Προς το περιεχόμενο

Moog Guitar Teaser...


ex-OurDarkness

Προτεινόμενες αναρτήσεις

μωρε παιδια το κιθαρονι μαμει και δερνει για περιεργα παιξιματα

αλλα στο video δεν μας εδειξαν πως ακουγεται πεζωντας "κανονικα"  ;) ;) ;)

 

και οντως φερνει λιγο στην arkane  ::) ::)

τεσπα ας δουμε και τιμουλα γιατι αν ζηταν τιποτα τρελα φραγκα ως καινοτομια θα παει απατη σιγουρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 37
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Βρε παιδιά θέλω να μου εξηγήσει κάποιος το εξής: στη σελίδα του YouTube που βρίσκεται το βίντεο για αυτήν τη κιθάρα έρχεται κόσμος και κοσμάκης και τρίβει τα μάτια του, λέει τι κοσμοϊστορική εφεύρεση που είναι, πως αλλάζει τον τρόπο που θα γράφεται η κιθαριστική μουσική κι άλλα τέτοια εθνοσωτήρια. Σε τι διαφέρει όμως από μια κιθάρα με sustainer και ένα πετάλι Moogerfooger με φίλτρα Moog;

 

(Βέβαια, κάπως θα διαφέρει γιατί ο μέγας Lou Reed βλέπω ότι έχει ενθουσιαστεί και λέει ότι δεν έχει ακούσει κιθάρα με τέτοιες δυνατότητες μέχρι σήμερα)

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To sustainer εχει τη δυνατοτητα να κανει sustain μονο τη χορδη οπου παιζεις (και mute ολες τις υπολοιπες;). Μπορει να τις κανει ολες mute??

H κιθαρα ειναι  Α-Πι-Στευ-Τη, αλλα:

α) Ειναι τραγικα ασχημη

β) Αν ειχα τοσα λευτα να διαθεσω για τετοιου ειδους κιθαρα, σιγουρα θα επαιρνα Teuffel και οχι moog.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 6 μήνες αργότερα...

εγώ πάντως έχω κλήση τρίμηνο με την Jackson Pro Series DK2S

είμαι πάρα πολύ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΣ και δεν βλέπω τίποτα που να δικαιολογεί αυτά τα λεφτά η MOOG. τώρα από ήχο και δυνατότητες νομίζω είναι πολύ μα πολύ κοντά. ακου 6500 €... μην τρελαθούμε τώρα. μεγάλο το ρίσκο που πίρε πάντως η MOOG εκτός και αν παι  για φούντο. αυτές είναι κίνησις  απελπισίας       

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
σιγουρα θα επαιρνα Teuffel και οχι moog.

τι απιστευτα οργανα ειναι αυτα  :o. οι πιο προχωρημενες κιθαρες που εχω δει! στην ελλαδα ποιος τις φερνει?  ;D

εχει παιξει κανεις με καμια να μας πει? τι λεω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου