Προς το περιεχόμενο

Sigur Rós 'Heima'


trolley

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Την πρώτη πετριά με την Ισλανδία την έφαγα βλέποντας ένα επισόδειο του Top Gear. Την δεύτερη, με αυτή την ταινία. Απίστευτα σκηνικά, απίστευτη μπάντα και οι Sigur που έδωσαν συναυλίες σε κάτι απίθανα χωριουδάκια. Εντυπωσιακή η προσέλευση παιδιών, νέω, γέρων στα live!

one colour: black - and shades of grey

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα συμφωνήσω και εγώ σαν ένας από τους τυχερούς που βρέθηκαν σε εκείνη την προβολή ότι πρόκειται για μοναδική εμπειρία και σίγουρα αξίζει την δείτε σε όσο το δυνατόν καλύτερη ποιότητα. Όποιος θέλει υπότιτλους αγγλικούς ή ελληνικούς (δική μου πρώτη απόπειρα μετάφρασης δείξτε επιείκια  ...) ας μου πεί.

πριν την δείτε να σας ενημερώσω ότι η Ισλανδία είναι μια αρκετά ακριβή χώρα για τουρισμό αλλά μην ανησυχείτε μιας και μάλλον η μετανάστευση θα είναι αυτή που θα σας έρθει στο μυαλό μόλις δείτε το heima ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι επίσης φοβερά μελαγχολική χώρα, εκτός από πανέμορφη (όπως πχ. Νορβηγία και Φινλανδία). Όποιος έχει δει την ταινία Νοi Albinoi ίσως καταλάβει τι εννοώ... http://www.cinemanews.gr/v5/movies.php?n=1565

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολύ ωραίο.Το κατέβασα απο το ιντερνετ  :P και δεν το εχω σε πολύ καλή ποιότητα αλλά ειναι εντελώς "αλλού" η όλη φαση α.. και οι sigur ros oi συναυλίες που έχουν κάνει και έχει στη ταινεία τις έκαναν στο τζαμπανταν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου