Προς το περιεχόμενο

Πρωτα Πληκτα


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αγαπητέ SteveVai μην αγχώνεσαι από εξυπνάδες.

Θα δεις μόνος σου ότι πήρες μια χαρά όργανο για αυτά που ζητούσες και θα μείνεις ευχαριστημένος.

 

Αυτή η σφήνα πήγαινε προς εμένα? 

www.myspace.com/thekilon

www.soundclick.com/kilon

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 25
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εγω με την σειρά μου πιστεύω οτι σαφώς αξίζουν τα ΜΜ6 για εναν ο οποίος τωρα ξεκινάει να πατάει πλήκτρα στην ζωή του.Ισως αμα το πάρεις πιο σοβαρα το θέμα να έχεις προβλημα.Αλλα αυτο θα αργήσει η μπορει να μην έρθει και ποτέ.

 

Τώρα επειδή αναφέρθηκαν τα Fusion της Alesis , οταν είχα ρωτήσει και εγώ κάτι παρόμοιο (ήθελα και εγω ενα φθηνο synth με την διαφορά ομως οτι παιζω αρκετα χρόνια πιανο ) ειναι τρομερή επιλογή και αξίζει τον κοπο να βαλεις 150 ευρω παραπάνω.Και εγω ετσι το βλέπω

 

Η Alesis δεν ξέρω αν ειναι ιδέα μου αλλα δεν νομίζω να έχει και πολλους fans στην Ελλάδα...Ειδικα στα πληκτρα. Ξερω και διαβασα τι παίχτηκε με τα Fusion...Αλλα πιστευω σαν ταμπέλα "synthesizers" προσφερει πολλες δυνατοτητες στα μηχανηματα της σε απιστευτες τιμές! Δεν νομίζω να είμαι ο μόνος που πιστευει οτι τα ξεπερασμένα QS6.1/6.2 της Alesis ειναι ισάξια και ισως καλυτερα σε κάποιους τομείς απο synths τυπου Juno-D,MM6...Δεν κατεχω αυτο το μοντέλο αλλα το έχω ψάξει αρκετά και το έφερα σαν ένα απλο παράδειγμα στο οτι πολλες φορες πληρώνεις καθαρα μάρκα και οχι χαρακτηριστικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια το Fusion  δεν κάνει 1550 ευρώ? Δεν το βρήκα στο thomann αλλα στο μουσικόραμα τόσο το έχει.

 

Άλλο 550 που κάνει το ΜΜ6 και άλλο 1550 έτσι Kilon? Το είχα και εγώ το ΜΜ6 και είναι δυο χαρές για τα λεφτά του και έχει καλούς ήχους που ζητάει ο φίλος μας.

 

Δεν είναι workstation ούτε synth κανονικό, αλλα αν ζητούσες κάτι παραπάνω στα 550 ευρώ θα ήσουν αχάριστος. Για τον αρχάριο είναι η ιδανική επιλογή για εισαγωγή στα πλήκτρα, αφού έχει αξιοπρεπής έτοιμους ήχους (δεν χρειάζεται να πειράξεις τίποτα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο musicstore το εβρισκες 666(hell yeah! :D) σε Retoure φαση αλλα τώρα το βγάλανε παλι.Μιλαω για το 6ΗD...Λογικα θα το ξαναβάλουν(και πριν 2 μηνες το ειχαν βγαλει για καμποσο καιρο).Το thomann για τους τελευταίους 6-8 μηνες δεν το ειχε ποτε...Δεν ξερω για πιο πριν.

 

Σιγουρα σωστο αυτο που λες να μην ειμαστε αχάριστοι, απλως υπάρχουν και πολλές εναλλακτικές - και καλυτερες - λύσεις αμα το ψάξεις το θέμα θερμά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ απολυτα για το mm6 με τους αλλους αλλα γιατι δεν κοιτάς και κατι μεταχειρισμένο.....Ισως δεν σου ακούγεται καλό αλλα με τα χρήματα που διαθέτεις δεν να παρείς και τιποτα σπουδαίο....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ απολυτα για το mm6 με τους αλλους αλλα γιατι δεν κοιτάς και κατι μεταχειρισμένο.....Ισως δεν σου ακούγεται καλό αλλα με τα χρήματα που διαθέτεις δεν να παρείς και τιποτα σπουδαίο....

 

Το μεταχειρισμένο μπορεί να κρύβει και κινδύνους για έναν αρχάριο πληκτρά. Τι θα τσεκάρει ως αναφορά την κατάσταση του πλήκτρου?

midi, ήχος, συνδέσεις, editing? Χαμός, εδω την "πατάνε" synth freaks πόσο μάλλον κάποιος που τώρα μπαίνει στο παιχνίδι.

 

Αρα, το να αγοράσεις κάτι καινούργιο έστω και με λιγότερες δυνατότητες είναι ποιό ασφαλές. Τουλάχιστον αν κάτι δεν δουλεύει σωστά, ξέρεις ποιόν να βρίσεις!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου