Προς το περιεχόμενο

Sonar 7 & Cubase 4.1 with Vista


tassos1978

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν είναι ότι δεν σε πίστεψα, φίλε Wow!, απλά από τα γραφόμενά σου μου φάνηκε προς στιγμή ότι έδωσες σημασία μόνο στη λειτουργία σε Ubuntu και παρέβλεψες τη λειτουργία σε Vista.

ΟΚ, πες μου μόνο από πού κατέβασες τους drivers να... ρίξω λίγο διάβασμα.  ;)

 

Πάντως η πρόταση για πιο απλή λύση χωρίς external module είναι ανοιχτή, αν γνωρίζει κάποιος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 45
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Οι Drivers για Windows (Vista):

 

http://www.m-audio.com/index.php?do=support&tab=driver

 

Το Linux υποστηρίζει αυτές τις κάρτες απευθείας, δεν θα χρειαστεί να κατεβάσεις κανένα driver.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλιστα, κατατοπιστικότατος, thank's.  :)

 

Ευχάριστο αυτό με το Linux.  :D

 

Μένει να ψάξω ποιος την έχει σε καλή τιμή και να τη στέλνει και αντικαταβολή (Ιωάννινα).

 

Θα περιμένω όμως λίγο μήπως βρεθεί και κάτι πιο απλό. Δεν είναι θέμα τιμής και μόνο, αλλά η εμμονή οφείλεται και στο ότι μιας και τη θέλω βασικά για "εσωτερικές" δουλειές, προσπαθώ να αποφύγω τα καλώδια και τα modules γιατί ήδη έχω αρκετή καλωδιοσαλάτα στο γραφείο μου.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εδώ http://www.rainrecording.com/vista/ φαίνεται καθαρά πως οι κάρτες delta δουλεύουν κανονικά σε vista32 (όχι 64). Επίσης έχει κι άλλες πολλές που μπορείς να τσεκάρεις αν δουλεύουν σε vista. Τώρα αν είναι απαραίτητη προυπόθεση το linux, δεν έχεις πολλές επιλογές, ισχύει ότι είπε ο eye. Εντάξει τα vista είναι λογικό να μην υποστηρίζουν αμέσως όλο το υλικό, Πάντως εγώ έχοντας δοκιμάσει τους drivers της EMU μαζί με την EMU-0404 PCI σε Vista 64bit δουλεύει μια χαρά. ΔΕ δουλεύει μια χαρά σε linux.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρήσιμος κατάλογος, φίλε Τάσο, thanks.

 

Τελικά βρήκα μία που μάλλον είναι στα μέτρα μου. Δεν έχει module αλλά έχει midi in-out σε πρόσθετη πλεξούδα αν τα χρειαστώ. Ευχαριστώ τον Wow! που μου υπέδειξε τις M-Audio.

Είναι η Audiophile 2496 που από ότι λέει η εταιρία εδώ έχει drivers και για Vista 32.

 

Όσο για Linux είμαι αισιόδοξος γιατί από ό,τι διαφαίνεται οι drivers πρέπει να ισχύουν για όλη τη σειρά Delta της M-Audio. Έτσι κι αλλιώς δεν προβλέπω να τη δουλέψω σε Ubuntu άμεσα, οπότε και να μην υπάρχουν ίσως και να βγουν μέχρι τότε γιατί η εταιρία φαίνεται να δέχεται θετική αντιμετώπιση από τους Linuxάδες.

 

Οι λεπτομέρειες βρίσκονται εδώ:

http://www.m-audio.com/products/en_us/Audiophile2496-main.html και φαίνεται να μπορεί να βγάλει εις πέρας την αποστολή.

 

Audiophile2496.jpg

 

Τι λέτε;

Αν υπάρχει κάποιος λόγος που θα έπρεπε να την αποφύγω, θα 'θελα να τον ακούσω... πριν την αγοράσω. ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΜΗΝ πιστεύεις όσα λένε τα παιδιά για τα Vista, τους την έχει δώσει... Smiley Smiley Μια χαρά δουλεύουν : τα έχω μπροστά μου αυτή τη στιγμή, ακριβώς με την κάρτα που σου προτείνω.

 

ναι για να μην μπερδευόμαστε όμως, θα πρέπει η κάρτα να έχει drivers για vista (που πάρα πολλές δεν έχουν) και να είναι απροβλημάτιστες όπως στην περίπτωση της 1ης γενιάς drivers της rme!

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου