Προς το περιεχόμενο

Ποιος είναι ο καλύτερος sequencer;


nathanlyk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 112
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Δεν υπάρχει "καλύτερος sequencer". Όλοι έχουν τα δυνατά και τα αδύνατα σημεία τους. Αν μας πεις μερικά πράγματα για το πως προτιμάς να εργάζεσαι και για το είδος της μουσικής δραστηριότητας που σε ενδιαφέρει, θα μπορέσουμε να σου πούμε συγκεκριμένα πράγματα.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτός που σε βοηθάει να τελειώσεις μια ώρα αρχίτερα και έχει όλα τα απαραίτητα εργαλεία. Ίσως και λίγα παραπάνω.

Εμένα π.χ. με βολεύει ένας αρχαίος που έτρεχε σε 95, αν και βγάλανε και patch για ΧΡ.

I can actually hear difference between neck joints.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα Nuendo και Logic δεν τα έχω ακούσει και τόσο πολύ, δεν ξέρω κάτι για αυτά.

 

Απλά θέλω να μάθω ποιος είναι ο πιο επαγγελματικός να το πω έτσι.

Ποιοι καλλιτέχνες και συγκροτήματα στην πλειοψηφία γράφουν με το ίδιο πρόγραμμα. Π.χ. οι linkin park γράφουν και γράφανε σε pro tools. Δεν σημαίνει κάτι αυτό;

www.myspace.com/nathanlyk

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

logic θέλει μακ. ίσως γιαυτό;

 

nuendo ίσως γιατί είναι πανάκριβο και δεν προσφέρει τπτ περισσότερα από το cubase για τον απλό έως και αρκετά προχωρημένο χρήστη.

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα pro tools απαιτουν και μια πληθωρα περιφερειακων μηχανηματων που θα σου λυσουν τα χερια στη χρηση του. Επομενως, δεν παιζουν στην ιδια κατηγορια με Cubase/Nuendo και Sonar

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατά τη γνώμη μου καλύτερο sequencer είναι αυτό που σε βολεύει να δουλεύεις!

το συμαντικό ωστόσο(για 'μένα)είναι να μήν έχει,έστω μεγάλη,απόκληση αυτό που μιξάρεις μέσα με αυτό που θα ακούσεις έξω αφού τελειώσεις,το Digital Performer ας πούμε έχει ένα θέμα στις χαμηλο-μεσαίες.

εγώ πάντως,επειδή τα Pro-Tools είναι και ακριβά,έχω βρεί την υγειά μου με τη λύση controler-Nuedo και όλα καλά!!

 

Cheers!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα μου είχε φανεί πολύ βολικό το Tracktion της Mackie, αν και δεν είχα τίποτα πολύπλοκα πράγματα να κάνω. Επίσης προτιμούσα να το έχω με κανονικό licence γιατί αντιπαθώ τα cracks.

 

Υπάρχει και σε demo αν θες να το δείς ...

Tracktion

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου