Προς το περιεχόμενο

Noiz! Οχι άλλη διαφήμιση!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επίσης...

Τα συγκεκριμένα δελτία τύπου είναι κλειδωμένα... Μην τολμήσει κανείς και απαντήσει και πεί: Υπάρχει καλύτερο προιόν, ή γιατί να το πάρεις απο το Bon Studiο και όχι απο το τάδε μαγαζί?

Νομίζω ότι είναι προφανής διαφήμιση και ειλικρινά θλίβομαι που μεγάλοι άνθρωποι δεν τό έχουν καταλάβει ακόμα.

 

Αυτό το είδος διαφήμισης προσβάλει την νοημοσύνη μας καταρχήν και κατα 2ον την ηθική.

 

Ρε παιδιά θα με τρελάνετε μεσημεριάτικα πραγματικά, αυτός ο μυστικισμός και η εναντιολογία πίσω από μια φράση που από μόνη της τα λέει όλα είναι παιδιακίστικα πράγματα. Το ότι το Δελτίο τύπου είναι κλειδωμένο έχει να κάνει ακριβώς με το γεγονός ότι είναι δελτίο τύπου, δηλαδή ένα ενημερωτικό έντυπο. Δεν είναι τροφή ούτε για σχόλια ούτε για συζήτηση. Αν διαβάσεις το δελτίο τύπου για ένα πεταλάκι κιθάρας και βρίσκεις κάτι παράλογο πας στο section Guitars and Amps και ξεκίνησε ένα θέμα εκεί για το συγκεκριμένο πετάλι. Τόσο απλά είναι τα πράγματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 135
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Forensick, Παρεξήγησες τα λόγια μου.. Μιλάω για τον οποιονδήποτε administrator όχι για τον yameth, για μένα δε θα άλλαζε κάτι ακόμα και εσύ να το είχες κάνει.. δεν έχω τίποτα με κανέναν..

Κινήσεις κρίνω, όχι άτομα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Fleamail, αν κάποιος μπαίνει πρώτη φορά στο φορουμ και πεί: Ας ενημερωθώ λίγο. θα πάει σε αυτό το section του φόρουμ και το πιο πιθανόν να μην δεί κάν το τόπικ σχολιασμού που λές ότι θα δημιουργήσει κάποιος άλλος χρήστης.

Δέστο μεμονωμένα. Μπαίνω στ σιτε, πάω να "ενημερωθώ" και βλέπω ένα κατεβατό απο θέματα με γλυκήτατες και παραδεισένειες παρουσιάσεις και 5-6 προιόντα τα οποία είναι τα καλύτερα του κόσμου. Και τα προτείνει ο ίδιος ο administrator? Ε κάτι θα ξέρει...

κάπου εκεί βελάζω και πάω και το παίρνω την άλλη μέρα απο το συγκεκριμένο κατάστημα.

Το ίδιο ισχύει και για τα μόνιμα και τακτικα μέλη.

 

ειναι ΥΠΟΧΡΕΩΣΗ καθε φορουμ/εντυπου κτλ να ΔΗΜΟΣΙΕΥΕΙ τα ΔΕΛΤΙΑ ΤΥΠΟΥ που του στελνονται .....

 

Δηλαδή φίλε Superfunk στένουν κάθε 2 βδομάδες ένα mail του Yameth με αυτά τα στοιχεία και είναι υποχρεωμένος νομικά να τα ποστάρει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παλι που ειμαι ..πονηρος και..παρανοϊκος μυριζομαι κατι ΥΠΟΠΤΟ πισω απο ολη αυτη την.."κριτικη" διαθεση που ξαφνικα επιασε καποιους..... ::)

 

Μηπως "ενοχλει" καποιους το φορουμ??

 

Για....σκεφτειτε το.....

 

Δηλαδή φίλε Superfunk στένουν κάθε 2 βδομάδες ένα mail του Yameth με αυτά τα στοιχεία και είναι υποχρεωμένος νομικά να τα ποστάρει?

 

ουτε ξερω ,ουτε ρωταω γιατι εχω μαθει να ΣΕΒΟΜΑΙ οποιον με ΦΙΛΟΞΕΝΕΙ....

 

Δικο του ειναι το σπιτι ,οτι θελει κανει (το εχω πει τουλαχιστον 390 φορες σε αυτο το thread ας το πω αλλη μια μηπως και γινει κατανοητο...)

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά τα έχετε κάνει μπάχαλο.

 

Μόνο ο Fleamail (και κάνα δυό άλλοι αλλά μόνο ο Fleamail το διατυπώνει ξεκάθαρα) ξέρει τα βασικά του τι είναι Δελτίο Τύπου.

 

Το Δελτίο Τύπου όχι μόνο δεν είναι διαφήμιση είναι και σχεδόν το αντίθετό της.

 

Η βασικότατη διαφορά είναι ότι δεν υπάρχει αντίτιμο για τη δημοσίευση του Δελτίου Τύπου.

 

Μια εταιρεία που βγάζει ένα νέο προϊόν στέλνει εκατοντάδες Δελτία Τύπου ανά την επικράτεια σε δημοσιογράφους, περιοδικά, εφημερίδες, άλλες εταιρείες κλπ. με την ελπίδα ακριβώς ότι θα δημοσιευτούν και δεν θα αναγκαστεί να προβεί σε διαφήμιση. Δηλαδή οι καταναλωτές θα ενημερωθούν δωρεάν για το νέο προϊόν χωρίς η εταιρεία να αναγκαστεί να προβεί σε διαφημιστικές (πληρωμένες) καταχωρήσεις.

 

Τα Δελτία Τύπου είναι ουσιαστικά ενημέρωση από την εταιρεία για το νέο προϊόν (φυσικά με τη φρασεολογία που εκείνη χρησιμοποιεί).

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Superfunk μίλα ανοιχτά.. Κουβέντα κάνουμε...

 

Πονηρός εγώ δεν είμαι.. Απλά καχύποπτος, θέλεις να μου πεις μήπως είμαι και παράλογος; Καν'το άλλα με επιχείρημα φίλε.. Μπαίνει ο τάδε αντιπρόσωπος στο forum και μας λέει ότι το V-Synth έχει physical modelling ή γιατί δεν σκεφτόμαστε λύση για arranger της Roland και είναι χρήστης που θέλει να βοηθήσει ενω εντελώς τυχαία έχει και ένα δικό του μαγαζί και εμπορεύεται Roland.... Απ'την άλλη βλέπω διαφήμιση για το Breath Controller που ο ίδιος εμπορεύεται με σχόλιο δικό του από πανω...

 

Δε με έχει ενοχλήσει ποτέ το Forum, ούτε έχω κάνει το ίδιο σε αυτό...

 

Θεωρώ όμως κάπως χαζό εκ μέρους μου να με ενοχλεί κάτι και να μην το συζητάω μαζί σας...

 

Αν αυτό ενοχλήσει κάποιους τότε μάλλον κάτι δεν πάει καλά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή φίλε Superfunk στένουν κάθε 2 βδομάδες ένα mail του Yameth με αυτά τα στοιχεία και είναι υποχρεωμένος νομικά να τα ποστάρει?

 

ουτε ξερω ,ουτε ρωταω γιατι εχω μαθει να ΣΕΒΟΜΑΙ οποιον με ΦΙΛΟΞΕΝΕΙ....

 

Δικο του ειναι το σπιτι ,οτι θελει κανει (το εχω πει τουλαχιστον 390 φορες σε αυτο το thread ας το πω αλλη μια μηπως και γινει κατανοητο...)

 

 

+ 10000 Superfunk, αλλα εφόσον είναι φόρουμ = κοινότητα =  ανθρώπινες σχέσεις, θα σεβόμουνα αν με σέβοταν. Και με τέτοιες προσβλητικές για τη νοημοσύνη μου έμμεσες διαφημίσεις, που με κάνουν να νιώθω ότι προσπαθούν να με πιάσουν κορόιδο δεν νομίζω ότι με σέβονται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Fleamail, αν κάποιος μπαίνει πρώτη φορά στο φορουμ και πεί: Ας ενημερωθώ λίγο. θα πάει σε αυτό το section του φόρουμ και το πιο πιθανόν να μην δεί κάν το τόπικ σχολιασμού που λές ότι θα δημιουργήσει κάποιος άλλος χρήστης.

Δέστο μεμονωμένα. Μπαίνω στ σιτε, πάω να "ενημερωθώ" και βλέπω ένα κατεβατό απο θέματα με γλυκήτατες και παραδεισένειες παρουσιάσεις και 5-6 προιόντα τα οποία είναι τα καλύτερα του κόσμου. Και τα προτείνει ο ίδιος ο administrator? Ε κάτι θα ξέρει...

κάπου εκεί βελάζω και πάω και το παίρνω την άλλη μέρα απο το συγκεκριμένο κατάστημα.

Το ίδιο ισχύει και για τα μόνιμα και τακτικα μέλη.

 

ειναι ΥΠΟΧΡΕΩΣΗ καθε φορουμ/εντυπου κτλ να ΔΗΜΟΣΙΕΥΕΙ τα ΔΕΛΤΙΑ ΤΥΠΟΥ που του στελνονται .....

 

Δηλαδή φίλε Superfunk στένουν κάθε 2 βδομάδες ένα mail του Yameth με αυτά τα στοιχεία και είναι υποχρεωμένος νομικά να τα ποστάρει?

 

Για να ενημερωθω θα παω εκει που ειναι ολος ο κοσμος. Ποιος μου λεει οτι ο administrator δεν ειναι χειροτερος απο μενα σε γνωσεις στο αντικειμενο? Αυτο το βλεπεις κατα την διαρκεια της παραμονης σου.

 

Δεν χρειαζεται να ξαναπω το παραδειγμα με ΤΑ ΝΕΑ.

 

 

Οσο για τα μειλ που λες, δεν θα παω με την απαντηση του sf, αλλα θα σου πω το εξης:

 

Για να εχεις καποιον χωρο στο ιντερνετ, πρεπει να πληρωσεις. Αυτα τα λεφτα αρχικα τα βαζεις απο την τσεπη σου. Αργοτερα αν παει καλα, τα βαζεις απο τις διαφημισεις.

Οσο για το αν του ερχονται μειλ(απο την εμπειρια μου μονο) θα σου απαντησω πως ναι. Δεν ειναι υποχρεωμενος να τα βαζει, αλλα οταν εχεις ενα section για αυτον τον λογο και υποτιθεται οτι εισαι ενα μεσο το οποιο ενημερωνει, γιατι να μην βαλεις κατι που σου εστειλε ενα καταστημα?

Κill the wise one!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Fleamail, αν κάποιος μπαίνει πρώτη φορά στο φορουμ και πεί: Ας ενημερωθώ λίγο. θα πάει σε αυτό το section του φόρουμ και το πιο πιθανόν να μην δεί κάν το τόπικ σχολιασμού που λές ότι θα δημιουργήσει κάποιος άλλος χρήστης.

Δέστο μεμονωμένα. Μπαίνω στ σιτε, πάω να "ενημερωθώ" και βλέπω ένα κατεβατό απο θέματα με γλυκήτατες και παραδεισένειες παρουσιάσεις και 5-6 προιόντα τα οποία είναι τα καλύτερα του κόσμου. Και τα προτείνει ο ίδιος ο administrator? Ε κάτι θα ξέρει...

κάπου εκεί βελάζω και πάω και το παίρνω την άλλη μέρα απο το συγκεκριμένο κατάστημα.

Το ίδιο ισχύει και για τα μόνιμα και τακτικα μέλη.

 

ΔΕΝ ΤΑ ΠΡΟΤΕΙΝΕ Ο ΙΔΙΟΣ Ο ADMIN ΠΑΝΩ ΠΑΝΩ ΓΡΑΦΕΙ ΞΕΚΑΘΑΡΑ Δ Ε Λ Τ ΙΟ  Τ Υ Π Ο Υ

 

 

Kαι για την ενημέρωση κάποιων αν κάνετε μια βόλτα από ξένα τεράστια forums θα δείτε ότι υπάρχουν άλλου είδους τρόποι για να βγάλεις κάποια έξοδα. Πχ forums φιλοξενούν διάφορους κατασκευαστές σε ειδικά Sections του forum οι οποίοι κάνουν προσφορές στα εμπορεύματα τους ειδικά για τα μέλη του φόρουμ και φυσικά πληρώνουν γι αυτή την παραχώρηση χώρου. Αναφέρεται ξεκάθαρα όμως περί τίνος πρόκειται και δεν προσπαθούν να πιάσουν κορόιδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσο για το αν του ερχονται μειλ(απο την εμπειρια μου μονο) θα σου απαντησω πως ναι. Δεν ειναι υποχρεωμενος να τα βαζει, αλλα οταν εχεις ενα section για αυτον τον λογο και υποτιθεται οτι εισαι ενα μεσο το οποιο ενημερωνει, γιατι να μην βαλεις κατι που σου εστειλε ενα καταστημα?

 

Επειδή θα κατηγορηθείς ότι κάνεις διαφήμιση. Και αν όντως είναι τόσο αθώο, απορώ γιατί ο Yameth να το κάνει (αν δεν πληρώνεται), εφόσον έχει αποδείξε ότι το νοιζ είναι ένα καθαρό μερος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου