Προς το περιεχόμενο

free παρτιτούρες πιάνου στο δίκτυο.


aback

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Administrator

Ειρήνη!

Βρε  παιδάκια μου μην αρπάζεστε.

Ας υποθέσουμε ότι ο Aback δεν έχει διαβάσει / ενημερωθεί περί πνευματικής ιδιοκτησίας.

Εδώ είμαστε λοιπόν οι γνωρίζοντες για να τον ενημερώσουμε και όχι να τον πάρουμε από τα μούτρα.

Το ξέρω ότι κάποιοι το παίρνουν σαν δεδομένο ότι τους ανήκει ότι κυκλοφορεί, εκτός από hardware, αλλά αν δεν είναι προκλητικοί ας μην τους θεωρούμε ένοχους προτού αποδείξεως του εναντίου.

 

Γνωρίζουμε όλοι που και πως... αν θέλουμε να βρούμε πειρατικά.

Ο σκοπός δεν είναι να εθελοτυφλούμε κάνοντας τον ανίδεο λες και δεν συμβαίνει, αλλά μέσα από το Noiz να βοηθήσουμε να δημιουργηθεί συνείδηση για το τι είναι πνευματικό δικαίωμα και ποιός το δικαιούται. Γιατί αυτό αφορά κι εμάς τους ίδιους.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 20
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Αρχηγέ όπως τα λες είναι, αλλά κανείς δεν του είπε πως ψάχνει παράνομα. Απλά εγώ προσωπικά δε βρήκα καθόλου ευγενικό τον τρόπο του απέναντι σε αυτά που έγραψε ο Λάμπρος (ο οποίος μια χαρά απάντησε). Ήταν φανερά απότομος και αγενής. Μόνο αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειρήνη!

Ας υποθέσουμε ότι ο Aback δεν έχει διαβάσει / ενημερωθεί περί πνευματικής ιδιοκτησίας.

Εδώ είμαστε λοιπόν οι γνωρίζοντες για να τον ενημερώσουμε και όχι να τον πάρουμε από τα μούτρα.

 

+1000

ΤΟ ΝΑ ΖΗΤΑΣ ΤΣΑΜΠΑ ΠΑΡΤΙΤΟΥΡΑ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΝΑ ΖΗΤΑΣ ΤΣΑΜΠΑ CD.

 

Να ξέρες πάντως ότι τσάμπα μή πειρατική παρτιτούρα δεν υπάρχει.

 

(είναι το 3ο θέμα που ανοίγει στη βδομάδα με σκοπό να ζητήσει κάποιο μέλος παρτιτούρα/midi τσαμπέ. Μήπως - λέω μήπως - θα έπρεπε να είναι πιο προσεχτικοί οι modulators?

 

φίλε τάσσο δεν βλέπεις επιθετικότητα εδώ;;;;;;;;;;;;; δεν βλέπεις εεεε;;;;;;; για να σου πω λοιπόν που βλέπω εγώ. δεν είπα ΤΖΑΜΠΑ είπα FREE είπα δωρεάν. που σημαίνει ότι όπως παίρνεις κάποιο cd ΔΩΡΕΑΝ με μία εφημερίδα (που η εφημερίδα έχει πληρώσει τα γαμωδικαιώματα εκεί που πρέπει  και στο παρέχει), έτσι λοιπόν ρώτησα εάν υπάρχει κάποιο αντίστοιχο site που κάνει το ίδιο με παρτιτούρες και αυτό (το site) έχει κάνει τους απαραίτητους διακανονισμούς και σαν κέρδος καρπώνεται άλλα οφέλη. π.χ. επισκεψιμότητα-διαφήμιση.

άρα το ΤΖΑΜΠΑ είναι και λέξη που δεν μου ταιριάζει. (δεν είμαι και τόσο έλληνας). είπα λοιπόν στον τίτλο FREE και μέσα είπα ΔΩΡΕΑΝ. ΑΝΤΙΛΑΒΟΥ;;;;;;;;;;;;;;

τώρα το περιεχόμενο της παρένθεσης του τζιτζιλάμπρου τί νόημα έχει;;; να με κάνουν ΝΤΑ ΝΤΑ  οι modulators γιατί είμαι κάφρος τζαμπατζής;;; ή επειδή ενδεχομένως προκύπτουν κυρώσεις από το περιεχόμενο της ερωτήσεώς μου; σσσσσσσσσσσσσσσσττττ τσου ................. σσσσσσττττττ

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε άνθρωπε ηρέμησε επιτέλους. Ο Λάμπρος ήθελε να προλάβει τον οποιοδήποτε να πεταχτεί και να δώσει περίεργα λινκς ή συμβουλές. Έκανε αναφορά για παρόμοια θέματα. Μιλώντας για τσάμπα εννούσε πειρατικά και όχι legal-free. Δε βλέπω κανένα λόγο να αρπάζεσαι τόσο έντονα και να πιάνεσαι από λέξεις. Γενικότερα με το να μιλάς άσχημα, και να ειρωνεύεσαι ακόμη κι όταν έχεις δίκιο, το χάνεις κι αυτό. Ας χαλαρώσουμε λιγάκι λοιπόν. Κάνε ένα ψάξιμο στο google για free piano scores και θα βρείς πολύ πράγμα, χωρίς νεύρα και καυγάδες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...
  • Guru

Δυό λέξεις, μιας και... εεε... είναι ο τομέας μου.

 

Η παρτιούρα έχει τα ίδια πάνω κάτω δικαιώματα με ένα audio αρχείο: Υπάρχουν copyrights, και publishing rights. Κανονικά ΔΕΝ τα βγάζεις φωτοτυπία, ΔΕΝ τα κάνεις PDF, και δεν τα δίνεις στον φιλαράκο σου.

 

Τώρα... Δεδομένου ότι πολυ, μα πολύ, μα πολύ, μα πολύ, "κλασσική" μουσική είναι εκτός copyrights (πχ Beethoven, Mozart, Bach, etc), αυτό σημαίνει ότι κάθε έκδοση την παίρνει κανείς και τη βγάζει μια φωτοτυπία. ΑΜ ΔΕ! Γιατι αν υπαρχει editor, και έχει κάνει κάποια δουλειά σχετική (και δεν είναι Urtext, δηλ, αντιγραφή του αυθεντικού), τότε υπάρχει μέσα δημιουργικό υλικό, με εκ νέου copyright, και άντε πάλι απ'την αρχή.

 

Αλλα επειδή είμαι καλό παιδι, ωρίστε ένα λινκ να χαρούμε όλοι μας: www.imslp.org . Έχει καμμια δεκαπενταρια χιλιάδες παρτιτούρες! Όλες τσάμπα. Όλες νόμιμες! Κάποια στιγμή θα μιλήσω και για αυτό το ηρωικό site! Κάποια στιγμή...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

πωπω...

 

Ρε σεις... ; Το θρεντ αυτό το πήρα απ'τα αριστερά, στα "πρόσφατα", και όχι απο κάτω στα "σχετικά". Φαντάστικα οτι κάποιος το έκανε bump. Έχει ιδέα κανείς τι έγινε; Δεν κλικάρω στα σχετικά απο κάτω σχεδόν ποτέ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου