Προς το περιεχόμενο

Ψήνεστε για online κιθαρο-jam;


elavd

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 531
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Και ο μακραν χειροτερος......(εγω μην ψαχνεστε)

να παραδωσω το κατιτις μου...

λοιπον: epiphone LP Custom sd jazz-jb (neck used)--->Tonelab SE--->καρτα ήχου(δυστυχως η onboard, ευτυχως εχει 192ΚHz και κατι πιανει)--->Cubase (μονο το rec ξερω να παταω)

 

με επιεικεια λοιπον ...ειμαι και νεος....ξερετε...

και ευχαριστω ολους για την ευκαιρια να τζαμαρω μαζι σας!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Let's make some NOIZ !!! (αφου αυτο μπορουμε.....)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτι έφτιαξα κι εγώ...

Αντιμετωπίζω όμως κάποιο πρόβλημα με το box.net...ο browser μου δεν το ανοίγει σωστά και δεν μπορώ να κάνω upload το mp3 για να στείλω το link στον fleamail με pm...

(μου έχει ξανατύχει μια φορά και στο παρελθόν) :-\

 

Anyway θα δούμε τι θα γίνει...

Αφου τα πόσταραν όλοι εδώ ας το βάλω κι εγώ (όχι αυτό που θα πάρει ο flea αλλά ένα με κανονική μίξη και wet για καλύτερη ακρόαση..)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λέρωσα το βρακάκι μου!!!

 

Υπάρχει περίπτωση να το πάρω πίσω?Τσάμπα θα κάτσει ο άνθρωπος να δουλέψει στα δικά μας. :P

 

Υ.Γ.Ελκάβλντ στο επόμενο τζάμ θα αποκλίσεις του δάσκαλους ή θα πάς σπίτι τους να τους προκαλέσεις τενοντίτιδα ή θα τους σπάσεις τα δάχτυλα στον ύπνο.Κάτι τεσπα θα πρέπει να κάνεις, δεν είναι κατάσταση αυτή.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλη σας ημερα,

 

το λινκ απο εμενα εσταλη στον κκ Flea. Επαιξα εκει τσουκου τσουκου τσακα τσακα, ωραια πραγματα. Του εδωσα και κατι παραπανω να με βγαλει μπροστα στη μιξη και να βαλει απο πισω ηχους απο εξωτικα πουλια.

 

Η εγγραφη εγινε με tonelab se (εννοειται) και αυτη την κιθαρα .... ;D

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκέφτηκα (εκ των υστέρων βέβαια  ::)) ότι θα ήταν καλύτερο για όλους μας να μην ακούγαμε τα clips των άλλων πριν το τελικό mixdown, έτσι ώστε να το ακούσουμε με περισσότερη ανυπομονησία και κυρίως για να μην επηρεαστούμε στο παίξιμό μας από αυτά που έπαιξαν οι προηγούμενοι.

 

Αυτό θα βοηθούσε αφενός στο να μη κομπλάρουμε οι πιο άπειροι μπροστά στα παικτρόνια, αλλά και στο να αφήσει ο καθένας το κομμάτι να τον οδηγήσει εκεί που θέλει και να βγάλει το προσωπικό του στυλ στο παίξιμο (αν και λίγο πολύ όλοι το κανουμε).

 

Βέβαια, όντας πολύ περίεργος, δεν άντεξα και τα άκουσα όλα όσα έχουν σταλεί... 8)

Πιστεύω ότι με αυτά που έχω ακούσει μέχρι στιγμής, το αποτέλεσμα θα είναι πάρα πολύ ωραίο!  :D :D :D

 

 

Σαν εγχείρημα θεωρώ ότι έχει ενδιαφέρον, από την άποψη ότι θα προκύψει ένα ευχάριστα ιδιαίτερο κομμάτι με τη συνεργασία ατόμων που:

1) δεν γνωρίζονται καν μεταξύ τους οι περισσότεροι

2) δεν έχουν τις ίδιες επιρροές και background

3) δεν είναι όλοι στο ίδιο επίπεδο και κυρίως δεν παίζουν το ίδιο στυλ

 

Ανυπομονώ να το ακούσω ολοκληρωμένο!  8)

 

ΥΓ: μη ξεχνάτε να στέλνετε στον Fleamail εκτός από τα clips σας με PM, και κάποιες βασικές τεχνικές λεπτομέρειες σχετικά με τον εξοπλισμό που χρησιμοποιήσατε ;)

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...Σειρά μου. Φυσικά και δεν έκανα τίποτα από ότι είπατε (ούτε pan, ούτε σύντομο παίξιμο...). Παίζω 2-3 μέρος αφού προηγείται η εισαγωγή.

Πρώτο μέρος Peavy T60-Roland GR20, δεύτερο μέρος Gibson-Morley...δεν έχω στείλει τίποτα για mixage θα τα ξαναπαίξω μάλλον...

http://www.soundclick.com/bands/page_songInfo.cfm?bandID=783340&songID=6580524

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίζω 2-3 μέρος αφού προηγείται η εισαγωγή.

 

Πολύ ωραία, αλλά επειδή είμαστε πολλοί, ο καθένας δικαιούται να παίξει 1 μέρος μόνο... :-\

Οπότε μάλλον θα χρειαστεί να επιλέξεις το τι θα στείλεις τελικα...

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου