Προς το περιεχόμενο

Tears of Sahara - Αυτοσχεδιασμός


ex-Smurflord

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Να κι άλλο ένα από μένα. Είναι ένας αυτοσχεδιασμός πάνω στο tears of sahara του MacAlpine. Ηχογραφήθηκε εντελώς όπως να'ναι και από κινητό, οπότε είναι εντελώς crappy (και το παίξιμο και η ηχογράφηση/βιντεοσκόπηση  ;D). Ακούω γνώμες!

 

http://www.youtube.com/watch?v=oPI-1aviuWY

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε ΑΡΧΑΡΙΕ πότε πρόλαβες και έμαθες κιθάρα; Μη μου πεις ότι έμαθες και ΑΡΜΟΝΙΑ, γιατί θα τρελαθούμε τελείως!!! ;D ;D ;D

 

Δεν είναι το είδος μου αλλά, πέρα από κάποιες "πράσινες" που ΣΤΑΥΡΩΝΕΙΣ πού και πού και από κάποια (πολλά) σημεία που δείχνεις να το "φοβάσαι", το αποτέλεσμα είναι καλό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτι πρόλαβα να μάθω...  ;D  ;D  ;D

 

Ξέρω ότι ρίχνω μερικές, σίγουρα, ήταν κι εντελώς "αυθόρμητο" το κλιπάκι, αλλά δεν είναι τόσο ότι το φοβάμαι το παραπέρα όσο ότι πονάω... Μετά απ'αυτό δεν μπορούσα να κουνηθώ...  :(

 

Ευχαριστώ πολύ πάντως!!!  ;D  ;D  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν είναι τόσο ότι το φοβάμαι το παραπέρα όσο ότι πονάω...

Αυτό εννοώ. Εγώ στη θέση σου θα πήγαινα σε κάποιον ειδικό για να βοηθήσει την κατάσταση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε Gothic  αυτο το κομματι του  Mcalpine ειναι οτι πρεπει για αυτοσχεδιασμο. Δε γινεται να το ακουσεις και να μην καβλωσεις να βαλεις το βυσμα στην κιθαρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό εννοώ. Εγώ στη θέση σου θα πήγαινα σε κάποιον ειδικό για να βοηθήσει την κατάσταση.

 

To τσέκαρα ήδη αλλά δυστυχώς δεν μπορούν να γίνουν πολλά...  :(

 

 

Φιλε Gothic  αυτο το κομματι του  Mcalpine ειναι οτι πρεπει για αυτοσχεδιασμο. Δε γινεται να το ακουσεις και να μην καβλωσεις να βαλεις το βυσμα στην κιθαρα

 

Όντως το κομμάτι τα σπάει (το αυθεντικό)! Ο MacAlpine είναι γενικά απ'τους πολύ αγαπημένους μου κιθαρίστες.  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα bends ειναι φαλτσα, το vibrato αθλιο και το phrasing τελειως ανουσιο. Και μετα λεμε στα αλλα threads για το οτι "θα τριζουν τα κοκαλα του SRV" με τα παιδια που παιζουν τα κοματια του... και ειναι και κατω απο 15 το καθενα.

 

http://www.noiz.gr/index.php?topic=156779.0

 

Ελεος... Αυτο δηλαδη τι ειναι?

Τα πιστιρικια παντως ειναι ολοι οι μουσικοι του noiz μαζι μου φαινεται....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχουν παίκτες στο forum που πραγματικά σκίζουν, και δεν έχουν τον εντελώς αγενή τρόπο σου, ενώ κάλλιστα θα μπορούσαν να μου πετάξουν ένα "είσαι άθλιος" και να τελειώνουν. Δεν λέω, έτσι σου έμαθαν να μιλάς και να φέρεσαι, οπότε δεν παρεξηγούμαι, γιατί έχω γνωρίσει κι άλλους σαν εσένα. Αλλά επειδή αυτό το στυλ παιξίματος είναι πιο ταιριαστό σε μένα, θα'θελα πραγματικά να ακούσω κριτικές, ΚΑΛΕΣ Η ΚΑΚΕΣ, από μέλη του forum τα οποία σέβομαι, κι όχι από trolls. Τα clips εδώ πέρα μπαίνουν για να πάρουν κριτικές για το παίξιμο, έτσι ώστε ο εκάστοτε παίκτης να καλυτερέψει. Ακόμα και με τα "κακά" σχόλια που μπήκαν στα προηγούμενά μου clips (και τα εισαγωγικά στο "κακά" σημαίνουν εποικοδομητικά, κι όχι απλά πικρόχολα κι επικριτικά), μου δόθηκε τροφή για συγκεκριμένο practice, όπως πιστεύω και σε πολλούς άλλους. Οπότε θα παρακαλέσω τους υπόλοιπους του forum το εξής...

 

Don__t_feed_the_Troll.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου