Προς το περιεχόμενο

Σπουδες Μουσικης Τεχνολογιας σε ΙΕΚ-reason-vst's-midi etc


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Administrator

@ lambrosgg

 

Αν θεωρείς ότι εγώ ξέρω, τότε γιατί αμφισβητείς ότι δεν ξέρω ποιοί ξέρουν εδώ μέσα επίσης;

 

lambrosgg δεν σε διαγράφω.

Δεν σε θεωρώ αυθεντία όμως για να δίνεις συμβουλές.

Και δεν αρκεί η θέληση να βοηθήσεις σε θέματα τεχνογνωσίας.

Και ο δικός μου τρόπος για να προφυλάξω τον ανύποπτο είναι το κάρμα.

 

Και επειδή αμφισβητείς το Noiz και τα θεμέλια του, σου απονέμω ένα -2.

 

Και όχι μόνο αυτό.

Αλλά επειδή το αμφισβητείς και όλο εδώ μέσα επιμένεις να είσαι για κάποιο ανεξήγητο λόγο, θα παρακολουθώ την συμπεριφορά σου που στο εξής μόνο κακοπροαίρετη μπορεί να θεωρηθεί.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 70
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

ρε λαμπρο δεν λω να φανταστω πως θα εισαι στα ..σαραντα σου που μπορει να αρχισουν να βγαινουν και οι ..περιεργειες σου..

αν το υφος σου και το στυλακι σου οταν μιλας ειναι ετσι απο τωρα μαμησε τα φιλαρακι...απορω απο που το εχεις αποκτησει ρε μαγκακι...sorry για το οφ τοπικ..το τελειωνω εδω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βασικα στις πουτ.. καλο ειναι να ζηταει ;Dτο casio-ctk 731 μπορω να το συνδεσω με καπιο τροπο στο laptop για αρχη?

 

Γιατί και να ζητήσεις έχουν νομίζεις?  ;D ;D ;D

 

Απ ότι διάβασα εδώ το casio σου έχει  midi in/out.

 

http://shop.indiainfo.com/product.php?attributeid=44726

 

Οπότε με κάτι τέτοιο:

http://www.musicorama.gr/eshop/product_info.php?products_id=4457&ref=pathfinder Το κατάστημα, το προιόν και η τιμή του είναι στην τύχη. Το πρώτο που βρήκα. Μπορείς με λίγο ψάξιμο να βρείς κάτι στα 30 ευρώ ή μεταχειρισμένο

 

Μπορείς να συνδέσεις με midi το casio σου στον υπολογιστή και μέσω του Casio να ελέγχεις και να παίζεις τα software synths του reason  ή τα  vst instruments του Cubase.

 

Για να το κλείσουμε το θέμα του Reason, υπάρχει κόσμος που φτιάχνει ολόκληρα αριστουργήματα μόνο με αυτό. Του poostie, κάτι θα ξέρουν για να το προτιμάνε και μάλλον δεν θα βρίσκουν τον sequencer του "υποτυπώδη και δύσχρηστο". Και τελικά, αν κάτι δεν αρέσει σε σένα φίλε Λάμπρο, δεν είναι απαραίτητα κακό.

 

Τα αριστουργήματα που έχουν γίνει με το Reason είναι 99% ηλεκτρονική μουσική. Για πιάσε να κάνεις ορχηστρική μουσική ή ακόμη να ηχογραφίσεις ορχήστρα με το reason... Θα ζοριστείς περισσότερο απ ότι με έναν κανονικό sequencer όπως το Cubase.

 

 

Δεν μπορεί κάποιος μοντ να κόψει και να ράψει δύο θρεντς από αυτό; Ένα για να συζητάμε αυτό που θέλει ο φίλος και ένα για να συζητάμε αυτό που ξεκίνησε ο Λάμπρος.

 

1ον δεν το ξεκίνησα εγώ.

 

2ον τέτοιο χωρισμό μπορεί να τον κάνει μόνο ο Μωυσής (και χωρίς πτυχίο)  ;D ;D ;D ;D

 

 

@ lambrosgg

 

Αν θεωρείς ότι εγώ ξέρω, τότε γιατί αμφισβητείς ότι δεν ξέρω ποιοί ξέρουν εδώ μέσα επίσης;

 

Το ζήτημα δεν είναι να ξέρεις εσύ, είναι να ξέρουν τα μέλη.

 

Και επειδή αμφισβητείς το Noiz και τα θεμέλια του, σου απονέμω ένα -2.

 

Και εις κατώτερα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συγγνωμη..εγω ειμαι 31 παρεπιπτοντως.να θεωρω οτι τοσα ποστ του λαμπρου ειναι απλα ενα 19χρονο που λεει λογια του αερα?

 

 

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειμαι τελειως αρχαριος και επι χρονια ψηνομουνα να μαθω να παραγω τη δικια μου ηλεκτρονικη μουσικη.

 

Τα αριστουργήματα που έχουν γίνει με το Reason είναι 99% ηλεκτρονική μουσική.

 

Οπότε, λοιπόν, του κάνει ή όχι;;; Σε κουβέντα να βρισκόμαστε ρε γμτ μου...

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

 

δεν εκανα πλακα.επειδη βλεπω βαριες κουβεντες να ακουγονται...παντως το τελευταιο ποστ του λαμπρου για παραδειγμα με το λινκ για το midi καλωδιο ηταν πολυ ευχρηστη πληροφορια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

 

Με βραχνή φωνή Μπονατσέικη:

 

Εισαι μωρό μου πειρασμός, σεισμός...

 

Eye eye eye eye (protocol)

 

Καλωστονα κ ας άργησε.... Δεν άντεξες έ?

 

συγγνωμη..εγω ειμαι 31 παρεπιπτοντως.να θεωρω οτι τοσα ποστ του λαμπρου ειναι απλα ενα 19χρονο που λεει λογια του αερα?

 

θεώρησε ότι θέλεις φίλε μου.

 

Καλωσήρθες στο μαγικό κόσμο της ανωνυμίας και της σύγχυσης του ίντερνετ. Δεν ξέρεις ποιόν να πιστέψεις και γιατί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπότε, λοιπόν, του κάνει ή όχι;;; Σε κουβέντα να βρισκόμαστε ρε γμτ μου...

 

Πραγματικά πιστεύω ότι απαντάτε χωρίς να διαβάζετε αυτά που γράφω.

 

Εχει βιβλιοθήκες ήχων οι οποίοι είναι ιδανικοί για ηλεκτρονική μουσική (θεωρείται απο τα must have για το είδος) οπότε πιστεύω ότι σου πάει.

 

Μπορείς για αρχή να βρείς μια καρτουλα ήχου που να έχει μέσα την έκδοση LE  του Cubase και σε συνεργασία με το Reason είσαι κομπλέ για μια σπιτική παραγωγή ηλεκτρονικής μουσικής.

 

Αυτό του είπα και εγώ. Ότι σε πρώτο στάδιο για ηλεκτρονική μουσική είναι μια χαρά το reason.

 

Αυτό δεν σημαίνει ότι είναι γενικά καλός και πλήρες sequencer.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου