Προς το περιεχόμενο

ΜΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ V-SYNTH GT


DRGs

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΜΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ V-SYNTH GT.Mηπως κανενας ρε παιδια το ξερει το οργανο?Δεν μπορω να φορτωσω δειγματα απο USB.Και γενικα μου φαινεται πολυ δυσχρηστο το οργανο.Ειναι ετσι η εγω ειμαι τελοιος μπουφος?

 

(DRGs).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα σου πω τι συμβαίνει με το V-synth XT...για να κανεις load κάποια samples, απ'όσο γνωρίζω, γίνεται μεσω της memory card..νομίζω πως δε γίνεται απ'ευθείας από USB...από κει και πέρα δεν ξέρω τι παίζει με τον editor και αν γίνεται απο κει...

 

Το όργανο είναι δυσχρηστο και δεν κάνει για τίποτα...πέτα το και πες μου σε πμ που το πεταξες :)

 

Σοβαρά τώρα, πόσο δυσκολο να είναι? Ολα μπροστά σου είναι και η φιλοσοφία του είναι απλη και με λογική σειρά....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια χαρα! Πέρασες τους drivers? Αν ναι...πατάς mode για να πας στο αρχικό menu, εκεί μπαίνεις στο usb setup και αλλάζεις τη μορφή επικοινωνίας με τον ΗΥ απο ''midi'' σε ''storage''. Το v-synth  αυτόματα θα αναγνωριστεί απο τον ΗΥ σαν εξωτερική μονάδα αποθήκευσης και θα ακούσεις τον χαρακτηριστικό ήχο. Μετά, my computer, ανοίγεις το φάκελο του synth, στη συνέχεια τον φάκελο internal όπου βρίσκεις 2 φακέλους. Ο ένας είναι για τα ηχογραφημένα δείγματα και ο αλλος για τα patches. Πριν όμως περάσεις τα δείγματά σου στο φάκελο με drag and drop, σου συνιστώ να τα αριθμήσεις. Αν π.χ. έχεις μέσα στο φάκελο 386 samples και θες να περάσεις άλλα 2 τοτε ονόμασε τα 387 και 388 για να ταξινομηθούν σωστά μέσα στο synth. Ήμουν κάτοχος του παλιού v-synth και όσα σου είπα ισχύουν απ'όσο ξέρω και για το gt. Αφού λοιπόν τα δείγματα περαστούν, μένει να πας στον τομέα του sampler, να μπεις στη λίστα των δειγμάτων που υπάρχουν στη μνήμη του, να διαλέξεις τα δικά σου και να τα κάνεις import στην λίστα των δειγμάτων που χρησιμοποιούν οι oscillators έτσι ώστε να μπορείς να τα χρησιμοποιήσεις στο patch mode. Βέβαια το τελευταίο δεν ξέρω αν είναι απαραίτητο να γίνει στο gt ( μπορεί να έχουν απλοποιήσει τη διαδικασία).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου