Προς το περιεχόμενο

Behringer MX-9000 vs. Yamaha MG-32/14FX



Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Με κλειστά μάτια Yamaha. Και με την συγκεκριμένη έχω παίξει κιόλας...Πάντως αν την θες να έχεις σοβαρό ήχο ποτέ Behringer...Αναλόγως και το βαλάντιο που διαθέτεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε όχι και ποτέ Behringer. Εντάξει τόσο καλή μάλλον δεν είναι, αλλά είναι φτηνή και πιστεύω συμφέρει. Εμείς έχουμε ας πούμε τη Xenyx 1832fx όπου μπαίνουμε πλήκτρα και κιθάρα και πιστεύω είναι αξιοπρεπές το αποτέλεσμα.

www.travelforum.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως όσο για τη Behringer που την έχω δουλέψει και σε στούντιο εφαρμογές είναι πολύ αξιοπρεπής για τα λεφτά της (καλά eq και συμπαθητικές προενισχύσεις για τα λεφτά της επαναλαμβάνω).

Το κακό είναι ότι σε σύντομο χρονικό διάστημα θα χρειαστεί "γιατρό" ίσως και πέταμα.

Ειδικά αν δουλεύει συνέχεια.

Είναι λίγο ρίσκο τα φτηνά πράγματα αλλά για κάποιους ίσως είναι και μονόδρομος.

Τη yamaha δεν την ξέρω οπότε δεν μπορώ να εκφέρω γνώμη.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω άσχημες εμπειρίες από Behringer και δη στα εφφέ τους. Όταν στήνεις ένα live και τα εφφέ σου βγάζουν φύσημα, βόμβους, τσαφ και λοιπά χαριτωμένα δεν σ'αφήνουν με την ικανοποιήση ενός καλοστημένου ήχου. Για τα δε Noise Gate και Compressors που παίρνουν ένα σήμα και μετά δεν το αναγνωρίζεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου