Προς το περιεχόμενο

dv247 το ξέρετε?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγω εκανα την παραγγελια μου χτες με προπληρωμενη καρτα Eurobank χωρις κανενα προβλημα.

Και η κιθαριτσα ειναι on the way, αλλα απ' οτι μου ειπαν απο UPS ερχεται οδικως οποτε θα την παρω την Τριτη.

Οι τιμες τους παντως σε ορισμενα προϊοντα δεν παιζονται!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 49
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εγω εκανα την παραγγελια μου χτες με προπληρωμενη καρτα Eurobank χωρις κανενα προβλημα.

Και η κιθαριτσα ειναι on the way, αλλα απ' οτι μου ειπαν απο UPS ερχεται οδικως οποτε θα την παρω την Τριτη.

Οι τιμες τους παντως σε ορισμενα προϊοντα δεν παιζονται!

 

να ρωτήσω στην παραγγελία τη διεύθυνση την έβαλες στα λατινικά έτσι?επίσης όταν έβγαλες την κάρτα τα στοιχεία σου τα είχες βάλει και στα λατινικά?

ρωτάω γιατί λέει ότι πρέπει να εισάγουμε την billing address της κάρτας..εγώ π.χ όταν έβγαλα την κάρτα της alpha τα είχα βάλει στα ελληνικά.προφανώς δε γίνεται να το βάλω στα ελληνικά στο site.

myspace.com/figurantinyesterdaysplay

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να ρωτήσω στην παραγγελία τη διεύθυνση την έβαλες στα λατινικά έτσι?επίσης όταν έβγαλες την κάρτα τα στοιχεία σου τα είχες βάλει και στα λατινικά?

ρωτάω γιατί λέει ότι πρέπει να εισάγουμε την billing address της κάρτας..εγώ π.χ όταν έβγαλα την κάρτα της alpha τα είχα βάλει στα ελληνικά.προφανώς δε γίνεται να το βάλω στα ελληνικά στο site.

 

βαλτο στα λατινικα σωστα το ονομα σου και δοκιμασε . δε πιστευω να εχεις καποιο προβλημα . Παντως στην attica gift card θυμαμαι το ειχε περασει η υπαλληλος της τραπεζας και στα λατινικα το ονομα . Ομως η διευθυνση ηταν περασμενη στα ελληνικα στην καρτα και εγω την εβαλα στα λατινικα στo dv247 . Παρολαυτα δεν ειχα καποιο προβλημα και το προιον μου ηρ8ε μια χαρα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βαλτο στα λατινικα σωστα το ονομα σου και δοκιμασε . δε πιστευω να εχεις καποιο προβλημα . Παντως στην attica gift card θυμαμαι το ειχε περασει η υπαλληλος της τραπεζας και στα λατινικα το ονομα . Ομως η διευθυνση ηταν περασμενη στα ελληνικα στην καρτα και εγω την εβαλα στα λατινικα στo dv247 . Παρολαυτα δεν ειχα καποιο προβλημα και το προιον μου ηρ8ε μια χαρα .

 

καλά και εγώ στα λατινικά το έβαλα καθώς και όλα τα στοιχεία εννοείται αλλά δεν πήρε την παραγγελία..

myspace.com/figurantinyesterdaysplay

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλά και εγώ στα λατινικά το έβαλα καθώς και όλα τα στοιχεία εννοείται αλλά δεν πήρε την παραγγελία..

 

Αν σου βγαζει στο τελος οτι δεν εγκριθηκε η παραγγελια παρε τηλ. στην εξυπηρετηση πελατων της τραπεζας σου και ρωτα το λογο της απορριψης . Ενδεικτικα σου αναφερω οτι επειδη ειναι αγγλικο το online store θα πληρωθει σε λιρες για το προιον που θα σου πουλησει .Η μετατροπη ομως που κανει απο ευρω σε λιρες το digital village ειναι διαφορετικη απο αυτην που κανει η τραπεζα . 'Ως δια μαγειας' η τραπεζα ζηταει παραπανω ευρω απο οτι το μαγαζι για να τα μετετρεψει σε συγκεκριμενες λιρες . Επομενως εχε στο νου σου να μη φορτισεις  ( αν εχεις χρεωστικη καρτα ) το συγκεκριμενο ποσο σε ευρω που αναγραφεται στο εν λογω site αλλα λιγο παραπανω . Ετσι και αλλιως μπορεις να τραβηξεις τα παραπανισια λεφτα που εβαλες απο το atm της τραπεζας και να τα παρεις πισω .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να ρωτήσω στην παραγγελία τη διεύθυνση την έβαλες στα λατινικά έτσι?επίσης όταν έβγαλες την κάρτα τα στοιχεία σου τα είχες βάλει και στα λατινικά?

ρωτάω γιατί λέει ότι πρέπει να εισάγουμε την billing address της κάρτας..εγώ π.χ όταν έβγαλα την κάρτα της alpha τα είχα βάλει στα ελληνικά.προφανώς δε γίνεται να το βάλω στα ελληνικά στο site.

 

Οταν εβγαλα την καρτα η δ/ση μου στη βαση της τραπεζας ηταν στα ελληνικα, αλλα στο dv247 οπως και στο Thomann, τη δ/ση την βαζω στα λατινικα.

Μηπως δεν κανεις κατι σωστα με το ονομα? Σου ξεφευγει καποιος χαρακτηρας?

Οταν γινεται απορριψη της συναλλαγης τι αιτιολογια σου βγαζει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο οσο γνωριζω η visa electron ειναι χρεωστικη καρτα και οχι πιστωτικη..μαλλον δεν την δεχεται το καταστημα,ισως να ζηταει μονο πιστωτικες,εστω και προπληρωμενες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο παιζει με τα μαγαζια αυτα παιδια.Ολα το κανουν δηλαδη δε δεχονται χρεωστικες.Μονο πιστωτικες και προπληρωμενες πιστωτικες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο οσο γνωριζω η visa electron ειναι χρεωστικη καρτα και οχι πιστωτικη..μαλλον δεν την δεχεται το καταστημα,ισως να ζηταει μονο πιστωτικες,εστω και προπληρωμενες...

 

Το dv247 δεχεται χρεωστικη . Με την attica gift card πληρωσα .

 

Κανε αν 8ες αυτο που σου ειπα και παρε τηλ στην εξυπηρετηση πελατων της τραπεζας και θα σου πουνε ποιος ο λογος απορριψης της συναλλαγης . Καντο και πες μας τι σου ειπανε για να σε βοηθησουμε .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου