Προς το περιεχόμενο

Noiz! Οχι άλλη διαφήμιση!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν όντως οι admins δεν αμοίβονται γι αυτά τα δελτία τύπου (κακώς) θα ήθελα να δώ μια απόδειξη γι αυτό.

 

τώρα μισό λεπτό να πάρω τηλ τον λογιστή μου.  8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 135
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ρε παιδιά αφού λέει από πάνω "ΔΕΛΤΙΑ ΤΥΠΟΥ".

 

Δηλαδή πόσα δράμια μυαλό χρειάζεται για να καταλάβεις ότι αυτά που περιέχονται εκεί μέσα είναι Δ-Ε-Λ-Τ-Ι-Α  Τ-Υ-Π-Ο-Υ ανεξάρτητα από το ποιος τα τοποθετεί εκεί...;

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

(δ) ότι ένα παλιότερο μέλος του φόρουμ, ενώ είχε ηρεμήσει κάπως, ξανάρχισε τα ληγμένα και τώρα πρέπει να τον υπομείνουν όλοι οι υπόλοιποι.

 

 

χαχαχαχαχαχαχα

;D ;D ;D

Κill the wise one!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είχα διάθεση να κρίνω τον Yameth ούτε κανέναν από τους Admins, ούτε έχω και το δικαίωμα να κάνω κάτι τέτοιο... Το είπα και παραπάνω ότι έκρινα την κίνηση και όχι κάποιον προσωπικά επειδή το είδα σαν προτροπή προς τους άλλους χρήστες... Ό,τι είπες Wow! με κάλυψε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είχα διάθεση να κρίνω τον Yameth ούτε κανέναν από τους Admins, ούτε έχω και το δικαίωμα να κάνω κάτι τέτοιο... Το είπα και παραπάνω ότι έκρινα την κίνηση και όχι κάποιον προσωπικά επειδή το είδα σαν προτροπή προς τους άλλους χρήστες... Ό,τι είπες Wow! με κάλυψε!

 

Πάντως πρέπει να παραδεχθείς ότι βιάστηκες εξαιρετικά να τιτλοφορήσεις τόσο άγρια αυτό το thread. Έλεος λέμε όταν μετά από επανηλλειμένες διαμαρτυρίες μας, που έχουν αποδειχθεί και ορθές, μας αγνοούν. Εδώ δε συμβαίνει τίποτε τέτοιο.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Ξεκίνησα να γράψω μόλις είδα το πρώτο ποστ αλλά υπήρξε διακοπή από τον πάροχο μου και μέχρι να επανέλθει γράφτηκαν κοντά δέκα σελίδες. Για το αυτονόητο... Τέλος πάντων παραθέτω την άρχική μου απάντηση:

 

----------------

 

Μα και φυσικά αγαπητέ μου φίλε kerkiras υπάρχει η συγκεκριμένη κατηγορία που προτείνεις.

 

Λέγεται "Δελτία Τύπου" και αν είχες διαβάσει προσεκτικότερα θα έβλεπες ότι υπάρχουν πολλά άλλα δελτία τύπου άλλων εταιρειών, που εγώ έχω δημοσιεύσει και που ανακοινώνουν τα νέα προιόντα τους στον ίδιο χώρο.

 

Τα δελτία τύπου είναι συνήθως ανακοινώσεις από εμπόρους, διοργανωτές συναυλιών, δισκογραφικές, κ.α. και αντιγράφονται αυτούσια στην κατηγορία αυτή.

 

Δεν είναι κάτι που γίνεται στο Noiz μόνο, αλλά σε όλο τον ημερήσιο και περιοδικό τύπο. Σε πολλά "περιοδικά" μάλιστα δεν αναφέρονται σαν δελτία αλλά σαν "άρθρα"...  ::)

 

Οπως πολύ σωστά λες, είναι διαφορετικό να γνωρίζει κάποιος από εμφανή σήμανση ότι το κείμενο αποτελεί  ανακοίνωση, παρά να γραφτεί κάτι τέτοιο από νέο μέλος (πιθανώς και  έμπορο) σαν καλοπροαίρετη συμβουλή αγοράς.

 

Το Noiz μόνο γι αυτό δεν μπορεί να κατηγορηθεί.

Όποιους έμπορους καταλάβαμε να "ψαρεύουν" μέσα στο forum τους αποπέμψαμε. (Xάνοντας και το σχετικό όφελος που θα μπορούσε να προκύψει από επίσημο διαφημιστικό έσοδο...)

 

Η σοβαρότητα και καθαρότητα του χώρου είναι το Α και το Ω. Και ιδιαιτερα σ' ένα, forum.

Εξ' άλλου αν πίστευε το αντίθετο ο κόσμος, δεν θα σύχναζε εδώ.

Υπάρχουν και άλλα. Μην υποτιμάς τον κόσμο γύρω σου.

 

-----------------

 

Σας παρακαλώ ηρεμείστε.

Δεν θα συζητήσουμε εδώ αυτονόητες έννοιες όπως τι είναι δελτίο τύπου.

 

Προς τον kerkiras :

Αν είσαι πολύ νεαρός στην ηλικία και δεν γνωρίζεις τι εστί "Δελτίο τύπου" μπορώ να καταλάβω το μπέρδεμα σου. Αλλά θα ήθελα να σε παραπέμψω και στους κανονισμούς μας που όπως λέει και ο SF δεν χρειάζεται να έχεις και Pulitzer για να τους καταλάβεις.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβως ...

 

Και για να μην θεωρηθει οτι πεταγομαι σαν την πορδη (αν και μου ΑΡΕΣΕΙ να πεταγομαι!! :) :) :)) αλλα και οτι κρυβομαι πισω απο το δακτυλο μου θα σου πω ΞΕΚΑΘΑΡΑ τι εννοω φιλε Κερκυραιε...

 

ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΟΙ εχουν ενοχληθει απο αυτο το φορουμ και ειναι κυριως οι εγχωριοι εμποροι οι οποιοι ακριβως λογω της πληροφορησης μεσα απο αυτο το φορουμ αναγκαστηκαν να συμορφωθουν και να ακολουθουν (οσοι μπορουν και θελουν βεβαια) τα...τεκτενομενα στην Ευρωπη.....

 

Αυτο βεβαια εχει οδηγησει σε ΣΩΡΕΙΑ συκοφαντιων behind the scenes (οπως αλλωστε παντα ειναι οι συκοφαντειες...) για οσους απαρτιζουν την ψυχη αυτου του φορουμ αλλα και ενεργα  (ΠΟΛΥ ενεργα :) ) μελη οπως εγω.

 

Και για να στα πω και πιο εξω απο τα δοντια το τι κατηγοριες εχω ακουσει για ΕΜΕΝΑ δεν ΜΠΟΡΕΙΣ να φανταστεις...

 

απο το οτι τα...παιρνω απο τον  Thomann (μεχρι και mail Πηρα απο συμφορουμιτη  για να μεσολαβησω να του κανουν και αυτου τις ΙΔΙΕΣ τιμες με εμενα στον Θωμα.....ναι εμενα περιμενε ο Θωμας που του ...κανουν ..πεολειχια εταιρειες οπως η Fender & η Gibson.... ::)) ,απο το οτι κανω ...σετ-απ επι πληρωμη και χρησιμοποιω το φορουμ για να προωθω .....τη δουλεια μου (εδω και 2 χρονια δεν μπορω καλα καλα να κουνησω το ....χερι μου σετ απ θα μπορουσα να κανω στη μιση Αθηνα...... ::))  ,απο το οτι προωθω την δουλεια μου ως παραγωγος και.....ηχοληπτης στο...στουντιο μου..(4χ4 στον τεταρτο με ενα Pc & 2 monitors.... :) :)) και δεκαδες αλλα ΨΕΜΜΑΤΑ..

 

Φανταζομαι λοιπον ΤΙ θα λενε για τον ιδιοκτητη και τους αλλους "βαρεως" εμπλεκομενους στο φορουμ αυτο....

 

Ουτε ο Θεμος και ο Μακης να ημασταν απο την πολυ...κονομα..... ::) ::) ::)

 

Για αυτο τα βλεπω καπως...ΥΠΟΠΤΑ αυτα τα "προβληματα με τα Δελτια Τυπου"

 

Γιατι πραγματικα ΑΔΥΝΑΤΩ να πιστεψω πως καποιος δεν μπορει να δει την ΤΕΡΑΤΩΔΗ διαφορα μεταξυ αυτων (των ΔΤ) και της εμεσης η αμεσης διαφημισης.... ::) ::)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρω πολύ καλά τι είναι το δελτίο τύπου και μπορώ να κατανοήσω απόλυτα τους κανονισμούς χωρίς υποδείξεις...

 

Επίσης τυχαίνει να έχω και αρκετές γνώσεις στο θέμα το οποίο με ενόχλησε..

 

Επειδή βλέπω τι γίνεται καθημερινά γύρω μου, που ο κάθε έμπορος εκμεταλέυεται τον κάθε ενθουσιασμένο πιτσιρικά θεωρώ ότι θα έπρεπε να γίνεται μια προσπάθεια εδώ μέσα για να φιλτράρονται κάποια πράγματα από ανθρώπους που έχουν πέντε παραπάνω γνώσεις και να μην υποστηρίζουμε προσπάθειες εκμετάλευσης γιατί, αν θες να γίνω συγκεκριμένος, με τα μισά και ίσως πολύ λιγότερα χρήματα έχεις πολύ καλύτερο αποτέλεσμα από αυτό που υπήρχε στο δελτίο τύπου.

 

Όλα αυτά νομίζοντας ότι το post εκπροσωπούσε τις απόψεις σου. Αφού λοιπόν είναι δελτίο τύπου δεν ύπαρχει λόγω ύπαρξης σχόλιου από τον ίδιο τον έμπορο... Και μη μου απαντήσεις σε παρακαλώ ότι απάντησε σε αυτό που ρωτήθηκε... Δεν το ρώτησε κανείς για γράφημα και όταν κάποιος που όπως φαίνεται ρώτησε κάποια πράγματα λίγο πιο εξεζήτημενα δεν απάντησε κανείς..

 

Ήταν ο όλος συνδιασμός που με έκανε να ξεκινήσω αυτήν την κουβέντα... ΞΑΝΑΛΕΩ! Δεν έχω τίποτα μαζί σου Yameth ούτε με κάποιον άλλον μέσα στο forum.. Πήρα τις απαντήσεις μου, κατάλαβα αυτά που ήθελα.

 

Για μένα το θέμα έχει τελειώσει...

 

Ο μόνος λόγος για τον οποίο θα ζητήσω συγγνώμη είναι ο τίτλος που ίσως να ήταν λίγο υπερβολικός....

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή βλέπω τι γίνεται καθημερινά γύρω μου, που ο κάθε έμπορος εκμεταλέυεται τον κάθε ενθουσιασμένο πιτσιρικά θεωρώ ότι θα έπρεπε να γίνεται μια προσπάθεια εδώ μέσα για να φιλτράρονται κάποια πράγματα από ανθρώπους που έχουν πέντε παραπάνω γνώσεις και να μην υποστηρίζουμε προσπάθειες εκμετάλευσης γιατί, αν θες να γίνω συγκεκριμένος, με τα μισά και ίσως πολύ λιγότερα χρήματα έχεις πολύ καλύτερο αποτέλεσμα από αυτό που υπήρχε στο δελτίο τύπου.

 

εδω γινεσαι ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΑΔΙΚΟΣ.

Αν υπαρχει ΕΝΑ φορουμ που να "προστατευει" τους...πιτσιρΙκαδες απο τους "εξυπνους" ειναι ΑΥΤΟ εδω...

 

τωρα θα φωναξω εγω ΕΛΕΟΣ.....

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι δε διαβάζεις προσεκτικά;

 

Επειδή βλέπω τι γίνεται καθημερινά γύρω μου, που ο κάθε έμπορος εκμεταλέυεται τον κάθε ενθουσιασμένο πιτσιρικά θεωρώ ότι θα έπρεπε να γίνεται μια προσπάθεια εδώ μέσα για να φιλτράρονται κάποια πράγματα από ανθρώπους που έχουν πέντε παραπάνω γνώσεις και να μην υποστηρίζουμε προσπάθειες εκμετάλευσης γιατί, αν θες να γίνω συγκεκριμένος, με τα μισά και ίσως πολύ λιγότερα χρήματα έχεις πολύ καλύτερο αποτέλεσμα από αυτό που υπήρχε στο δελτίο τύπου.

 

Όλα αυτά νομίζοντας ότι το post εκπροσωπούσε τις απόψεις σου

 

Εντάξει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου