Προς το περιεχόμενο

Ηλεκτρικο Μπασσο : τεχνικες - καθημερινη μελετη - συμβουλες , κ.α.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ευχαριστω φιλε κλιμακες γνωριζω στο  μπουζουκι  οπωτε θα τις βγαλω και στο μπασσο δε ειναι τιποτα  , το θεμα με τα δαχτυλα αντι για πενα  να δω αν θα με βολεψει  ::)

βεβαια ειναι κουρδισμενα με αρκετα διαφορετικο τροπο .... ::) ::) ::) ::) ::)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 42
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

θα βγαλουμε ακρη  , θελω μια γνωμη για ibanez gsr  200 σε συνδιασμο  με WARWICK BLUE 30αρι  οπωτε ανεβαζω το μπατζετ μου  (απο ηχο ειμαι σιγουρα καλυμενος και πολλα μου ειναι τα 30 )

μπλουζάκι και άγιος ο θεος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  @ziggy440

 

Ετσι μπραβο εδω ο..... Keith Richards ΞΑΝΑεμαθε μπασο τον Darryl Jones (Miles Davies,Sting,Bill Evans) και σε μια συνεντευξη του Darryl Jones διαβασα οτι τον ευχαριστουσε γιατι του εμαθε να παιζει σωστα (δηλ. με ΠΕΝΑ) ροκ μπασο ;D ;D,βεβαια φαινεται οτι τωρα τελευταια τον εχουν αφησει...λασκα γιατι στην ταινια του Σκορτσεζε τον ειδα να παιζει τουλαχιστον 6 τραγουδια με τα δαχτυλα... ::) για κατσε να παρω τον Κιθ να τον.... δωσω.... :)

 

Ενταξει καλα παιδια ειναι ευτυχως ολοι οι μπασιστες,και συνηθως και οι καλυτεροι "μουσικοι" απο ολους στη μπαντα,για να γινει κανονικος μπασιστας κανε οτι εκανα και εγω στον δικο μου,απαγορευσε του να παιζει με 5-6χορδο & δωσε του ενα Precision με μονο τις 2 πανω χορδες..θα σε ευγνωμονει καποτε πιστεψε με.. ;D ;D  (δυστυχως το να πεισεις ελληνα μπασιστα να παιζει αποκλειστικα με πενα εχει αποδειχθει αδυνατον ακομα και σε μενα,αν βρεις κανα τροπο μου τον λες... ;))

 

παλι καλα ,θα μπορουσε να εχει και ειδωλο τον Wooten  :P  ο Garry Willies ειναι απλα ΠΤΑΙΣΜΑ... :)

 

Σας ομιλει μπασιστας που παιζει ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ με πενα(εγω δηλαδης)!!!Το δαχτυλακι εχει αλλες 'χρησεις'...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου