Προς το περιεχόμενο

Τελος εποχης για την Cakewalk και Sonar (?)


Στάθης Π.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ευχαριστώ  :-*

 

Τελικά ισχύει: αν δεν το πει ο SF, δεν έχει σημασία (ήτοι: το έχω γράψει εδώ και τρεις ημέρες). :)

 

Ώρες-ώρες αναρρωτιέμαι μήπως πρέπει να γράφω(ουμε) πιο παιδικά, στο στυλ: την κάμανε τη λακαμία τους και κλείσανε. :)

 

Επίσης, μάλλον είναι κανά πεντάμηνο που γράφω ότι τα windows 10 δεν προσφέρονται για τις δουλειές αυτές, ακριβώς επειδή αυτο-αναβαθμίζονται χωρίς να ρωτήσουν κανέναν.

 

Υποπτεύομαι ότι θα αναγνωριστώ μετά δικτυακόν θάνατον, θα έλθει κάποιος να σας πει για Λίνουξ και τέτοια και θα κοιτάνε εκστασιασμένοι.

 

;D ;D ;D

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 97
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Τελικά ισχύει: αν δεν το πει ο SF, δεν έχει σημασία (ήτοι: το έχω γράψει εδώ και τρεις ημέρες). :)

 

Ώρες-ώρες αναρρωτιέμαι μήπως πρέπει να γράφω(ουμε) πιο παιδικά, στο στυλ: την κάμανε τη λακαμία τους και κλείσανε. :)

 

Επίσης, μάλλον είναι κανά πεντάμηνο που γράφω ότι τα windows 10 δεν προσφέρονται για τις δουλειές αυτές, ακριβώς επειδή αυτο-αναβαθμίζονται χωρίς να ρωτήσουν κανέναν.

 

Υποπτεύομαι ότι θα αναγνωριστώ μετά δικτυακόν θάνατον, θα έλθει κάποιος να σας πει για Λίνουξ και τέτοια και θα κοιτάνε εκστασιασμένοι.

 

;D ;D ;D

 

SmallDigitalDrafthorse-max-1mb.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

o audio υπολογιστής μου... θα είναι ΠΑΝΤΑ offline,  θα τρέχει για ΠΑΝΤΑ windows XP SP1-SP3 και Cubase sx 2.2…..και ας είναι i7-7820HK/32GB.

 

 

Δεν γίνεται αυτό φίλε μου, ούτε win7 δεν τρέχουν οι καινούργιοι υπολογιστές, όχι xp  ;D Και φυσικά λύσεις τύπου virtualization είναι κάθε άλλο παρά προτεινόμενες για σοβαρή audio εργασία.

 

 

Η λύσεις που υπάρχουν είναι δυο: Ή θα ακολουθείς τις εξελίξεις, όχι φυσικά τις "τελευταίες, εκπληκτικές και κάνε το ποντίκι στο εργαστήριο μ@λ@κ@" εξελίξεις, αλλά τις εξελίξεις που έχουν δοκιμαστεί μεν αλλά παραμένουν επίκαιρες, να είσαι ας πούμε 1-2 χρόνια πίσω από το cutting edge. Διαφορετικά, κάνεις ότι έκανες με την κορόλα  ;D Στήνεις ένα ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ σύστημα, ιδανικά ΔΥΟ όπως ο ΣΦ, και το αντιμετωπίζεις όπως αντιμετωπίζουμε το hardware: Περιμένουμε να πεθάνει για να πάρουμε κάτι καλύτερο  ;D ;D ;D

 

 

Η Gibson έχει ξανασκοτώσει DAW, θυμάμαι στον ξένο τύπο προ αμνημονεύτων ετών  ;D να κλαίγονται κάτι περίεργοι με το Studio Vision  ;D Φαίνεται η Γύφτσον νομίζει ότι όλα είναι εύκολα όπως με τις κιθάρες, που πουλάει ελαττωματικά προϊόντα που σπάνε αν φταρνιστείς από πάνω τους για μεταξωτές κορδέλες, επειδή "με αυτές έπαιζε και ο Ζονησπρέ ο Ντίρλας". Τελικά δεν είναι κάθε μέρα του Άη Ζόνι  ;D ;D ;D   

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά ισχύει: αν δεν το πει ο SF, δεν έχει σημασία (ήτοι: το έχω γράψει εδώ και τρεις ημέρες). :)

 

Ώρες-ώρες αναρρωτιέμαι μήπως πρέπει να γράφω(ουμε) πιο παιδικά, στο στυλ: την κάμανε τη λακαμία τους και κλείσανε. :)

 

Επίσης, μάλλον είναι κανά πεντάμηνο που γράφω ότι τα windows 10 δεν προσφέρονται για τις δουλειές αυτές, ακριβώς επειδή αυτο-αναβαθμίζονται χωρίς να ρωτήσουν κανέναν.

 

Υποπτεύομαι ότι θα αναγνωριστώ μετά δικτυακόν θάνατον, θα έλθει κάποιος να σας πει για Λίνουξ και τέτοια και θα κοιτάνε εκστασιασμένοι.

 

;D ;D ;D

 

βασικά δεν ξέρω αν συνειδητοποιείς ότι γράφουμε σε φόρουμ που ουσιαστικά φιλοξενούμαστε.

Αρα εξ απ αρχής (a priori δηλαδή  ;D) συμφωνείς με την ιδέα κάποιος να σε λογοκρίνει, απαξιώσει, διαγράψει, μπινελικώσει....γουατεβερ...

και είπαμε γράφουμε και λέμε το μακρύ μας.

δεν εργαζόμαστε και για τη νάσα.

Οπότε....γουατ δε φας....

 

όσο για τα 10....μεγάλη κουβέντα είπες....

ώρες ώρες σκέφτομαι να φύγει η καινουργίλα από το λαπτοπ και να σουτάρω τα 10.

το θέμα είναι....αν θα βρώ drivers....

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

 

Διαφορετικά, κάνεις ότι έκανες με την κορόλα  ;D Στήνεις ένα ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ σύστημα, ιδανικά ΔΥΟ όπως ο ΣΦ, και το αντιμετωπίζεις όπως αντιμετωπίζουμε το hardware: Περιμένουμε να πεθάνει για να πάρουμε κάτι καλύτερο  ;D ;D ;D

 

 

 

Εμένα μου λες......που βρηκα δυο ίδιες στα 500 ευρω η καθε μια....και θελω να τις παρω για life time spare parts......αλλα δεν εχω χωρο να της βαλω ! (για την κορολλα μιλαω) ;D
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βασικά δεν ξέρω αν συνειδητοποιείς ότι γράφουμε σε φόρουμ που ουσιαστικά φιλοξενούμαστε.

 

Προτιμώ το "συμμετέχουμε" (το "φιλοξενούμαστε" δίνει και ένα τόνο ότι αλλιώς θα είμασταν μόνοι στο παγκάκι να τρώμε ηλιόσπορο), αλλά ναι, έτσι όπως τα λες είναι.

 

;D

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

..αλλιώς θα είμασταν μόνοι στο παγκάκι να τρώμε ηλιόσπορο..

 

;D ;D ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά ισχύει: αν δεν το πει ο SF, δεν έχει σημασία (ήτοι: το έχω γράψει εδώ και τρεις ημέρες). :)

 

Ώρες-ώρες αναρρωτιέμαι μήπως πρέπει να γράφω(ουμε) πιο παιδικά, στο στυλ: την κάμανε τη λακαμία τους και κλείσανε. :)

 

Επίσης, μάλλον είναι κανά πεντάμηνο που γράφω ότι τα windows 10 δεν προσφέρονται για τις δουλειές αυτές, ακριβώς επειδή αυτο-αναβαθμίζονται χωρίς να ρωτήσουν κανέναν.

 

Υποπτεύομαι ότι θα αναγνωριστώ μετά δικτυακόν θάνατον, θα έλθει κάποιος να σας πει για Λίνουξ και τέτοια και θα κοιτάνε εκστασιασμένοι.

 

;D ;D ;D

 

Εγώ διαφωνώ στο θέμα των windows πως δεν προσφέρονται μέχρι σήμερα.

Είναι μια χαρά γι αυτόν τον σκοπό.

Πολύ καλύτερα από τα windows 7,8 αλλά με κάποιες προϋποθέσεις συστήματος.

 

Εδώ θα συμφωνήσω όπως και σε όλα τα επιστημονικά θέματα πως ο κανόνας είναι μεν γενικός αλλά εξειδικεύεται σε υποπεριπτώσεις, άρα δεν ισχύει για όλους.

 

Ανάλογα με το τι έχουν.

Αυτό που θέλω να καταθέσω χωρίς πρόθεση δογματισμού είναι πως τα 10 και τα 2 προηγούμενα με περισσότερο συμπαθή τα 7 να ακολουθούν, είναι καλύτερα και αποδοτικότερα στις ταυτόχρονες εργασίες εκμεταλλευόμενα καλύτερα τον πρόσφατο βέβαια εξοπλισμό, αποδοτικότερα, σταθερότερα και σε ταυτόχρονες εργασίες πολύ απαιτητικών προγραμμάτων.

 

Κατά περίπτωση όμως και ιδιαίτερα με παλιότερο εξοπλισμό θα συμφωνήσω και δεν θα διαφωνήσω με τον trolley.

 

Αλλά από την δική μου πλευρά στα hardware components αλλά και στο καινούριο interfαce τα πράγματα δουλεύουν καλύτερα και πιο πρακτικά, τα προγράμματα εξίσου αποδοτικά και οι ταυτόχρονες εργασίες, η ταυτόχρονη σύνδεση στο internet και οι αυτόνομες ενημερώσεις δεν επηρεάζουν καθόλου παρότι ο επεξεργαστής μου είναι ισχυρός αλλά για τα δικά μου δεδομένα παρωχημένος αλλά αυτό θα αλλάξει κατά το πάσχα το κόβω.

 

Πάμε για 8700 και χωρίς το Κ

Δεν χρειάζομαι ψυχοφάρμακα, μια αναβαθμισούλα που και που με ξαναβάζει σε καταστολή. Και ας μην χρειάζεται πραγματικά. Και τώρα θα το εγχειρίσω το μωρό, πήρα κάτι να τιμήσω το black friday χαχαχαχαχαχαχαχαχαχα

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου