Προς το περιεχόμενο

Relish - Τι αλλο θα βγαλουν...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Just now, VangelisV said:

O Darell ωραίος τύπος και παρακολουθώ συχνά τα βιντεάκια του.

 

ωραίος?

 

έχεις κάποιο βίντεο του που το θεωρείς καλό? (=χρήσιμο)

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, dimsonic είπε

ωραίος?

 

έχεις κάποιο βίντεο του που το θεωρείς καλό? (=χρήσιμο)

Ναι, πολλά. Αν τα ξαναδεις unbiased μπορεί να αλλάξεις γνώμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατί να είμαι biased?

είδα 5-10 και δεν μου είπαν απολύτως τίποτα.

Είναι βιντεάκια καλοφτιαγμένα ΚΑΙ ΜΟΝΟ που λένε κοινοτυπίες, κάτι πολύ συχνό στις μέρες μας...(ΚΤΤΓΜ)

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, VangelisV είπε

Άλλωστε και στη f1 δοκιμάζονται καινούρια πράγματα, είτε αφορά την ασφάλεια ή τον κινητήρα κλπ, τα οποία βρίσκουν εφαρμογή αργότερα στα ΙΧΕ

 

Μόνο που η ιστορία των πωλήσεων έχει δείξει ότι οι κιθαρίστες θέλουμε το πράγμα να παραμένει "true" και "close to the original". Νομίζω είμαστε ο μόνος εμπορικός κλάδος που η καινοτομία έχει να κάνει με την τεχνοτροπία του να κάνουμε όσον το δυνατό πιο πιστά κιθάρες, μαγνήτες κτλ parts όπως τότε τα "καλά" τα χρόνια... Και εννοώ ότι πληρώνεις περισσότερο μία κιθάρα που είναι φτιαγμένη να δείχνει και να παίζει λες και είναι των 50's/60's (τουλάχιστον για τις μεγάλες εταιρίες που έχουν το μεγαλύτερο εμπορικό μερίδιο). 

 

Επεξεργασμένο από Fanfan
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι Relish εχουν οντως ενδιαφερουσα κατασκευη με τον αλουμινενιο σκελετο κλπ, νομιζω τις εχουμε ξανασυζητησει εδω μεσα. Η τιμη τους ειναι ψηλη, αλλα λογικη θα ελεγα για το τι ειναι - και προφανως δεν ειναι για τον καθενα. Θα συμφωνησω οτι η συγκεκριμενη βεβαια ειναι ολιγον τι fugly. 

Οσο για τους swappable μαγνητες, προσωπικα θα συμφωνησω παλι με τον dimsonic στο οτι ακουγεται μεν καλο στα χαρτια αλλα in practice...αστο καλυτερα. Και δεν ειναι και καινουριο - το εχουν δοκιμασει και αλλοι. Η Gibson πριν απο καμια δεκαρια χρονια θυμαμαι εβγαλε μια les paul με quick-swapping pickup system απο το πισω μερος, αλλαζες μαγνητες χωρις soldering iron και χωρις να βγαζεις χορδες. Ηταν και σχετικα reasonably priced, ερχοταν με πολλαπλα σετ μαγνητες και εγραφε και Gibson στο headstock.

Ε, και πηγε απατη σε χρονο ρεκορ.😂

 

 

Εdit: Λεγοταν Gibson Les Paul PushTone, για οποιον θελει να την ψαξει. 

Επεξεργασμένο από odis13
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βρε παιδιά εδώ δεν έχουν πιάσει τα active electronics που βγαίνουν τουλάχιστον από το 1977

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, dimsonic είπε

γιατί να είμαι biased?

είδα 5-10 και δεν μου είπαν απολύτως τίποτα.

Είναι βιντεάκια καλοφτιαγμένα ΚΑΙ ΜΟΝΟ που λένε κοινοτυπίες, κάτι πολύ συχνό στις μέρες μας...(ΚΤΤΓΜ)

Αυτό που έγραψες είναι διαφορετικό από αυτό που είπες πριν. 

Καταρχήν τον αποκάλεσες βλάκα ( φάουλ κτγμ) και ύστερα τον κατηγόρησες ευθέως ότι το abc το κάνει xyz.Μπορείς να μας υποδείξεις σε κάποιο βίντεό του αυτό το πράγμα? 

Επεξεργασμένο από VangelisV
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, VangelisV said:

Αυτό που έγραψες είναι διαφορετικό από αυτό που είπες πριν. 

Καταρχήν τον αποκάλεσες βλάκα ( φάουλ κτγμ) και ύστερα τον κατηγόρησες πλαγίως ότι το abc το κάνει xyz. Μπορείς να μας υποδείξεις σε κάποιο βίντεό του αυτό το πράγμα? 

τον ίδιο όχι.

Το κανάλι του το θεωρώ βλακεία...

Και ΝΑΙ υπάρχουν ένα σωρό κανάλια εκεί (και εδώ) που δείχνουν (και δεν δείχνουν τίποτα)

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, VangelisV είπε

Αυτό που έγραψες είναι διαφορετικό από αυτό που είπες πριν. 

Καταρχήν τον αποκάλεσες βλάκα ( φάουλ κτγμ) και ύστερα τον κατηγόρησες πλαγίως ότι το abc το κάνει xyz. Μπορείς να μας υποδείξεις σε κάποιο βίντεό του αυτό το πράγμα? 

 

Εγώ πάντως τον βρίσκω εξαιρετικά ευχάριστο και στην παρουσίαση και ως χαρακτήρα. Μπορώ να πω ότι έχω δει μερικά προϊόντα να παρουσιάζονται (κυρίως γέφυρες) που δεν τις ήξερα και ήταν μία ενημερωτική ένεση.

Κατά τα άλλα μπορώ να τον δω ως ένα entertaining κανάλι που ασχολείται με κιθάρες, παρά ως κάποιο youtuber που θα μου δώσει γνώσει πάνω σε κάτι που δεν ξέρω ή  με ενδιαφέρει να μάθω (έχω άλλους utubers για αυτό).

Παρόλα αυτά τον παρακολουθώ καιρό και μου είναι πολύ ευχάριστος. 

Αν ξεχώριζα κάποια videos του θα ήταν αυτά που φτιάχνει partcasters, γιατί μου αρέσει το όλο θέμα. 

 

Τώρα από εκεί και πέρα, μην χαλάτε τις καρδιές σας, υπάρχει τόσο υλικό εκεί έξω, λογικό να μην αρέσουν σε όλους όλα. 

Επεξεργασμένο από Fanfan
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, dimsonic είπε

μεγάλη βλακεία.

Όπως και ο τύπος αυτός και το κανάλι του.

 

 

4 λεπτά πριν, dimsonic είπε

τον ίδιο όχι.

Το κανάλι του το θεωρώ βλακεία...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Yannis Methenitis changed the title to Relish - Τι αλλο θα βγαλουν...

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου