Προς το περιεχόμενο

RS Les Paul Wiring Kit


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σκεπτομαι να αλλαξω ολο το wiring στη les paul μου ωστε οταν μειωνω το volume να καθαριζει ο ηχος και συγχρονως να μη χανονται τα πριμα. Εχω σταμπαρει αυτο http://www.rsguitarworks.net/rsstore/product_info.php?cPath=47_61&products_id=392. Εχει κανεις εμπειρια; Αξιζει τα λευτα του;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 46
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εγώ έχω το άλλο, το Modern. Aυτό που ρωτάς είναι για πιο γλυκό ήχο με πιο πολλά μεσαία (ή τουλάχ. έτσι λέει το σάιτ). Διάλεξα το Modern κι όχι αυτό γιατί θα μπει σε κιθάρα που είναι ήδη πνιγμένη στα μεσαία, και που στην οποία θα μπουν κατά πάσα πιθανότητα χαλαροί μαγνήτες (ακόμη χειρότερα δλδ - όταν βάζεις ήπιους χαμβάκερους σε μουντό σώμα... κλάφτα Χαράλαμπε).

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το εχω εγω και το εχω βαλει για τους ιδιους λογους που θες κι εσυ.

Ειναι πολυ καλο.

Αν ομως το βαλεις σε 70s -80s Gibson Les Paul , θελει προσοχη γιατι τα Jensen ειναι μεγαλα σε μεγεθος και ισα ισα που χωρανε στρμωχτα μεσα στο καπακι του cavity. 8)

It's only Rock 'n' Roll .....................

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαλλον θα το παραγγειλω αλλα αφου διαβασα ενα thread στο noiz με προβληματιζει οτι το στελνει με usps express mail international (EMS)  :o

 

Εσεις ειχατε καμια τραγικη καθυστερηση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαλλον θα το παραγγειλω αλλα αφου διαβασα ενα thread στο noiz με προβληματιζει οτι το στελνει με usps express mail international (EMS)  :o

 

Εσεις ειχατε καμια τραγικη καθυστερηση;

οχι! θυμαμε οτι μου ειχαν ερθει πολυ γρηγορα κ ειχα μεινει αφωνος..... ;)

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To βρήκα σε ένα μαγαζί στην Αθήνα (χωρίς να έχω ψάξει αν υπάρχει και αλλού) 80-82 ευρώ αν θυμάμαι καλά, με την τοποθέτηση μου είπε γύρω στο κατοστάρικο, καμία σχέση οι τιμές αλλά εγώ το σκέφτομαι ακόμα, δεν έχω εμπιστοσύνη στις ικανότητές μου περι κολλήσεων. Αν ενδιαφέρεσαι, p.m me  να σου πώ το μαγαζί.

 

Περί αποστολής πάντως μην ανησυχείς, ακόμα και η απλή priority (αν και λένε ότι δεν αξίζει) στην ώρα που έπρεπε μου ήρθε εμένα.

Ι CAN ONLY SHOW YOU THE DOOR, NEO

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tα Κits του Roy ειναι μια χαρα και κανουν ...θαυματα μερικες φορες.

 

Για εξηγήστε και σε μας τους αδαείς ρε παιδιά τι το τόσο φοβερό έχουν RS wiring

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tα Κits του Roy ειναι μια χαρα και κανουν ...θαυματα μερικες φορες.

 

Για εξηγήστε και σε μας τους αδαείς ρε παιδιά τι το τόσο φοβερό έχουν RS wiring

 

αμα π.χ εχεις καμια κορεατικη κιθαρα και βαλεις επανω ενα καλο kit, θα δεις το φως σου.

 

Αλλα και ως upgrade σε ηδη υπαρχοντα ηλεκτρικα με CTS που ειναι "μακρια" απο τις ονομαστικες τιμες, μια διαφορα θα την ακουσεις.

 

Ειπαμε. Αν ειχαμε τη δυνατοτητα να εχουμε προσβαση σε ενα κιβωτιο με CTS ποτενσιομετρα και καθομασταν με το πολυμετρο να βρουμε τα "καλα", δεν θα υπηρχε αναγκη για RS κλπ...

 

Γενικως, οσοι πουλανε CTS και εχουν και Option να παραγγειλεις συγκεκριμενη τιμη ειναι ΟΚ. Δεν ειναι αναγκη να παρεις απο τον RS.

wood matters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου