Προς το περιεχόμενο

Maple Vs Rosewood


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ιδια μαρκα ιδιο παχος

τι αλλες τις ειχα 3 βδομαδες περιπου

 

ε,μαλλον αυτο ακουσες τοτε...(εδω μετα απο 5-6 ωρες ειναι για πεταμα οι χορδες φανταζομαι οτι δεν ειναι δυνατον να συγκρινεις χορδες 3 ...εβδομαδων με νεες χορδες??  :)  )

 

ναι!

απλος τα παλια ηταν πιο φαγωμενα απο τα καινουρια!

 

& ισως και αυτο...

 

:) :)

 

εξω απο πλακα τωρα το θεμα αυτο το εχουμε εξαντλησει,η διαφορα που ακουσες μπορει να οφειλεται στη διαφορα.....0,2 cm ταστιερας μπορει και οχι (αληθεια ΤΙ μπρατσο εβγαλες και ΤΙ μπρατσο εβαλες?)

 

εχει ομως δημιουργησει ΤΟΣΑ ΠΟΛΛΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ και ΜΙΣΗ (στην κυριολεξια δεν κανω πλακα...) η κουβεντα αυτη στο noiz που γενικα την αποφευγουμε... ;)

ή "αστειευομαστε" μαζι της για να μην εχουμε παλι..."ανατιναξεις".... :)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 111
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Επειδη εχω αστειευτει και εγω κατα καιρους,λεγοντας εξυπναδες κτλ πρεπει να παραδεχτω οτι ορισμενοι ρωτουν κατι γιατι ενδιαφερονται πραγματικα και θελουν να αντλησουν οσο το δυνατον περισσοτερες πληροφοριες για το θεμα τους.

 

Ναι,ναι ξερω πως υπαρχουν θεματα χωρις απαντηση ουσιαστικη,θεματα τα οποια εχουν εξαντληθει και εχουν κουρασει αλλα αυτος που ρωταει και ενδιαφερεται κατα 90% δεν εχει ορεξη για δουλεμα και εξυπνα σχολια,ισως θα ηταν καλυτερο και βολικοτερο αν τον παραπεμπουμε σε παλαιοτερα τοπικ κτλ

 

5 long years

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Επειδη εχω αστειευτει και εγω κατα καιρους,λεγοντας εξυπναδες κτλ πρεπει να παραδεχτω οτι ορισμενοι ρωτουν κατι γιατι ενδιαφερονται πραγματικα και θελουν να αντλησουν οσο το δυνατον περισσοτερες πληροφοριες για το θεμα τους.

 

Ναι,ναι ξερω πως υπαρχουν θεματα χωρις απαντηση ουσιαστικη,θεματα τα οποια εχουν εξαντληθει και εχουν κουρασει αλλα αυτος που ρωταει και ενδιαφερεται κατα 90% δεν εχει ορεξη για δουλεμα και εξυπνα σχολια,ισως θα ηταν καλυτερο και βολικοτερο αν τον παραπεμπουμε σε παλαιοτερα τοπικ κτλ

 

Μια στιγμή.... να πω του στραβού το δίκιο (δηλαδή το δικό μου).

 

Εδώ ο bluezlick δεν ρώτησε για να ενημερωθεί, απλά μετέφερε μια παρατήρηση. Μια παρατήρηση, που αν κάποιος δεν επενέβαινε να την φέρει στη σωστή της διάσταση (δηλαδή να επισημάνει ότι δεν ήταν ελεγχόμενες οι συνθήκες της παρατήρησης), τότε άγγιζε τα όρια της παραπληροφόρησης. (Η περιπτωσιολογία δεν είναι και ο καλύτερος σύμμαχός μας .... σε καμία περίπτωση. )

 

Πως να το κάνουμε, όταν κάποιος λέει ότι έβαλε καινούριες χορδές σε καινούρια τάστα και (πολύ λογικά) παρατηρεί ότι ο ήχος έγινε πιο λαμπερός, είναι τραβηγμένο να υποστηρίξει ότι αυτό που άκουσε ήταν μόνο το διαφορετικό υλικό κατασκευής. Και αν δεν το έπαιρνε ανάποδα ο bluezlick πιστεύω ότι απλά θα συμφωνούσε με αυτό.

 

 

Εν ολίγοις (κι επειδή δεν έγινε αντιληπτό το ύφος της παρατήρησής μου) θα ήθελα να διευκρινήσω το εξής:

Πλέον, υπάρχουν τόσοι αλληλοσυμπληρούμενοι και αλληλοαντικρουόμενοι παράγοντες που είναι υπεραπλούστευση να αποδεχόμαστε τυφλά την χιλιομασημένη πληροφορία από την εποχή που υπήρχαν μόνo 2 μανίκια για strat. 

 

Τέλος πάντων, bluezlick να ζητήσω συγνώμη αν νομίζεις ότι σε προσέβαλλα - δεν ήταν αυτή η πρόθεσή μου.

 

(Αλλά πρέπει να παραδεχθείς ότι ήταν πετυχημένη η παρομοίωση  :) )

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η πλεον ουσιαστικη διαφορα που θα πρεπει να σε απασχολησει περαν αυτην της οποιας τυχον ηχητικης διαφορας, για την οποια εριζουν εδω και αιωνες οι κιθαριστες, ειναι η αισθηση στο χερι της καθε ταστιερας η οποια ειναι εντελως διαφορετικη μεταξυ των δυο......Α, μην ξεχασω και την αισθητικη διαφορα....

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αααααα,μου τα χαλας τωρα... ::) ;D :) :) :) :) :)

 

κατσε να δωσω λιγο ζωη στο φορουμ... :)

 

προχθες αλλαξα σωμα στην τελε μου και εβαλα ενα απο καφασι Δαμασκου (αυτο που βαζουν μεσα τα σαπουνια Αλεπιου),ΚΑΜΜΙΑ διαφορα στον ηχο!! :) :)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν έχεις μπερδευτεί για το πιο ξύλο (ή ποια κιθάρα της Fender) να επιλέξεις υπάρχει ΠΑΝΤΑ η σίγουρη λύση:

 

et10.jpg

 

http://www.e-eufonia.com/bazaga/pag3.htm

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατσε να δωσω λιγο ζωη στο φορουμ... :)

 

προχθες αλλαξα σωμα στην τελε μου και εβαλα ενα απο καφασι Δαμασκου (αυτο που βαζουν μεσα τα σαπουνια Αλεπιου),ΚΑΜΜΙΑ διαφορα στον ηχο!! :) :)

 

Παμε ενα revival???????????????? ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

 

Γυρισα χτες απο τριημερο και μετα απο 45λιτρα αλκοολ ολες οι κιθαρες μου ακουγονται ξαφνικα το ιδιο..........γιατρεεεεεεεεεε??????? ;D ;D ;D ;D ;D

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν έκανα καταδύσεις με μίγμα Nitrox, να δεις για κάτι αναπνοές που ήτανε... τι αναπνοές δλδ, σκέτες τζούρες ήταν (όχι, πραγματικά, ρωτήστε τον Γκούγκλη).

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου