Προς το περιεχόμενο

Το ταξίδι... ορχηστρικό


Nikolas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν είμαι σίγουρος τι εννοείς. Γιατι μιλάς για "τα μουσικά θέματα" (άρα απο συνθετικής μεριάς αν καταλαβαίνω καλά), και μετά θύγεις ότι το νοιζ είναι ΚΑΙ μουσική τεχνολογία. Μπορώ, φυσικά να μιλήσω και για τα δύο κάπως (με λίγα λόγια τέλος πάντων), αλλά εννημέρωσέ με, τι εννοείς για να ξέρω που να δώσω έμφαση. :)

 

Ουπς...έχεις δίκιο!

 

Εννούσα σε επίπεδο ηχογράφησης τι εργαλεία χρησιμοποιήσες  :)

 

Ποιά samples, ποιά plug-ins ...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 28
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Guru

Ααα...

 

Σε πιάνω αδιάβαστο ;)

 

Τα αναφέρω παραπάνω (νομίζω τουλάχιστον, είμαι σε άλλο Η/Υ και δε βολεύει να κοιτάξω παραπίσω...  :P)

 

Eastwest Quantum Leap Symphonic Orchestra Gold xp pro

Eastwest Quantum Leap Symphonic Choirs

Steinberg Cubase SL3

 

Μάλλον και compression, άλλα κάποιο απο τα τσάμπα που κυκλοφορούν, άρα όχι και... τέλειο. Κάποια στιγμή θα αγοράσω το Ozone 3 και θα βρω την υγειά μου να τελειώνουμε! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Φιλε μου συγχαρητηρια , πολυ ποιοτικη δουλεια. Επειδη με ενδιαφερει κι εμενα το συγκεκριμενο προγραμμα , θα ηθελα να ρωτησω αν χρειαζεται επιπλεον και καποιο sampler (kontakt κλπ) για να το λειτουργησεις η οχι. Ευχαριστω.

 

Επισης, χρησιμοποιεις το

EWQLSO Golden bundle

ή το

EWQLSO gold pro XP?

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολυ ομορφο κοματι!

ωραια αρμονια με ευστοχες διαδοχες συγχορδιων!

καλως ειρθες κ καλη συνεχεια  ;)

 

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Nά 'σται καλά παιδιά!

 

bulbus: Όχι χρησιμοποιώ το Kompakt 1.5 (όπως έρχετε το πακέτο απο τη μάνα του) και είναι, στο συγκεκριμένο κομμάτι, το xp pro. Αλλά έχε υπόψην σου ότι το xp pro, δε δουλεύει χωρίς το κανονικό, άρα για να το δουλέψεις, θέλεις και τα δύο πακέτα, άρα το bundle. Απλά μπορείς να χρησιμοποιείς μόνο το ένα, ή μόνο το άλλο, φυσικά, ή και τα δύο.

 

bluezlick: θενξ! Ελπίζω να συνεχίσω εδώ, πολύ μου αρέσει το μέρος, και πολύ έμεινα στα ξενόγλωσσα. ;) Καιρός για λίγα Ελληνικά, θα τα ξεχάσω στο τέλος! ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Ρε συ, δεν στέλνεις κανά δείγμα δουλειάς στον Μπιλάρα τον Γκέιτς, μπας και σε ακούω όσο κατατροπώνω εξωγήινα σκουλήκια στο Halo4? Ε?

 

;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

hahahaha!

 

Να 'σαι καλά! :)

 

Για να σου απαντήσω: Αν έχεις την ακριβή διεύθυνσή του, να μου την δώσεις, να την βάλω στο GPS, να πεταχτώ με το Opel Astra μου, και να του δώσω CD πρόσωπο με πρόσωπο. Να του πω και δυο κουβέντες για τα Windows δηλ. :P

 

Μπα, όχι, σοβαρά τώρα, είμαι ιδαίτερα απασχολημένος με τις σπουδές μου, που πρέπει να τελειώσουν κάποια στιγμή. Μετά στέλνω παντού, ακόμη και στον Μπιλάρα αμα λάχει!  :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου