Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με virtual keyboard στο Cubase 5


reverbfun

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα φίλοι μου.

Αντιμετωπίζω το εξής: Ενώ επεξεργαζόμουν ένα ηχητικό κομμάτι στο Cubase 5, ξαφνικά όλη η γραμμή του virtual keyboard, μαζί με τα πλήκτρα rec, pause, tempo κλπ εξαφανίστηκε και έχει πάει πίσω από την γραμμή εργαλείων των windows(αχνοφαίνεται μάλιστα), χωρίς να μπορώ να την επαναφέρω ό,τι και να κάνω.

Παρακαλώ υπάρχει κάποια λύση για αυτό;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα φίλοι μου.

Αντιμετωπίζω το εξής: Ενώ επεξεργαζόμουν ένα ηχητικό κομμάτι στο Cubase 5, ξαφνικά όλη η γραμμή του virtual keyboard, μαζί με τα πλήκτρα rec, pause, tempo κλπ εξαφανίστηκε και έχει πάει πίσω από την γραμμή εργαλείων των windows(αχνοφαίνεται μάλιστα), χωρίς να μπορώ να την επαναφέρω ό,τι και να κάνω.

Παρακαλώ υπάρχει κάποια λύση για αυτό;;;

 

f2

alt K?

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποιες ερωτήσεις.

 

Στο κάνει σε συγκεκριμένο project?

Αν ανοίξεις προσωρινά ένα νέο project και ανοίξεις κάποιο instrument συμπεριφέρεται το ίδιο και με τις συντομεύσεις?

Με control και alt να πατήσεις για να δεις τι επανέρχεται αν είναι στην taskbar έστω και αν φαίνονται θαμπα δηλαδή απενεργοποιημένα, Πάτησε στο παράθυρο του transport ή του keyboard και προσπαθησε να το φέρεις μπροστά, αν το ανοίξει.

Δεν ξέρω τι windows έχεις.

 

Προσπάθησε να παίξεις με την ανάλυση της οθόνης της επιφάνειας εργασίας, να βάλεις μεγαλύτερη η μικρότερη ανάλυση.

 

Πατώντας πάνω στην taskbar διάλεξε εμφάνιση των παραθύρων σε παράθεση/tile vertically αν θυμάμαι στην Αγγλική βερσιον των windows.

 

Τελευταίο αν δεν πιάνει τίποτα  υπάρχει μια λειτουργία reset settings στο cubase, δεν το έχω μπροστά μου και δεν θυμάμαι, αλλά πιθανώς να σου χαλάσει settings που θέλεις και θα πρέπει να τα ξαναφτιάξεις, δες το manual, δεν ξέρω αν επηρεάζει και τα παράθυρα όμως, μάλλον θα πρέπει.

 

 

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω win7 32 bit. Το κάνει ακόμη και σε κενό project

Στο transport όταν πατάω ή με τα alt+k φαίνεται στην taskbar θαμπό.

Επισυνάπτω φωτό να δείτε πως φαίνεται

KEYBOARD_PROBLEM.thumb.jpg.6f691a2cbe5b4b93f44cd5acdb9e352c.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου