Προς το περιεχόμενο

Διαπιστωση


Χάρης Ο

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Vartanis πραγματικά πιστεύεις ότι υπάρχουν πολλοί εδω μέσα που ζηλεύουν τον Καρβέλα και την δουλειά του? Τι να ζηλέψω? Την εκμετάλλευση των ανθρώπων με περιορισμένες πνευματικές ικανότητες (που σε πιο όμορφα περιβάλλοντα από αυτά της Πάνια θα άνθιζαν ζωγραφίζοντας, τραγουδώντας και επικοινωνόντας με άλλους ανθρώπους που δεν θα γέλαγαν μαζί τους) ή τους ηλίθιους, ξεπερασμένους και ομοφοβικούς στίχους του? Σταμάτα να βγάζεις συμπεράσματα για τους άλλους! ΔΕΝ ειναι όλοι ίδιοι.

Destroy him, my robots!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 88
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εγώ Vartani καταλαβαίνω τί θες να πεις. Όντως στη μουσική υπάρχει ανταγωνισμός ανάμεσα στους μουσικούς, συνθέτες, τραγουδιάρηδες κλπ. Και όλοι μας το έχουμε ζήσει το "το παίζω καλύτερα¨ ή το "δεν αξίζει ο Πλιάτσικας την δημοσιότητα. Μπορώ να το κάνω και εγώ αυτό και καλύτερα" Όπου και να κάτσεις με μουσικούς τέτοια ακούγονται.

 

Το θέμα δεν είναι το τί θα κάνεις με την μουσική σου. Αν θα κάνεις τέχνη, ή αν θα ξεπουληθείς. Σημασία έχει το "πώς" θα το κάνεις. Και πρέπει να το κάνεις με αξιοπρέπεια. Πολλοί γίνανε διάσημοι και βγάλανε λεφτά με τη μουσική εύκολα. Άλλοι όμως ξεφτιλιστήκανε, όπως ο καρβέλας και άλλοι το κάνανε αξιοπρεπώς όπως ο Πλιάτσικας.

 

Εσυ απλά παραδέχεσαι τον Καρβέλα, επειδή έχεις την ειλικρίνια να πείς το ότι θέλω να βγάλω λεφτά απο τη μουσική, ακόμα κ αν χρειαστεί να πουλήσω το σκατό μου (όπως λέει και ο αγαπημένος σου συνθέτης).

Δικαίωμά σου και ειλικρινά σου εύχομαι να καταφέρεις κάτι στη ζωή σου. Όχι επειδή πιστεύω ότι το αξίζεις, αλλα επειδή αυτοί που το καταφέρανε δεν ήταν καλύτεροι απο σένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια μηπως ειναι τρολλια το ολο θεμα???

 

ακουσα και το track του vartanis και τι να πω.....

 

 

αφωνος απλα :-\

 

Τρολλός παπάς τον βάφτισε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια μηπως ειναι τρολλια το ολο θεμα???

 

ακουσα και το track του vartanis και τι να πω.....

 

 

αφωνος απλα :-\

 

Τρολλός παπάς τον βάφτισε.

 

κανονικοτατα ;D

Presets Suck!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταλαβαίνω τύπους με το ύφος του Vartani και μπορώ να δω μακρύτερα απο αυτά που γράφει γιατί η ζωή μου έχει αλλάξει δραστικά απο τότε που η μουσική έγινε για μένα επάγγελμα. Απο την πρώτη στιγμή που θα αρχίσεις να πληρώνεσαι απο αυτήν όλα αλλάζουν, πιστέψτε με.

 

Καταλαβαίνω την μετριοπάθεια του Γιώργου (longshadow) και άλλων μελών που εκτιμούν την μουσική σε ερασιτεχνικό επίπεδο, το οποίο είναι για μένα η πιο υγιής μορφή παραγωγής γιατί δεσμεύεσαι μόνο απο τον εαυτό σου, και δεν αναγκάζεσαι σε συμβιβασμούς απο στελέχη εταιριών και ατζέντηδες.

 

Καταλαβαίνω τον κομπασμό του trigga (με εκτίμηση και πλήρη συμπάθεια) γιατί κι εγώ είχα τις ίδιες αντιλήψεις στην ηλικία του, πρίν αρχίσει η ελεύθερη πτώση της δουλειάς και των συνεπαγόμενων φαύλων κύκλων (μισθός-ένσημα-νοίκι-λογαριασμοί κτλ)..

 

Καταλαβαίνω σχεδόν κάθε post σε αυτό το thread και συμφωνώ με τους περισσότερους, αλλά όλη αυτή η κατανόηση με θλίβει... γιατί βλέπω πως αν τα πράγματα δεν ήταν τόσο αδιορθωτα ..."ελληνικά" σε αυτή τη χώρα αυτό το thread δεν θα υπήρχε ποτέ. Απλά θα κάναμε μουσική την οποία θα απολαμβάναμε, και θα δίναμε τον καλύτερο μας εαυτό σε αυτήν, όπως κάνει κάθε μουσικός σε οποιαδήποτε χώρα εκτιμάται η συγκεκριμένη τέχνη, μακριά απο τους καναπεδούχους απαξιωτές χουλιγκάνους της ψωροκώσταινας....

Leo got it right the first time

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

... γιατί βλέπω πως αν τα πράγματα δεν ήταν τόσο αδιορθωτα ..."ελληνικά" σε αυτή τη χώρα αυτό το thread δεν θα υπήρχε ποτέ. Απλά θα κάναμε μουσική την οποία θα απολαμβάναμε, και θα δίναμε τον καλύτερο μας εαυτό σε αυτήν, όπως κάνει κάθε μουσικός σε οποιαδήποτε χώρα εκτιμάται η συγκεκριμένη τέχνη...

 

Πες τα ρε Τόλη..

feel da FUNK blast

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταλαβαίνω τύπους με το ύφος του Vartani και μπορώ να δω μακρύτερα απο αυτά που γράφει γιατί η ζωή μου έχει αλλάξει δραστικά απο τότε που η μουσική έγινε για μένα επάγγελμα. Απο την πρώτη στιγμή που θα αρχίσεις να πληρώνεσαι απο αυτήν όλα αλλάζουν, πιστέψτε με.

 

Καταλαβαίνω την μετριοπάθεια του Γιώργου (longshadow) και άλλων μελών που εκτιμούν την μουσική σε ερασιτεχνικό επίπεδο, το οποίο είναι για μένα η πιο υγιής μορφή παραγωγής γιατί δεσμεύεσαι μόνο απο τον εαυτό σου, και δεν αναγκάζεσαι σε συμβιβασμούς απο στελέχη εταιριών και ατζέντηδες.

 

Μα Αποστολη μου αυτο ειναι ακριβως το θεμα...Εγω δεν εχω προβλημα να κατανοησω ενα ατομο που βρισκεται στη δικη του (η δικη σου) θεση... (i've been there, εστω και για λιγο)...Αυτος μπορει να καταλαβει οτι ο ερασιτεχνισμος (η πιο υγιης μορφη παραγωγης οπως ειπες) δεν αποτελει "ασθενεια"??        Παντως εγω δεν εκτιμω την μουσικη μονο σε ερασιτεχνικο επιπεδο... ;)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

forensick Καθόλου κακό σχολιο.Και χωρίς καθόλου ρατσιστικό περιεχόμενο αφού όπως έγραψα δεν έχω γνωρίσει έλληνα που να αναφέρει αυτό το πράγμα με αυτόν τον τρόπο.Αν υπάρχει όπως λές, δεν τον συνάντησα ακόμα.

 

Μου φαίνεται ότι δεν ξέρεις καν τι λες!!!! Εμένα αυτό μου το λέγανε πολλοί ΕΛΛΗΝΑΡΑΔΕΣ! Και ξέρεις ποιοι κυρίως; Αυτοί οι ΕΠΟΠ (που οι περισσότεροι απλά δεν είχαν στον ήλιο μοίρα) και γενικότερα όσοι γίνονταν μόνιμοι σε στρατά, σώματα ασφαλείας και σε διάφορα ρουσφετολογικά δημόσια πόστα! Γιαυτό σου λέω άστο καλύτερα.....

 

Τώρα στο θέμα του Vartani αυτό που με ενόχλησε ήταν η ευθεία επίθεση σε άτομα που ούτε ξέρει, απλά και μόνο επειδή είχαν μια διαφορετική άποψη από αυτόν (τον κατά τ' άλλα δημοκράτη! ) και όχι η άποψή του, που δικιά του είναι και την χαίρεται!

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου φαίνεται ότι δεν ξέρεις καν τι λες!!!! Εμένα αυτό μου το λέγανε πολλοί ΕΛΛΗΝΑΡΑΔΕΣ! Και ξέρεις ποιοι κυρίως; Αυτοί οι ΕΠΟΠ (που οι περισσότεροι απλά δεν είχαν στον ήλιο μοίρα) και γενικότερα όσοι γίνονταν μόνιμοι σε στρατά, σώματα ασφαλείας και σε διάφορα ρουσφετολογικά δημόσια πόστα! Γιαυτό σου λέω άστο καλύτερα.....

 

Τώρα στο θέμα του Vartani αυτό που με ενόχλησε ήταν η ευθεία επίθεση σε άτομα που ούτε ξέρει, απλά και μόνο επειδή είχαν μια διαφορετική άποψη από αυτόν (τον κατά τ' άλλα δημοκράτη! ) και όχι η άποψή του, που δικιά του είναι και την χαίρεται!

 

Αυτό ακριβώς...Από το 7 μετά το boukaw μέχρι και το τελευταίο θυμαστικό...

 

Δυστυχώς άτομα σαν τον Βαρτάνη αντιμετωπίζουμε στις μουσικές σκηνές και στα μαγαζια με τις γνωστές στους περισσότερους συνέπειες...

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου