Προς το περιεχόμενο

Πειρατεία Λογισμικού στην Ελλάδα


Anonymous

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δε δικαιολογώ απόλυτα τους χρήστες πειρατικού λογισμικού που προβάλλουν το επιχείρημα της "αψιλίας"! Όσα τέτοια παιδιά έχω γνωρίσει' date=' ΠΟΤΕ δεν έχουν χρησιμοποιήσει το super-duper πρόγραμμα που διαθέτουν έστω και στο 50% των δυνατοτήτων του. Τι να το κάνει ο άλλος το Nuendo αν φορτώνει 10 κανάλια με 3 plugins και λούπες; Υπάρχει αξιολογότατο δωρεάν λογισμικό (αλλά ΚΑΙ δείγματα), για την πιο απλή, μέχρι την πιο σύνθετη διαδικασία. Τα υπόλοιπα είναι δικαιολογίες.[/quote']

 

Αυτό ακριβώς διαπίστωσα όταν αποφάσισα να σταματήσω να χρησιμοποιώ cracks.

url=http://www.soundclick.com/akisk]Akis K

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 66
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Δε δικαιολογώ απόλυτα τους χρήστες πειρατικού λογισμικού που προβάλλουν το επιχείρημα της "αψιλίας"! Όσα τέτοια παιδιά έχω γνωρίσει' date=' ΠΟΤΕ δεν έχουν χρησιμοποιήσει το super-duper πρόγραμμα που διαθέτουν έστω και στο 50% των δυνατοτήτων του. Τι να το κάνει ο άλλος το Nuendo αν φορτώνει 10 κανάλια με 3 plugins και λούπες; Υπάρχει αξιολογότατο δωρεάν λογισμικό (αλλά ΚΑΙ δείγματα), για την πιο απλή, μέχρι την πιο σύνθετη διαδικασία. Τα υπόλοιπα είναι δικαιολογίες.[/quote']

 

Αυτό ακριβώς διαπίστωσα όταν αποφάσισα να σταματήσω να χρησιμοποιώ cracks.

 

Νομίζω πως έχετε δίκιο... αλλά θα ήταν άδικο να το γενικεύσουμε. Εγώ θέλω να πιστεύω πως δεν ανήκω σε αυτήν την κατηγορία. Και επίσης γνωρίζω κι άλλα άτομα σαν κι εμένα. Επίσης είναι και το άλλο : πιο εύκολα πέφτει στα χέρια του 15χρονου hip-hop kid μια κόπια του Cubase SX 2 από ένα φίλο, παρά ανακαλύπτει το φθηνό-ταπεινό μα και στα μέτρα του αυθεντικό software.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικός θησαυρός το Shareware Music Machine - thanks! :) Τα άλλα τα γνώριζα. Απλά, το πρόβλημα είναι μάλλον βαθύτερο : ο πιτσιρικάς θα ρωτήσει κατ'ευθείαν το γνωστό του για κάνα σπασμένο πού'ναι τσάμπα και θα γ.... και θα δέρνει - να κάνει και τη μόστρα του στους φίλους του! Δε θα κάτσει να ψάξει... Είναι βέβαιο, όμως, ότι αν ψάξει θα βρει καταπληκτικές φθηνές λύσεις. Όπως το Virtos Denoiser... :D :D :D

url=http://www.soundclick.com/akisk]Akis K

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...

Πάντως κάποιος που έχει ειδικότητα στα Sampling cd-cd roms ακόμα μοιράζει προγράμματα και ήχους.

 

βιβλιοθήκες Vienna, Giga κτλ δεν ντρεπόμαστε λιγάκι λέω εγώ!

 

Γιατί αυτή η κακομοιριά άραγε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...
www.sharewaremusicmachine.com

 

www.kvr-vst.com

 

.

.

.

 

www.google.com :p

 

Επίσης μην ξεχνάτε ότι υπάρχουν και καθόλα free προγράμαμτα για Linux που αν κανείς δεν θέλει την super εξειδηκευμένη ικανότητα του Χ software καλλίστα μπορεί να χρησημοποιήσει. :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχεις να μας προτεινεις καποιο συγκεκριμενο?

Μα και βεβαια έχω :)

 

Αυτό που χρησημοποιώ εγώ είναι το rosegarden.

 

Και για multitrack ηχογραφήσεις το Ardur.

 

Επίσης πολυ καλόw score editor είναι το noteedit.

 

Ολα αυτά μπορεί κανει να τα βρεί στην πηγή των opensource software, το freshmeat http://www.freshmeat.net αρκει να τα αναζητήσει με τα συγκεκριμένα ονόματα.

 

Αυτά σημειωτέον ότι παίζουν μόνο με linux. Για winblow$ δεν ξέρω κάτι free μια που δεν ασχολούμαι με winblow$.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου