Προς το περιεχόμενο

Διαπιστωση


Χάρης Ο

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αγαπητε συνωνοματε(Χαρη) τα κριτηρια σου δεν μου ειπες τελικα ποια ειναι.Αληθεια υπαρχουν;;Αν και δεν καταλαβα τι εννοει ο ποιητης, ΣΙΓΟΥΡΑ δεν μπορεις ουτε συ αλλα ουτε εγω και ολοι οι υπολοιποι εδω μεσα να κανουμε επιτυχια ετσι ευκολα οπως λες.

Αγαπητε blye τα συγκεκριμενα κομματια τα ακουσα αμεσως και μου γεννηθηκε ενα ευλογο ερωτημα.Σε τι ψυχικη κατασταση βρισκεσαι οταν τα ακους;;Περαστικα.Αποψη μου.

Αγαπητε manosx λυπαμαι αλλα βλεπω οτι και εσυ τραβας ζορι αλλα να γνωριζεις και τον katman που μου τον εχει αναφερει ο ανηψιος μο

10 χρονων μαλλον εκει κοντα σε βλεπω.

Η ελπιδα πεθαινει τελευταια οπως γραφω πιο πανω.Περαστικα και σε σενα.

 

Είσαι θρασύς και ανάγωγος, απέναντι στα παιδιά που προσπάθησαν να σε ξεστραβώσουν βγάζοντάς σε από το λούκι σου.

 

Επειδή δέχτηκες αρνητική κριτική για το κομάτι σου (το οποίο δεν έχω ακούσει ακόμη) σκάς μύτη και τα βάζεις με όλους επειδή... τι; δεν σκίστηκαν να σου δώσουν τα σκήπτρα του νέου Φοίβου;

 

Δηλαδή, δε σου έχει περάσει ποτέ από το μυαλό ότι μπορεί να μη τα καταφέρεις; Ότι μπορεί να καταλήξεις κλητήρας σε τράπεζα; Ή εστιάτορας σε κάποιο νησί; Τόσο δεμένο το έχεις ότι θα είσαι ο πρώτος που δεν ανέχεσαι λίγη κριτική την οποία (σε τελευταία ανάλυση) εσύ τη ζήτησες;

 

Τοποθετήσου σωστότερα, δε μπορείς να λες "περαστικά" σε ανθρώπους που σου συμπεριφέρονται φιλικά. Εσύ αλήθεια σε τι ψυχολογική κατάσταση είσαι όταν χτενίζεσαι (δηλ, όταν κάνεις ότι πιο κατάλληλο για να μοιάσεις στα είδωλά σου);

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 88
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Vartani κατ'αρχήν καλώς ήρθες.

 

Κατά δεύτερον, αν περίμενες να αποκτήσεις broadband για να αρχίσεις να εκτοξεύεις μεμψιμοιρίες στο φόρουμ δεξιά - αριστερά για ανθρώπους που απλά ψάχνονται στο home ημι-στούντιό τους με πενιχρά μέσα, θα μπορούσες να το κάνεις κάλλιστα και με μοντεμάκι 33.6k (τζάμπα η αναμονή δλδ). A! Kαι περαστικά και σε σένα.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνωμη φιλε Wow! αλλα καλυτερα να διαβαζεις πρωτα  πριν μπεις στην επιθεση. Δεν κανω ΠΟΥΘΕΝΑ παραπονο για την οποιαδηποτε κριτικη (δημοκρατια εχουμε) ουτε διεκδικω τις δαφνες του Φοιβου (αυτο που το καταλαβες παλι;) αλλα πιστεψε με οτι εγραψα το γραφω καλοπροαιρετα και ειναι παντα ΓΝΩΜΗ μου. Βλεπω ομως το υφος σου κατι του τυπου Ρομπεν των noizιδων και με πολυ υπεροψια και αυταρχικο στυλ (παντα υπηρχε και υπαρχει αυτο το στυλ μεσα στο site απο μερικους) να λες την αποψη σου.

Μπορεις (οπως ολοι αλλωστε) να εχουμε μια αποψη και μια ελευθερια του λογου και οποιος νομιζει οτι θιγεται να το γραψει.

Οσο για του λουκι μου ειναι δικο μου και το χαιρομαι.

Δυστυχως δεν εχω μαλλια(τα εχασα με αυτα που ακουω και διαβαζω χα χα χα) οποτε δεν μπορω ο καιμενος να μοιασω στα ειδωλα μου.

Προτιμω soldier of fortune.

Eιχα 52k και ευχαριστω.Ειμαι καλυτερα τωρα.

Και αληθεια τι ορματε ολοι;

Η αληθεια ειναι πικρη ειναι πικρη αλλα αν την αλειψεις με μελι τρωγεται.Παλιο ρητο αλλα επικαιρο.

Πρώην VARTANIS 🙂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι 'ναι αυτό που θέλεις?Θέλω SEX!!!

Τι 'ναι αυτό που θέλεις?Θέλω SEX!!!

Τι 'ναι αυτό που θέλεις?Θέλω SEX!!!

 

Τι θελεις?

ΣΕΧ? ΝΑΙ ΣΕΧ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στη σημερινή Ελλάδα η βασική προυπόθεση για να κάνεις χιτ είναι η ξετσιπωσιά. Να παίρνεις ανθρώπους από ιδρύματα και να τους βάζεις σε εκπομπές, να κλέβεις αυτούσια ξένα κομμάτια, και να γράφεις στίχους επιπέδου "ο σκύλος μου είναι γκευ".

 

Υπάρχουν και χίτ που δεν έγιναν με τον κάτμαν... Ούτε με στίχους τόσο χαμηλού επιπέδου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο συνδιασμός Soldier Of Fortune μαζί με Φοίβο και Καρβέλα με έστειλε αδιάβαστο

 

έχουμε και λέμε

 

όταν ένα κομμάτι γίνει επιτυχία δεν πάει να πει ότι είναι ΚΑΙ ποιοτικό

απλά το προτιμούν οι μάζες και το προωθεί σωστά το τμήμα marketing της εταιρίας

κάποιες φορές μας αρέσει και εμάς που μπορεί να έχουμε και 2 ακούσματα παραπάνω και 5 σπουδές

και τότε γίνετε ποιοτικό

 

ΥΓ αλήθεια τέτοιες συζητήσεις του μώλου γίνονται και στα Forum μουσικής τεχνολογίας του υπόλοιπου κόσμου

ή μόνο στην Ελλάδα?

 

Μωρέ τέτοιοι που είμαστε τέτοια μας αξίζουν όλο λόγια για ποιότητες και σε κάθε ευκαιρία δείχνουμε πόσο χειρότεροι

από αυτούς που κατηγορούμε είμαστε (δεν πάει προσωπικά σε κανέναν το post)

 

ΕΙΜΑΙ Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιος να ελλειπε τόση ώρα απο την παρεα??:P

 

Δεν ξερω ποιοι ειναι οι λογοι που ξεκινησε ο θρεντ σταρτερ αυτην την κουβεντα και να πω την αληθεια, ουτε και με απασχολει ιδιαιτερα.

 

Ας καταθεσω λοιπον και γω την γνωμη μου, αλλα φυσικα θα μιλησω μονο για μενα.

Απο σχεδον 6-7 χρονων που με θυμαμαι, μου αρεσε να ακουω μουσικη. Στο λυκειο πηρα την πρωτη μου κιθαρα και ξεκινησα σιγα σιγα να βγαζω θορυβο. Την παρατησα σχεδον κατευθειαν(κανα εξαμηνο μετα), την επιασα παλι οταν τελειωσα το λυκειο, ασχοληθηκα (παλι μονος μου) ενα χρονο και την ξαναπιασα πριν ενα χρονο. Σε αυτο το διαστημα, πολυ μικρη προοδος. Οχι γιατι καθομαι και διαβαζω κιθαρα και απλα δεν πιανουν τα χερια μου(στα παντα με λιγη εξασκηση, γινεσαι εστω και μετριος), αλλα γιατι δεν θελω να ασχοληθω παραπανω.

 

Παντα ακουγα μουσικη, γιατι γουσταρα να ακουσω και τιποτα αλλο. Πηρα κιθαρα γιατι θα μου αρεσε να βγαλω και γω μουσικη απο μεσα μου. Οχι γιατι ηθελα να φτασω των επιπεδο των μουσικων(που φυσικα δεν με χαλαει)που ακουω, αλλα γιατι απλα το φανταζομουν ως ενα μεσο εκφρασης. Και αυτο κανω ακομα. Γραφω κομματια γιατι τα γουσταρω, τα φτιαχνω μονο για μενα και για τιποτα αλλο. Α ναι. Ανεβαζω εδω και κανενα για να μοιραστω με "ομοιδεατες"(αγαπη για μουσικη, οχι αγαπη για την ιδια μουσικη)την χαρα της οποιας "δημιουργιας" και αμα δω και κανα σχολιακι "το ριφ στο ΄0+56 του κομματιου ειναι γαματο", σκαω και κανα χαμογελο. Απο κει και περα τιποτα.

 

Ουτε και εχω αλλες απαιτησεις απο τον εαυτο μου. Ειναι κατι που το κανω απλα γιατι με βοηθαει να βγαζω καποια πραγματα απο μεσα μου και τεσπα, ειναι κατι που μου αρεσει να παιρναω τον χρονο μου.

 

Οποτε δεν μπορω να καταλαβω γιατι θα πρεπει να γραψω το χιτ? Το οποιο βεβαια εχει να κανει και με τι μουσικη ασχολεισαι. Δεν ειναι δυνατον ας πουμε να μου πεις για χιτ απο την στιγμη που ακουω meshuggah αυτη την στιγμη.Ολοι ισως βαθεια μεσα μας να γουσταραμε ξαφνικα να γινουμε υπερδιασημοι με μεγαλες πωλησεις, αλλα να σου πω την αληθεια χεστηκα.

 

Οσο υπαρχουν ανθρωποι και φορουμ που ειναι διατεθιμενοι να ακουσουν την μουσικη σου και να σου πουν 2 λογια, αυτο θα συνεχισω να κανω. Χωρις να αποκλυω φυσικα κατι με καποιο γκρουπ. Μεχρι ομως να αποκτησω χρονο για κατι τετοιο, αρκουμαι σε αυτο και δεν με απασχολει αν δεν γινω ο νεος φοιβος ή οι νεοι meshuggah.

 

Tελος ναι, και γω βλεπω πολλους ικανοτατους οργανοπαιχτες εδω μεσα που ορισμενοι αναλωνονται στα ιδια και στα ιδια(βεβαια καποιοι το κανουν και παρα πολυ καλα, και αφου τους ευχαριστει αυτο, δεν εχω κανενα λογο), αλλοι φτιαχνουν πανεμορφα πραγματακια κλπ κλπ, αλλοι ειναι κακοι (οπως εγω ας πουμε), αλλα σεβομαι το παθος τους για μουσικη και το οτι το μοιραζονται.

 

Δεν μπορω να καταλαβω που αποσκοπουσαν αυτα τα σχολια-χολη.

Δηλαδη οκ, εχω δει και γω αποθεωσεις σε καποια κομματια οπου μεσα μου λεω "μα καλα, σοβαρα μιλανε?", αλλα αν δεν ηταν ετσι, τοτε θα υπηρχαν μονο μπαντες που μου αρεσουν εμενα και κατ επεκτασην σε ολους μας.

Αυτα.

Κill the wise one!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ιδια διαπιστωση.

Γραφουνε για την παρτη τους (και εμενα μεσα) χωρις να λαμβανουν υποψη τους απλους ακροατες, που θα ακουσουν το κομματι καλοπροαιρετα χωρις τεχνικες γνωσεις-αποψεις-ζηλειες κ.λ.π.

Γιατί πρέπει να γράφουν μόνο για τους ακροατές? όχι για την πάρτη τους? Ο καθένας γράφει ότι γουστάρει

όπως γουστάρει και για να γουστάρει.

 

Τώρα αν αυτό θα γίνει ή αν πρέπει να γίνει επιτυχία....

 

ο συνδιασμός Soldier Of Fortune μαζί με Φοίβο και Καρβέλα με έστειλε αδιάβαστο

 

έχουμε και λέμε

 

όταν ένα κομμάτι γίνει επιτυχία δεν πάει να πει ότι είναι ΚΑΙ ποιοτικό

απλά το προτιμούν οι μάζες και το προωθεί σωστά το τμήμα marketing της εταιρίας

κάποιες φορές μας αρέσει και εμάς που μπορεί να έχουμε και 2 ακούσματα παραπάνω και 5 σπουδές

και τότε γίνετε ποιοτικό

 

ΥΓ αλήθεια τέτοιες συζητήσεις του μώλου γίνονται και στα Forum μουσικής τεχνολογίας του υπόλοιπου κόσμου

ή μόνο στην Ελλάδα?

 

Μωρέ τέτοιοι που είμαστε τέτοια μας αξίζουν όλο λόγια για ποιότητες και σε κάθε ευκαιρία δείχνουμε πόσο χειρότεροι από αυτούς που κατηγορούμε είμαστε (δεν πάει προσωπικά σε κανέναν το post)

 

+10

Τσάμπα καίει η....κονσόλα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεκινάς με κάτι σαν αυτό

Δεν κανω ΠΟΥΘΕΝΑ παραπονο για την οποιαδηποτε κριτικη (δημοκρατια εχουμε)

 

συνεχίζεις με κάτι σαν αυτό

Δυστυχως φιλε μου, οσα δεν πιανει η αλεπου τα λεει μ@λ@κιες, αυτη ειναι η αληθεια  και δυστυχως, για μια ακομη φορα, η επιτυχια (σε ολους τους τομεις οχι μονο στην μουσικη) ειναι το μοναδικο κριτιριο.
είναι άποψή σου σεβαστή, αλλά δεν μας λες ποια επιτυχία ακριβώς;

 

συνεχίζεις το υφάκι σου απέναντι σε κάποιον που καλώς ή κακώς έχει μια θέση σε αυτό το foroum πετάγοντάς του κάτι τέτοιο:

Βλεπω ομως το υφος σου κατι του τυπου Ρομπεν των noizιδων και με πολυ υπεροψια και αυταρχικο στυλ (παντα υπηρχε και υπαρχει αυτο το στυλ μεσα στο site απο μερικους) να λες την αποψη σου.

 

εξακολουθείς με αυτό

Δυστυχως δεν εχω μαλλια (τα εχασα με αυτα που ακουω και διαβαζω χα χα χα)
Το να τα διαβάσεις πάει στο διάολο, αλλά να τα ακούς, από που; Από κανά άλλο κλιπάκι που έτυχε να ακούσεις και προφανώς δεν σου άρεσε; Τι ήταν αυτό ακριβώς;

 

και αποτελειώνεσαι με αυτό

Αγαπητε blye τα συγκεκριμενα κομματια τα ακουσα αμεσως και μου γεννηθηκε ενα ευλογο ερωτημα. Σε τι ψυχικη κατασταση βρισκεσαι οταν τα ακους;;Περαστικα. Αποψη μου.
Και δεν είναι άποψή σου! Αλλά ευθεία επίθεση άνευ λόγου, που στο οποιοδήποτε άλλο foroum θα την είχες φάει την διαγραφή σου δίχως καν να συνεχιστεί το όλο θέμα

 

Με όλα αυτά αμφισβητείς κυρίως την κρίση των υπολοίπων, κάνεις ευθείες προσωπικές επιθέσεις εναντίων ατόμων που ούτε ξέρεις. Κατά τ' άλλα μίλησες για δημοκρατία...

 

 

 

Και φαίνεται ότι δεν έχεις ασχοληθεί με το site αυτό παραπάνω από 2 ώρες, από τα όσα συμπεράσματα λες ότι έχεις βγάλει....

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου