΒ" & "εφημερις Χανζαπλαστ" ο φανταρακος που σε θεωρησε γιατρο  σε πειραξε  ;D ;D ;D

 

τουλαχιστον εσυ εχεις και ενα (δυο,τρια,τεσσερα) πτυχια ,δεν εισαι " σπουδαγμενος" μονο  στο καφενειον Φιλιον.... ;D

 

Εγώ θα την κυβερνησω τη χώρα,  άμα περιμένω από εσάς............

Μόνο εγώ ξέρω τελικά. Το ξερα.

Αν θες να γίνει κάτι σωστά, καντο μόνος σου.

Χαχαχαχαχαχα

 

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θα την κυβερνησω τη χώρα,

 

Καθολου απιθανο ,αν κατεβεις σε ΑΥΤΗ τη χωρα σε εκλογες ενα 5% το εχεις σιγουρο....αρα στη βουλη μπαινεις,νεο παιδι εισαι σιγα σιγα θα ανεβεις και στον πρωθυπουργικο θωκο (εκτος κι αν σε προλαβει ο ΛΕΒΕΝΤΗΣ)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

....

τουλαχιστον εσυ εχεις και ενα (δυο,τρια,τεσσερα) πτυχια ,δεν εισαι " σπουδαγμενος" μονο  στο καφενειον Φιλιον.... ;D

 

Tι να τα κάνεις τα φυχία φίλως το θέμα είναι να γίνεις ΑΝΘΡΩΠΟΣ όχι να κοροιδεύεις τον άλλο που επειδή του τα έφερε η ζωή έτσι μπερδεύει το τσιρότο με το Χαζοπλάστ.  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

cos_dr τον εχεις τον Λεβεντη, μη μασας μεγαλε!! Καπου διαβασα λεει αυτος κυκλοφορει μονο με το βρακι στο σπιτι. Εσυ με την μοναδικη λαμψη ειμαι σιγουρος εισαι αβρακος ωστε να λαμποκοπαει ο τοπος! Να'τος, να'τος ο πρωθυπουργος!!!

I quickly learned that the study of music harmony is the study of everything - Richard Merrick

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου