Προς το περιεχόμενο

Noiz! Οχι άλλη διαφήμιση!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

Ρε σεις έχετε ξεφύγει?

Προς τον αρχικό συντάκτη: "Noiz! Έλεος.. Οχι άλλη διαφήμιση!?

Τι έννοείς φίλε μου?

1. Η απάντηση ήλθε άμεσα από το superfunk. (Και σωστά το επανέλαβαν κι άλλοι). Εν ολίγοις, λογαριασμό δεν οφείλει να σου δώσει κανείς. Φιλοξενούμενοι είμαστε όλοι.

2. Από όσο γνωρίζω (και το γνωρίζω καλά) η βούληση για αντικειμενικότητα (και ισοροπημένη ενημέρωση) είναι υπαρκτή και ισχυρή "στη διεύθυνση".

3. Πίστεψέ με... τέτοια πράγματα (όπως αυτός ο δικτυακός χώρος) δεν "κρατιούνται" χωρις μεράκι και προσωπική προσπάθεια.  Είναι χυδαίο να τίθεται αυτό σε αμφισβήτηση. Και μάλιστα να ζητάμε και "έλεος", λες και κάποιος μας φέρθηκε βάναυσα.  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 135
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Harilatron, δεν ξέρω αν διάβασες μόνο το αρχικό post ή και τις 10 σελίδες...

 

Βαρέθηκα να επαναλαμβάνω τα ίδια... Έκανα edit, άλλαξα τον τίτλο και αν δεις έχω ήδη ζητήσει συγγνώμη γιατί ίσως ήταν λίγο υπερβολικός... Σας παρακαλώ δείτε τι έχω πει και γιατί το λεω και μετά απαντήστε σε οτιδήποτε..

 

Είμαι πολύ συγκεκριμένος σε όλα αυτά που έχω πει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκείνη η επιλογή "BAN" είναι ακόμα στη διάθεση των Mods;

 

+1

 

Συγγνώμη που ξεφεύγω απ 'το θέμα, αλλά δεν είναι δυνατόν να επιτρέπονται τέτοιοι χαρακτηρισμοί σε οποιαδήποτε μέλη του forum από οποιοδήποτε μέλος του forum. Λίγη αυστηρότης σε τέτοια θέματα δε νομίζω να βλάπτει. Ίσα-ίσα ευνοεί την ομαλή λειτουργία του φόρουμ...

 

Η (απαθής) στάση των αρμοδίων ίσως να είναι προσβλητική και για τα ίδια τα μέλη που δέχτηκαν την φραστική επίθεση του "ξέρετε ποιου". Διορθώστε με αν κάνω λάθος.

 

Βass is a state of mind...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Όλα αυτά νομίζοντας ότι το post εκπροσωπούσε τις απόψεις σου

 

μα αφου ειναι ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ πως ειναι ΔΥΝΑΤΟΝ να εκφραζει τις αποψεις του,εκανες τον κοπο να διαβασεις ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΔΕΛΤΙΑ ΤΥΠΟΥ (ποσα ειναι 1000??) ειναι δυνατον να εκφραζει ολη την ημερα τις αποψεις του μεσα απο αυτα ο Yameth? :o

 

αλλη δουλεια δεν θα εκανε.....

 

 

τελος παντων ελπιζω να βρηκαμε καποια ακρη....

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρω πολύ καλά τι είναι το δελτίο τύπου και μπορώ να κατανοήσω απόλυτα τους κανονισμούς χωρίς υποδείξεις...

 

Θα μου επιτρέψεις, προσωπικά, να έχω τις ΑΜΦΙΒΟΛΙΑΡΕΣ μου... Και για να πω και τη μαύρη αλήθεια, αυτός ο υπερβολικός τρόπος με τον οποίο διαρρηγνύεις τα ιμάτιά σου και κόπτεσαι για την τιμιότητα έχει αρχίσει να μου φαίνεται λίγο ύποπτος.

 

Και + στον Παναγιώτη.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Χμμμ. Τώρα είδα την αλλαγή του τίτλου. Κάπως καλύτερα τώρα.

 

...

Σας παρακαλώ δείτε τι έχω πει και γιατί το λεω και μετά απαντήστε σε οτιδήποτε..

Είμαι πολύ συγκεκριμένος σε όλα αυτά που έχω πει!

 

Είδα τι λες, (και πριν ο προηγούμενο post μου είχα δεί) αλλά μάλλον δεν πρόκειται να ασχοληθώ άλλο με το θέμα.

Εξάλλου, πρόλαβε και απάντησε ο ίδιος ο yameth οπότε δεν έχει νόημα να ξαναγράφουμε τα ίδια και τα ίδια.  :)

 

Χώρια που:

.....για να πω και τη μαύρη αλήθεια, αυτός ο υπερβολικός τρόπος με τον οποίο διαρρηγνύεις τα ιμάτιά σου και κόπτεσαι για την τιμιότητα έχει αρχίσει να μου φαίνεται λίγο ύποπτος.

...

 

 

(Δεν θα ήμουν σύμφωνος με το ενδεχόμενο ban του ανθρώπου πάντως.)

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάλι δεν μπορώ να καταλάβω τέτοιες πρεμούρες και τοσο ντορος απο διάφορους (βλεπε 1o post).Σου αρέσει το φόρουμ διαβάζεις κλπ οκ δεν σου αρέσει την κάνεις.Δεν το αντιμετωπίζεις λές και μιλας σε κάποιον επισημο φορέα η οργανισμό κλπ που έχει υποπέσει σε κάποιο αδίκιμα και αρχιζεις να λές η να υπερασπιζέσε τους αλλους του καταφρονεμενους κλπ. που τους την ειπανε κλπ. λες και είσαι καποιος συνδικαλιστικό οργανο. Μπορουν να μιλήσουν και μονοι τους.Και πιστευω οτι ειναι ,καλοπροερετα σκεπτομενος, ατομα που δεν έχοθν ουσιαστικά τί να κάνουν. Ανευ ουσίας νομιζω η όλη φάση. Μακαρι να υπήρχε αυτο το σθένος σε πραγματικά "προβλήματα" έστω και στο μισό απο διαφορους που ξεκινάνε τετοιες φάσεις έδω με τετοιο πάθος για "δικαιοσύνη".

Ασε που και αν τα πέρνει οποιος τα πέρνει απο σένα τα πέρνει.???Εκτός αν θεωρείς οτι είσαι ανευ βούλησης άτομο και φοβάσαι ίσως οτι μπορει να παραπλανηθείς απο κανα πόστ και δν το πάρεις χαμπάρι.Αν μπορείς κατεβα στο δρόμο και φώναξε για αυτους που στα πέρνουν και οχι να βγάζεις την φιλανθρωπη και αντικερδοσκοπικη σου ενεργεια σε ανευ ουσιας πράγματα και μικρα...Το να αναλώνεσε τόσο πολύ σε αυτό too much και ξαναλέω ανευ ουσιας.

...η ταπεινη μου αποψη πάντα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Superfunk, δεν μπήκα στον κόπο να διαβάσω κανένα άλλο από τα δελτία τύπου...

 

Το θέμα το είδα στην αρχική σελίδα και μπήκα! Ίσως να μην είχα προσέξει αρχικά καν οτι ήταν στα δελτία τύπου, απλά σκέφτηκα ότι όπως έπεσε στα δικά μου μάτια έτσι θα μπορούσαν πολλοί άλλοι να την πατόυσαν... Τέλος με αυτό....

 

Για τους υπόλοιπους που λέτε για ban, κάντε το άλλα αν ο καθένας που βγαίνει και λεει τη γνώμη του τρώει από ενα ban τότε συγγνώμη άλλα δε θα πρόκειται για forum. Δε νομίζω οτι πρόσβαλλα κάποιον και αν κάποιος έχει προσβληθεί είμαι διατεθιμένος να το συζητήσω μαζί του για να λυθεί κάθε παρεξήγηση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διορθώστε με αν κάνω λάθος:

Δελτίο τύπου = ενημέρωση = κάτι σαν ειδήσεις. Σωστα? Δηλαδή εκει μέσα θα βρείς ΑΛΗΘΕΙΕΣ.

Απο το σχολείο λοιπόν για να δώσουμε πανελλήνιες, μάθαμε να ξεχωρίζουμε την είδηση απο το σχόλιο. Στο παρακάτω κείμενο έχω με κόκκινα την είδηση και με πράσινα τα σχόλια.

 

 

Πρόσφατη παραλαβή από το Bonstudio. Eνα νέο, μοναδικό στο είδος του, προιόν από την καινοτόμο εταιρεία ΚΟRG που ονομάζεται KAOSSILATOR.

 

To ΚΑΟSSILATOR είναι ένα synthesizer «τσέπης» με compact μέγεθος που συνδυάζει τον καταξιωμένο ήχο των synthesizers της εταιρείας KORG, με πραγματικά επαναστατικό τρόπο χειρισμού.  Ο καθένας μπορεί να εκφραστεί πάνω στην ΧΥ επιφάνεια αφής του πρωτότυπου αυτού μουσικού οργάνου, χωρίς να χρειάζεται καν συγκεκριμένη τεχνική χειρισμού.

Περιλαμβάνει:

 

100 μοναδικούς ήχους Synth, Drums και effects με την γνωστή ποιότητα KORG

    * 31 διαφορετικά patterns με κλίμακες προσφέροντας μεγάλη ποικιλία τέλειων τονικά μουσικών φράσεων

    * 50 τύπους «gate» arpeggios, τα οποία βοηθούν στην δημιουργία σύνθετων ρυθμικών ηχοχρωμάτων

    * Δυνατότητα Loop Recording που επιτρέπει στον χρήστη να ηχογραφεί μια φράση και να παίζει πάνω από αυτήν μια άλλη σε πραγματικό χρόνο

Το KAOSSILATOR απελευθερώνει εύκολα τις μουσικές ιδέες σας, αποτελώντας ένα νέο μέσο έκφρασης για κάθε μουσικό, επίδοξο μουσικό και DJ!

 

ΒΟΝ STUDIO  - Ζαΐμη 8, Τηλ. 210 3833572, 3802942

 

Με λίγα λόγια είναι διαχωρισμός αντικειμενικής αλήθειας και ψεύδους ή υπερβολής.

 

Σαφώς και δεν είναι επαναστατικό προιόν, σαφώς η μέθοδος ΧΥ άξονας δεν είναι επαναστατικη, σαφώς και δεν μπορεί να έχει τον ήχο κανονικών συνθ, σαφώς και δεν απελευθερώνει ολονών τις μουσικές ιδέες εύκολα.

 

Αν το κείμενο είχε τη μορφή:

 

Πρόσφατη παραλαβή από το Bonstudio.

To ΚΑΟSSILATOR είναι ένα synthesizer «τσέπης» σε compact μέγεθος. Χειρίζεται μέσω της ΧΥ επιφάνειας αφής.

Περιλαμβάνει:

 

100 μοναδικούς ήχους Synth, Drums και effects με την γνωστή ποιότητα KORG

    * 31 διαφορετικά patterns με κλίμακες προσφέροντας μεγάλη ποικιλία τέλειων τονικά μουσικών φράσεων

    * 50 τύπους «gate» arpeggios, τα οποία βοηθούν στην δημιουργία σύνθετων ρυθμικών ηχοχρωμάτων

    * Δυνατότητα Loop Recording που επιτρέπει στον χρήστη να ηχογραφεί μια φράση και να παίζει πάνω από αυτήν μια άλλη σε πραγματικό χρόνο

 

ΒΟΝ STUDIO  - Ζαΐμη 8, Τηλ. 210 3833572, 3802942

 

Τότε ναι θα ήταν μια είδηση, μια αλήθεια μια πραγματικότητα. Το bon studio έφερε ένα νέο προιόν, έχει αυτα τα specs.

 

Η υπόλοιπη σαλτσολογία είναι ΣΧΟΛΙΑ (προς θεού όχι του Yameth) της εταιρίας με τα οποία έχει ως σκοπό να ωραιοποιείσει και να ιδανικοποιήσει το προιόν της.

Αυτή η ιδανικοποίηση και η ωραιοποίηση ονομάζεται χρόνια τώρα διαφήμιση.

 

Δείξτε το αρχικό κείμενο σε όποιον φιλόλογο θέλετε και ρωτήστε τον τι του μοιάζει περισότερο αυτό. Εϊδηση, ή διαφήμιση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tα ΔΕΛΤΙΑ ΤΥΠΟΥ ειναι ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ στην οποια ελπιζουν οτι θα την βαλεις χωρις πληρωμη.

 

Τι δεν καταλαβαινεις????????

 

 

Για το μπαν δεν λενε εσενα kerkiras ;)

Κill the wise one!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου