Προς το περιεχόμενο

Noiz! Οχι άλλη διαφήμιση!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

@Forensick..

 

Όταν κάποιος διαβάζει ένα post με τέτοια θεματολογία του εκάστοτε Administrator φαντάζομαι το βλέπει σαν πρόταση... Ειδικά αν διαβάσεις το κείμενο για την οποία έγινε όλη η κουβέντα... Τουλάχιστον εγώ, νόμιζα ότι είναι πρόταση του ατόμου που ανέβασε το θέμα... Δεν υπήρχε πουθενά η διεύθυνση του site ή οτι το κείμενο είναι copy-paste απο εκεί...

 

ΟΛΑ τα ΔΕΛΤΙΑ ΤΥΠΟΥ ειναι ετσι γραμμενα.

 

Εξαλλου αν προσεξεις ΥΠΑΡΧΕΙ και πληρωμενη διαφημηση στο φορουμ (δες τα banners πχ που συνεχως αναβοσβυνουν...)

 

Απο τη στιγμη που τα ΔΕΛΤΙΑ ΤΥΠΟΥ "γραφονται" & "βγαινουν" απο τον administrator/owner ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΤΑ ΚΡΙΝΟΥΜΕ (ποσο πιο κομψα μπορω να στο πω)

απο τη στιγμη που εμεις "απολαμβανουμε" ΔΩΡΕΑΝ το φορουμ το οποιο αυτος ΠΛΗΡΩΝΕΙ για να μπορουμε εμεις να μπαινουμε..

 

εκτος κι αν προτιμας το φορουμ να γινει μονο για paying members οπως εχουν γινει πολλα παρομοια φορουμ του εξωτερικου... 

 

 

Πληρώνεται ο Yameth ή όποιος είναι απο πίσω για αυτα? Άμεσα ή έμμεσα?

 

αυτο γιατι σε καιει τοσο πολυ??

 

ειπαμε ο administrator ειναι στο ΣΠΙΤΙ του και κανει,καλως η κακως ΟΤΙ ΘΕΛΕΙ.....

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 135
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

+10000000 στον kultura και τον Λαμπρο

που αποδεικνυουν με τα ποστ τους και τα επιχειρηματα  τους οτι δε συμεριζονται τις αποψεις 2-3ων που παντα πεταγονται  και εκφραζουν τι κλικα καθως και τον 17χρονων μυξιαρικων(Odis13,ελα το εγραψα σωστα,μα τι nick ειναι και αυτο).Αντε γεια τωρα..

 

Δεν είμαι 17χρονο μυξιάρικο, είμαι κοτζάμ 16 χρονών ώριμο παληκαράκι!!! ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγω ειμαι υπερ της διαφημισης οταν γινεται με ξεκαθαρο τροπο (χωρις να υπονοω κατι για καποιον).Δεν θα ηθελα και εγω να πληρωνω συνδρομη για κανενα φορουμ οποτε αν μπορει ο καθε ιδιοκτητης του να το εκμεταλευτει γιατι να με πειραζε;Και μαλιστα οσες περισσοτερες πληροφοριες απο τον καθενα τοσο καλυτερο για ολους αν δεν κανω λαθος.

 

Εχθρός τού κέρδους είναι ή αντοχή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα δεν νομίζω να τίθεται θέμα αν θα πρέπει ή όχι να έχει το νοιζ διαφημίσεις! ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ και αν δεν είχε, θα ήταν ανόητοι αυτοί που το έχουν. Είναι ζήτημα ηθικής ο συγκεκριμένος τρόπος διαφήμισης που προσπαθεί έμμεσα να "σου περάσει" ένα προιόν.

Όχι επειδή το λέει μια ιλουστρασιόν διαφήμιση, αλλα επειδή το λέει ο μεγάλος και ώριμος Yameth σαν ενημέρωση. Eχει μεγαλύτερη πειθώ έτσι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως το θεμα σιγουρα ενοχλησε καποιους επειδη το δελτιο τυπου/διαφημιση φερει την υπογραφη του yameth. Οποτε δημιουργει την εντυπωση οτι ο ιδιος ο administrator προτεινει/κατευθυνει προς ενα προιον.

 

 

Απλα ενα δελτιο τυπου, οπως και ενα banner που τοσα υπαρχουν στο site δεν νομιζω να ενοχλουσε κανεναν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης...

Τα συγκεκριμένα δελτία τύπου είναι κλειδωμένα... Μην τολμήσει κανείς και απαντήσει και πεί: Υπάρχει καλύτερο προιόν, ή γιατί να το πάρεις απο το Bon Studiο και όχι απο το τάδε μαγαζί?

Νομίζω ότι είναι προφανής διαφήμιση και ειλικρινά θλίβομαι που μεγάλοι άνθρωποι δεν τό έχουν καταλάβει ακόμα.

 

Αυτό το είδος διαφήμισης προσβάλει την νοημοσύνη μας καταρχήν και κατα 2ον την ηθική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια γιατι το μπερδευεστε ετσι ?..ΞΑΝΑΔΙΑΒΑΣΤΕ το ποστ αυτο...

 

Μπορεί ο yameth να επικυρώσει ότι τα δελτία τύπου δεν τα γράφει, αλλά τα κάνει copy-paste; Γιατί τότε νομίζω ότι τελείωσε το ζήτημα....

 

Ρε παιδιά έχετε μπερδέψει τα γένια με τα χτένια!

 

Αυτό το site εκτός από forum τυγχάνει να είναι και ένα είδος μέσου μαζικής ενημέρωσης. Το δελτίο τύπου όπως λέει και το όνομα του είναι ένα δελτίο που ενημερώνει τον τύπο για κάποιο καινούργιο προϊόν ή υπηρεσία, ένα event ή οτιδήποτε είναι ΝΕΟ όπως κάποια σημαντική αλλαγή σε ένα προϊόν. Τα δελτία τύπου συντάσσονται από τις εταιρίες και στέλνονται στον τύπο για δωρεάν δημοσίευση και κατά 99.9% δημοσιεύονται αυτούσια, copy paste δηλαδή. Αν γίνει κάποια αλλαγή αυτή συνήθως αφορά το μέγεθος και όχι το περιεχόμενο. Ηθικά και μόνο κάθε έντυπο είναι "υποχρεωμένο" να δημοσιεύει τα δελτία τύπου που λαμβάνει εκτός και αν αυτά δεν τηρούν κάποιους βασικούς κανόνες ηθικού και νομικού περιεχομένου ή είναι άσχετα με την θεματολογία του εντύπου ή υπάρχουν διαφορές κάτω από το τραπέζι στο παρελθόν με την εταιρία κτλ κτλ.

 

Γι αυτό υπάρχει ξεχωριστό Section που ονομάζεται Δελτία Τύπου, δηλαδή εκεί μέσα τι περιμένει κάποιος να δει? Διαφημίσεις φυσικά!

 

 

ειναι ΥΠΟΧΡΕΩΣΗ καθε φορουμ/εντυπου κτλ να ΔΗΜΟΣΙΕΥΕΙ τα ΔΕΛΤΙΑ ΤΥΠΟΥ που του στελνονται .....

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια τι λετε τωρα????

 

Δηλαδη αν καποιος διαβαζει ΤΑ ΝΕΑ και δει μια διαφημιση μεσα, θα θεωρησει οτι τον προτρεπει Ο ΛΑΜΠΡΑΚΗΣ να παρει το προιον???

 

Απλα εχει αναλαβει αυτη την δουλεια ο Γιαμεθ.

 

Δεν εχετε ξαναδει διαφημισεις στην ζωη σας??

 

Αμα ειναι ετσι, να πουμε στον yameth να δωσει σε καποιον αλλον αυτο το ποστο, για να νομιζουμε οτι δεν το προτινει ο yameth αλλα ο o forensick ξερω γω. Μεγαλη διαφορα.

 

Μια κουταλια νερο ειναι βρε παιδια....

 

 

εντιτ:χμ,ναι τα κλειδωμενα ειναι ενα "θεμα". Αλλα και παλι, ειναι πως το βλεπει ο καθενας. Εγω βλεπω αυτο το section του Noiz σαν να βλεπω σελιδα με διαφημιση σε ενα περιοδικο και απλα την προσπερναω(στο 80% των περιπτωσεων).

Κill the wise one!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβώς lambrosgg και alexd.. Συμφωνώ και με τους δυο σας.. Αυτό λέω ακριβώς...

 

Απ'την άλλη δε μου αρέσει που ο κατασκευαστής/έμπορος του μηχανήματος αυτού είναι νέος χρήστης του forum και έρχεται να συμπληρώσει το "Δελτίο τύπου" που προηγήθηκε παραθέτοντας ένα γράφημα που αμφιβάλω πόσοι μπόρεσαν να καταλάβουν τι σημαίνει, περισσότερο κίνηση εντυπωσιασμού θα πω εγώ χωρίς να θέλω να υποτιμήσω κανέναν.

 

Συνεχίζοντας την κουβέντα περί καχυποψίας γιατί εγώ να μη σκεφτώ το ίδιο που σκεφτήκατε κάποιοι από εσας για το άλλο παιδί που έκανε διαφήμιση στο μαγαζί που πήρε το oasys;

 

Γιατί να μη σκεφτώ ότι υπάρχει ένα καλοστημένο promotion; Επειδή προηγήθηκαν κάποια post; Κι αυτά είχαν κατευθυντικό χαρακτήρα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμα ειναι ετσι, να πουμε στον yameth να δωσει σε καποιον αλλον αυτο το ποστο, για να νομιζουμε οτι δεν το προτινει ο yameth αλλα ο o forensick ξερω γω. Μεγαλη διαφορα.

 

Εγώ για να γίνω ανταγωνιστικός, ανακοινώνω στις εταιρίες ότι δέχομαι να ανακοινώνω εγώ τα ίδια πράγματα στη μισή τιμή απ ότι ο Yameth.

Σκεφτείτε το... Συμφέρω!  ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου