Προς το περιεχόμενο

Α ρε Χατζηγιάννη τί θα 'πογίνεις....?


lambrosgg

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πάω να αντιγράψω το shine on u crazy diamond. Πιστευω πως θα ταιριάξει τρελά ο στίχος "Έλα λαμψε αγαπη μου γλυκια" :Ρ

 

Θα προσαρμόσω κι εγώ το "βρε μελαχροινάκι" στο master of puppets και πάμε για την πλατίνα λέμε!!!  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 208
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Πάω να αντιγράψω το shine on u crazy diamond. Πιστευω πως θα ταιριάξει τρελά ο στίχος "Έλα λαμψε αγαπη μου γλυκια" :Ρ

 

Θα προσαρμόσω κι εγώ το "βρε μελαχροινάκι" στο master of puppets και πάμε για την πλατίνα λέμε!!!  ;D

 

Μετα ομως θα μας σχολιαζουν τιποτα περιεργοι στο noiz και εμεις θα τους γραφουμε παρεα με γκομενακια (οχι με την Ολυμπιου βεβαια, μπλιαχ)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάω να αντιγράψω το shine on u crazy diamond. Πιστευω πως θα ταιριάξει τρελά ο στίχος "Έλα λαμψε αγαπη μου γλυκια" :Ρ

 

Θα προσαρμόσω κι εγώ το "βρε μελαχροινάκι" στο master of puppets και πάμε για την πλατίνα λέμε!!!  ;D

 

Μετα ομως θα μας σχολιαζουν τιποτα περιεργοι στο noiz και εμεις θα τους γραφουμε παρεα με γκομενακια (οχι με την Ολυμπιου βεβαια, μπλιαχ)...

 

Έγραψες!!!  ;D  ;D  ;D  ;D  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε lambrosgg ο ορισμος "συνθετης είναι αυτός που έχει πτυχίο σύνθεσης" συγνωμη αλλα μονο γελιο μπορει να προκαλεσει...και αυτο στο λεει ενα ατομο που ασχολειτε με αυτα τα πραγματα(εχω πτυχιο αρμονιας κ συνεχιζω με αντιστιξη).Χατζηγιαννη δεν ακουω γιατι δεν ειναι του στυλ μου αλλα απο κει και περα δεν μπορω να μην του αναγνωρισω οτι εχει βγαλει καποια πολυ ομορφα κομματια που ειναι αποδεκτα απο ολες τις ηλικιες....σιγουρα αυτο που λες με τις διαφιμισεις ειναι σωστο αλλα δεν χρειαζεται να βγαζεις τετοια εμπαθεια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλα αυτά έχουν προβλεφθεί στο "1984" του Όργουελ, περί τραγουδοποιίας που παράγεται για να κρατιούνται οι προλετάριοι κοιμισμένοι και ηλίθιοι, ανίκανοι να δουν πέρα από τη μύτη τους. Απλά, στο βιβλίο, οι καλλιτέχνες συνεργάζονται στα πλαίσια των απαιτήσεων της πίστης τους στο Μεγάλο Αδελφό, ενώ στην πραγματική ζωή το κάνουν για πολλά-πολλά χρήματα. Όποιος είναι αρκετά κουτός για να αναζητά μουσική στον κάθε Χ"γιάννη, πρέπει να διαβάσει το βιβλίο επειγόντως. Πολλές φορές.

 

Αδελφέ, δικός μας???

Έσβησ' αέρας το κερί που κράτουνα στη χέρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλα αυτά έχουν προβλεφθεί στο "1984" του Όργουελ, περί τραγουδοποιίας που παράγεται για να κρατιούνται οι προλετάριοι κοιμισμένοι και ηλίθιοι, ανίκανοι να δουν πέρα από τη μύτη τους. Απλά, στο βιβλίο, οι καλλιτέχνες συνεργάζονται στα πλαίσια των απαιτήσεων της πίστης τους στο Μεγάλο Αδελφό, ενώ στην πραγματική ζωή το κάνουν για πολλά-πολλά χρήματα. Όποιος είναι αρκετά κουτός για να αναζητά μουσική στον κάθε Χ"γιάννη, πρέπει να διαβάσει το βιβλίο επειγόντως. Πολλές φορές.

 

Ο Room101 μάλλον πρέπει να το έχει διαβάσει :P

 

 

 

Και η πλακα ξερεις ποια ειναι... Ότι συμφωνησαμε με την γκομενα να παω στο Χατζηγιαννη αν ερχοταν να δουμε την ταινια ''1984''... Δεν ειναι λολ????

Έσβησ' αέρας το κερί που κράτουνα στη χέρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δίνω διορία 6 μήνες στον Χατζηγιάννη να διασκευάσει Sisters Of Mercy - This Corrosion.

 

Εγώ περιμένω να διασκευάσει light το Ace of spades, θα'χει φάση να'χω βιντεάκι στο youtube με τον Lemmy να τουλουμιάζει τον χαλβά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και η πλακα ξερεις ποια ειναι... Ότι συμφωνησαμε με την γκομενα να παω στο Χατζηγιαννη αν ερχοταν να δουμε την ταινια ''1984''... Δεν ειναι λολ????

 

Η ταινία είναι φλόμπα. Διάβασε το βιβλίο. Δε θα χρειάζεται να τρέχεις και στο Χ''γιάννη.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και η πλακα ξερεις ποια ειναι... Ότι συμφωνησαμε με την γκομενα να παω στο Χατζηγιαννη αν ερχοταν να δουμε την ταινια ''1984''... Δεν ειναι λολ????

 

Η ταινία είναι φλόμπα. Διάβασε το βιβλίο. Δε θα χρειάζεται να τρέχεις και στο Χ''γιάννη.

 

  Εχω διαβάσει μεγάλα κομμάτια αλλά εδω και ενα χρονο εχω παθει πλάκα με τον Καφκα και τον Τζόυς (ο Όργουελ σαν συγγραφέας δεν συγκρίνεται καλλιτεχνικα  με αυτούς εδω που τα λέμε) και δεν το πήρα σπίτι... Τον Οδυσσέα εχω και τελειώνω, αλλά έλεγα να αρχίσω με την ''φάρμα των ζωων'' που είναι ποιο μικρό και το εχω ευκαιρο απο μια φίλη.. Το ''1984'' το ειχα βρει απο μια κοπελιά που εχω να την δω μήνες... Αξιζει λες, ε???

  Πάντως στο Χατζηγιαννη θα τρέχω ετσι κι αλλιως γιατι υπάρχουν πραγματα να ανταλλάξεις που κανουν την ''θυσία'' ασήμαντη.... ;D

  Το αστείο φιλε eyeprotocool είναι ότι διαβάζεις για την αγάπη στον Λόρκα και τον Τζοϋς και σκέφτεσαι ''μμμ, γουσταρω'' και μετά διαβαζεις την σκήνη στο Δωματιο 101 και σκεφτεσαι ''τι αγάπη και μ@λ@κιες, αν στην πέφτουν ντα ποντίκια να δω τι θα λες'''

Έσβησ' αέρας το κερί που κράτουνα στη χέρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου