Προς το περιεχόμενο

Piano Stories - 3 video - για πιάνο, 4 χέρια!


Nikolas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Guru

Piano Stories, for Piano 4 hands.

 

Μετά από πολύ προσπάθεια και κόπο και ατελείωτες ώρες, επιτέλους είμαι έτοιμος να σας παρουσιάσω ένα μέρος απ'τα κομμάτια μου, που πρόσφατα βγήκαν σε μορφή παρτιτούρας και ως ψηφιακή ηχογράφηση.

 

Προκείται για ένα έργο σε επτά μέρη πρακτικά, με κάποια (ελάχιστα) κοινά στοιχεία μετάξυ των διαφορετικών μερών. Γραμμένο για πιάνο και 2 πιανίστες, καλύπτει μία μεγάλη γκάμα ιδεών, ήχων, τεχνικών, κλπ.

 

Παρακάτω ακολουθούν 3 βίντεο, από την ημέρα της ηχογράφησης (και βιντεοσκόπησης, για όσουν θυμούνται το θρεντ). Στο βίντεο εγώ με την πιανίστα Μυρτώ Ακρίβου (με την οποία έχουμε μία θαυμάσια συνεργασία... ήταν μεγάλη μου χαρά που συνεργαστήκαμε για αυτό κι ελπίζω και σε άλλες συνεργασίες...).

 

V Building Light Momentum

 

III How to live in an underground home

 

II A rather innocent Incubus

 

Μπορείτε να αγοράσετε αν θέλετε την ηχογράφηση στα 6.99$ (νομίζω ότι είναι δίκαιη τιμή) από το CDBaby σε MP3 format. Για όποιον θέλει κάτι καλύτερο, ας έρθει σε επικοινωνία μαζί μου για να του στείλω τα flac αρχεία. ;) Ελπίζω να μην σπάω τίποτε κανόνες εδώ... Ίσως να έμπαινε σε άλλο φόρουμ? Αλλά πού? Αφού έχει 3 βίντεο, είναι δελτίο τύπου, λίγο spam... Λίγο απ'όλα. Αν είναι μου λέτε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 23
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Νικόλα συγχαρητήρια! Πολύ ωραία και προσεγμένη δουλειά.

Αν και δεν είμαι πιανίστας εντυπωσιάστηκα ιδιαίτερα από το αποτέλεσμα.

Συγχαρητήρια και στους δύο!  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Παιδιά ευχαριστώ.

 

Πέραν της μουσικής (που έχω μία σιγουριά τέλος πάντων), πιστεύω ότι και τα βίντεο βγήκαν αρκετά καλά. Και δεν είχα ιδιαίτερα προβλήματα με το syncing, Μανώλη, τελικά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επαθα πλακα.

Δασκαλε Νικολα.ποσο χαιρομαι οταν βλεπω καινουργια πραγματα παο εσενα.Βουρ στην μελετη  ;)

 

Συγχαρητηρια

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου