Προς το περιεχόμενο

Bass clef -Sotiris Papadeas


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Προσωπικά μου φάνηκε εξαιρετικός! Παίζει ορισμένα licks που είναι φανταστικά, και έχει πολύ καθαρό παίξιμο- κάτι που είναι πιο δύσκολο ακόμη και από αυτά που παίζει. Γιατί όσο και να μπορείς με κάποια μελέτη να φτάσεις να παίζεις ορισμένα από αυτά (λέμε τώρα), είναι τοοοοοοοοοόσο καλοπαιγμένα και άψογα που... μου πέφτει το σαγόνι!!!

 

Θυμάμαι που ο Χρήστος που έχει το ωδείο μου είχε βάλει στο αυτοκίνητο το cd του Σωτήρη, και είχα θαυμάσει τα φανταστικά του παιξίματα- ό,τι και να λέμε ο άνθρωπος κατέχει το όργανο σε ύψιστο βαθμό!

 

Οκ, προφανώς είναι showcase το συγκεκριμένο κομμάτι, αλλά αυτός είναι ο σκοπός ύπαρξης του και ως προς αυτό είναι άψογο!

 

Τέλος πάντων, εκφράζω απεριόριστο θαυμασμό για τον περί ου ο λόγος μπασσίστα, και είμαι σίγουρος πως αν θέλει να παίξει απλά και με συναίσθημα, θα το καταφέρει καλύτερα από όλους μας!

 

Αυτά είναι...

bass @ vertigo

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 26
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Παίζει ορισμένα licks που είναι φανταστικά, και έχει πολύ καθαρό παίξιμο- κάτι που είναι πιο δύσκολο ακόμη και από αυτά που παίζει. Γιατί όσο και να μπορείς με κάποια μελέτη να φτάσεις να παίζεις ορισμένα από αυτά (λέμε τώρα), είναι τοοοοοοοοοόσο καλοπαιγμένα και άψογα που... μου πέφτει το σαγόνι!!!

 

 

 

Οκ, προφανώς είναι showcase το συγκεκριμένο κομμάτι, αλλά αυτός είναι ο σκοπός ύπαρξης του και ως προς αυτό είναι άψογο!

 

 

+1.000.000 !

Είχε κι αυτός με τη σειρά του καλούς δασκάλους και επίσης έχει παρακολουθήσει πολλά χρησιμότατα σεμινάρια.

Είδες τι κάνει το L.A. ,αν έχεις έστω και λίγο ταλέντο..

 

Αχ....  :-\

feel da FUNK blast

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΡΕ ΦΙΛΕ ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΓΙΑ ΤΟΝ ΤΥΠΟ

ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΝΑ ΤΑ ΠΟΥΜΕ

ΜΠΡΑΒΟ ΡΕ ΤΥΠΕ ΜΠΡΑΒΟ

ΕΙΔΑ ΔΙΑΦΟΡΑ ΣΧΟΛΙΑ ΣΤΟ FORUM ΜΑΛΛΟΝ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΒΓΕΙ ΒΟΛΤΑ ΝΑ ΑΚΟΥΣΟΥΝ ΤΟ ΧΑΛΙ ΜΑΣ.................................................................

ΜΟΥ ΕΦΤΙΑΞΕΣ ΤΗ ΜΕΡΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΡΕ ΦΙΛΕ ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΓΙΑ ΤΟΝ ΤΥΠΟ

ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΝΑ ΤΑ ΠΟΥΜΕ

ΜΠΡΑΒΟ ΡΕ ΤΥΠΕ ΜΠΡΑΒΟ

ΕΙΔΑ ΔΙΑΦΟΡΑ ΣΧΟΛΙΑ ΣΤΟ FORUM ΜΑΛΛΟΝ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΒΓΕΙ ΒΟΛΤΑ ΝΑ ΑΚΟΥΣΟΥΝ ΤΟ ΧΑΛΙ ΜΑΣ.................................................................

ΜΟΥ ΕΦΤΙΑΞΕΣ ΤΗ ΜΕΡΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

καλώς ήρθες στο Noiz....απαγορεύονται τα κεφαλαία

Βass is a state of mind...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γράφουμε ελληνικά με πεζούς χαρακτήρες.

Δεν θέλουμε να βλέπουμε μόνιμη χρήση κεφαλαίων, ή greeklish.

 

Να μιλάτε με τεκμήρια, παρακαλώ... ;D ;D ;D

 

Στο θέμα: Άπιαστος τεχνικά ο Σωτήρης, αλλά δεν μιλάει με feeling (τουλάχιστον στο συγκεκριμένο), είναι "πολυλογάς"... ::)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tο μπάσο του είναι ένα Ibanez σαν την κιθάρα του Vai (το μόνο που γνωρίζω είναι πως είναι επετειακό),τα ηλεκτρικά είναι του είναι Gambale(όχι προσωπικά δικά του ;D) και το όργανο έχει σεταριστεί πάρα ,μα πάρα πολύ καλά..

Όταν το κρατάς ξάπλα (για τις γνωστές ασέλγειες) οι χορδές με το βάρος τους ακουμπάνε στα τάστα  :o

feel da FUNK blast

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Γράφουμε ελληνικά με πεζούς χαρακτήρες.

Δεν θέλουμε να βλέπουμε μόνιμη χρήση κεφαλαίων, ή greeklish.

 

Να μιλάτε με τεκμήρια, παρακαλώ... ;D ;D ;D

 

Στο θέμα: Άπιαστος τεχνικά ο Σωτήρης, αλλά δεν μιλάει με feeling (τουλάχιστον στο συγκεκριμένο), είναι "πολυλογάς"... ::)

 

Δεν ξερω ρε παιδια, αλλα ολοι εδω την εχουν δει καπως με το feeling. Ο ανθρωπος μια χαρα παιζει. kultura εσυ αν παιξεις μπασο θα εχεις feeling η παιζεις metal?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου