Προς το περιεχόμενο

Ψήνεστε για online κιθαρο-jam;


elavd

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 531
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Σκέφτηκα (εκ των υστέρων βέβαια  ::)) ότι θα ήταν καλύτερο για όλους μας να μην ακούγαμε τα clips των άλλων πριν το τελικό mixdown, έτσι ώστε να το ακούσουμε με περισσότερη ανυπομονησία και κυρίως για να μην επηρεαστούμε στο παίξιμό μας από αυτά που έπαιξαν οι προηγούμενοι.

 

+1

 

Γιατί βιάζεστε???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπραβο για την ιδεα! Θελω κι εγω να συνεισφερω σε αυτο το multi-track. Δυστυχως εδω και 1 μηνα ειμαι ξενιτεμένος στην Αγγλια και δεν εχω το ενισχυτούλη μου με τις λαμπίτσες του :'( :'( :'( Οποτε θα δοκιμασω το κόλπο που λέγεται guitar rig 3. Το ερωτημα μου είναι, διότι λόγω ξενιτιάς άφησα πίσω και το pc μου με το Cubase, μπορώ να ηχογραφήσω σε κανα cool edit και να χρησιμοποιώ το guitar rig? Πειτε καμια εύκολη λύση γιατί να βρω Cubase (ή να κατεβασω γκχ-γκχ-γκχ) λίγο δύσκολο....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

reaper, fl studio, nuendo,cubase κ γενικά vst hosts που έχουν κ δυνατότητα ηχογράφησης.Εκεί 8α κάνεις δουλειά.

 

Υπάρχουν κι άλλες λύσεις ηχογράφησης αλλα οχι με δυνατότητες panning κ επεξεργασίας γιατι δεν βγαίνουν απ το ίδιο πρόγραμμα.Σκεφτομαι την περίπτωση audacity πάνω στο guitarig.Μετά θές κ ένα cool edit.Μπα φασαρία μεγάλη άστο αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μέχρι τώρα έχω λάβει από τους:

 

Bloody Sunday

Blue

Bluezlick

Less40

Playloud

Fenderiarhs

Frunobulax

Joker

Harilatron

Elavd

Trigga

Nikoskor41274

 

Και όλοι εκτός από τον Bluezlick και τον Playloud μου έχετε στείλει για το πρώτο ριφάκι...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

μεσα κι εγω παιδια - σορρυ που αργησα αλλα νυχτα φευγω νυχτα γυρναω περιπου αυτη την εποχη... ουτε το thread ολοκληρο δεν εχω προλαβει να διαβασω

 

θα το γραψω αυριο πρωι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου