Προς το περιεχόμενο

Πειρατεία Λογισμικού στην Ελλάδα


Anonymous

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 66
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Σκέφτηκα να πετάξω μερικά από τα λεφτά μου και το έκανα. Αγόρασα λοιπόν

DIGI002Rack 1200' date='00 Euro

[/quote']

¶πο που το αγόρασες τόσο; Ο Διαμαντόπουλος ως αντιπροσωπεία το έχει 1600+ευρώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Μήπως έχει πάει κανείς σε ένα μαγαζί που λέγετε Εγκέφαλος πίσω απο την Στουρνάρη ?

 

Τί γίνετε εκεί ρε παιδιά! 'έχουν όλα τα προγράμματα -παιγνίδια και σου δίνουν καταλόγους-ντοσιέ για να διαλέξεις, τέτοιο πράγμα δεν έχω ξαναδεί στην ζωή μου. Ούτε στην Ρωσία δεν είναι έτσι. Καί όλα αυτά στο κέντρο της Αθήνας και χωρίς την παραμικρή επιφύλαξη. Είμαι σίγουρος ότι σε λίγο θα τους κλείσουν το σπίτι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ότι όταν τους είχα πάρει τηλέφωνο για να ρωτήσω για ένα sample collection, μου είχαν πει : "Τα samples ξεκινάνε από 12000 δρχ. το CD, αλλά μπορείς να πάρεις και αντίγραφο με 5000.".

 

Ήμουν σαφής; :wink:

url=http://www.soundclick.com/akisk]Akis K

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ότι όταν τους είχα πάρει τηλέφωνο για να ρωτήσω για ένα sample collection' date=' μου είχαν πει : "Τα samples ξεκινάνε από 12000 δρχ. το CD, αλλά μπορείς να πάρεις και αντίγραφο με 5000.".

 

Ήμουν σαφής; :wink:[/quote']

 

Αν όντως έχει γίνει κάτι τέτοιο (που μάλλον έχει γίνει, γιατί να πει κανείς ψέματα για τέτοιο θέμα;), τότε απλά είναι για λύπηση το συγκεκριμένο κατάστημα και ταυτόχρονα γίνεται ξεκάθαρος ο βαθμός στον οποίο έχει φτάσει η πειρατεία στην Ελλάδα... ΟΚ, το να υπάρχουν μαγαζιά που έχουν ό,τι πρόγραμμα ή παιχνίδι μπορείς να φανταστείς σε πειρατικές κόπιες, το έχω ξανακούσει και το καταλαβαίνω γιατί απλά κάποιοι έχουν πολύ θράσος και δεν φοβούνται να κάνουν παρανομίες απροκάλυπτα (ή δεν έχουν λόγο να φοβηθούν και δουλέυουν εκ του ασφαλούς! :wink: ) . Αλλά να φτάσουν σε αυτό το σημείο και επίσημες αντιπροσωπείες; Αν δεν πασχίσουν εκείνοι για να επιστρέψει ο κόσμος στο αυθεντικό υλικό, ποιός θα το κάνει τότε, ο πειρατής που την έχει καταβρεί πουλώντας κόπιες του Cubase SX για 10 ευρά; Έλεος ρε παιδιά!

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα 10 ευρώ για το SX νομίζω φωτογραφίζουν το γνωστό πειρατή που είχε το θράσος να βάλει και αγγελία στο Noiz!... :wink:

Λοιπόν, απ'όσο ξέρω, ο χ.χ. έχει τη μεγαλύτερη συλλογή πειρατικού software στην Αθήνα τουλάχιστον. Η κατάσταση είναι για κλάματα! 8O

 

ΥΓ: Επειδή μπορεί κάποιος να πει : "Έλα, τι παραπονιέσαι; Κι εσύ σπασμένα δε χρησιομοποιείς;", η απάντηση είναι ¨"Όχι πλέον.".

url=http://www.soundclick.com/akisk]Akis K

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα 10 ευρώ για το SX νομίζω φωτογραφίζουν το γνωστό πειρατή που είχε το θράσος να βάλει και αγγελία στο Noiz!... :wink:

Λοιπόν' date=' απ'όσο ξέρω, ο x.x. έχει τη μεγαλύτερη συλλογή πειρατικού software στην Αθήνα τουλάχιστον. Η κατάσταση είναι για κλάματα! 8O

 

ΥΓ: Επειδή μπορεί κάποιος να πει : "Έλα, τι παραπονιέσαι; Κι εσύ σπασμένα δε χρησιομοποιείς;", η απάντηση είναι ¨"Όχι πλέον.".[/quote']

 

Όντως, αυτόν φωτογράφιζα! Τώρα, αν χρησιμοποιείς εσύ ή εγώ ή οποιοσδήποτε σπασμένα, αυτό δεν σημαίνει ότι πρέπει να χαιρόμαστε που μια από τις γνωστότερες αντιπροσωπείες έχει γίνει το μεγαλύτερο κέντρο πειρατείας στην Αθήνα και το διατυμπανίζουν κιόλας! Αν θέλω πειρατικό θα πάω στον πειρατή, ο αντιπρόσωπος είναι για να μπορώ να πάω και να πάρω το πρόγραμμα που θέλω αυθεντικό... Κι αν νομίζουν κάποιοι ότι με το να βγάζουν φράγκα με τέτοιο τρόπο κάνουν εξυπνάδες, ας σκεφτούν πως πιθανότατα αυτοί ευθύνονται που ο κόσμος έχει ριχτεί στην πειρατεία αφού τους προτρέπουν να προτιμήσουν την κόπια από το αυθεντικό... Μπράβο ρε παιδιά, μεγάλη μαγκιά, έτσι να κάνετε πάντα!

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου