Προς το περιεχόμενο

H ΠΙΤΑ ΚΑΙ ΠΩΣ ΝΑ ΤΗ ΜΟΙΡΑΣΟΥΜΕ


Προτεινόμενες αναρτήσεις

τελικα και με αφορμη ενα σχολιο του φιλου wind "περι ηλιθιοτητας"

θα ηθελα να κουβεντιασουμε για την πιτα της μουσικης και πως συντελλειται αδικια κατα τη μοιρασια.

δηλαδη πειτε μας τους λογους που

 

1. ειναι η δε ειναι ηλιθιοι αυτοι που διασκεδαζουν τη μιζερια τους με λουλουδια και χορο στα τραπεζια

 

2. γινεται θεος ο νεοελληνας "σταρ" ενω ο ξενος ειναι πιο ταπεινος και απλοικος

 

3. διατηρειται στη δημοσιοτητα ο ελληνακος σταρ μονο απο τα σκανδαλα της προσωπικης του ζωης και οχι απο τη δουλεια που παρουσιαζει επι σκηνης

 

4. ολη η ελλαδα ειναι ενα τεραστιο fame story

 

5. δε προβαλεται σχεδον ποτε ενα επιτευγμα επιστημονικο παρα μονο προβαλονται χωρισμοι και πη......ματα των σταρς, εξωγαμα, "υποθετικα θαυματα" της εκκλησιας κλπ κλπ τριστοκοσμικα

 

6. δεν υπαρχουν σοβαρες σκηνες στο χωρο τζαζ και ροκ με ιση μεταχειρηση απο τα ΜΜΕ

 

7. δεν εχουμε δικαιωμα στη κριτικη οταν οι αλλοι μας τη κανουν.

 

κλπ κλπ κλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 28
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Administrator

Φίλε μου Mule είπαμε να πάψουμε αυτά τα hate topics.

Θες απαντήσεις;

Θα προσπαθήσω να δώσω μερικές... και μετά θα το κλειδώσω. Απλά και μόνο για να ασχοληθούμε με παραγωγικώτερα θέματα και να πάψουμε να μεμψιμοιρούμε.

1. ειναι η δε ειναι ηλιθιοι αυτοι που διασκεδαζουν τη μιζερια τους με λουλουδια και χορο στα τραπεζια

Δεν διασκεδάζω παρομοίως' date=' αλλά δεν μου πέφτει λόγος...

 

2. γινεται θεος ο νεοελληνας "σταρ" ενω ο ξενος ειναι πιο ταπεινος και απλοικος

Η Madona ας πούμε...

 

3. διατηρειται στη δημοσιοτητα ο ελληνακος σταρ μονο απο τα σκανδαλα της προσωπικης του ζωης και οχι απο τη δουλεια που παρουσιαζει επι σκηνης

Τον Tommy Denthimamai και την Pamela Anderson από που νομίζεις ότι τους έμαθε τόσο καλά ο κόσμος;

 

4. ολη η ελλαδα ειναι ενα τεραστιο fame story

Δυστυχώς...

 

5. δε προβαλεται σχεδον ποτε ενα επιτευγμα επιστημονικο παρα μονο προβαλονται χωρισμοι και πη......ματα των σταρς' date=' εξωγαμα, "υποθετικα θαυματα" της εκκλησιας κλπ κλπ τριστοκοσμικα[/quote']

6. δεν υπαρχουν σοβαρες σκηνες στο χωρο τζαζ και ροκ με ιση μεταχειρηση απο τα ΜΜΕ

Σωστά. Τα ΜΜΕ απευθύνονται σε πελάτες' date=' γιατί αλλοιώς δεν θά'χαν τρόπο ύπαρξης, άρα προσπαθούν να πιάσουν τους περισσότερους, που δυστυχώς ή ευτυχώς είναι mainstream. Σε χώρες με πολλαπλό πληθυσμό από αυτόν της Ελλάδας υπάρχουν και φωτεινές εξαιρέσεις. Γιατί κι εκεί τα ίδια είναι.

 

7. δεν εχουμε δικαιωμα στη κριτικη οταν οι αλλοι μας τη κανουν.

'Εχω την εντύπωση ότι εσύ ασκείς κριτική.

 

Το γεγονός ότι ανήκεις στην μειοψηφία, από τη μία πρέπει να σε χαροποιεί γιατί διαφέρεις, και από την άλλη θα πρέπει να δεχτείς ότι ο συνάνθρωπός σου έχει διαφορετικές ανάγκες.

Μη γενικεύεις λοιπόν και μη θεοποιείς τους ξένους γιατί κι εκεί το ίδιο ισχύει. Η Britney Spears δεν έχει τίποτα κοινό με τον Scott Henderson που δεν τον ξέρει ούτε η μαμά του παρά όσοι ασχολούνται ειδικά.

 

Πολλοί από εμάς τους μουσικούς δεν έχουμε μόνο άλλα ακούσματα, αλλά έχουμε και μία εναλλακτική στάση ζωής.

 

Γι αυτό... Live and let live!

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικα εγω δεν θα σου απαντησω ευθεως ...αλλα ισως σου λυσω μερικες αποριες..

 

1)Δεν ειναι ηλιθιοι....αν ητανε θα σοαγανε και πιατα!

 

2)Γιατι εμεις ειμαστε πρωτοι στο χωριο ενω οι ξενοι ειναι τελευταιοι στην πολη!

 

3)Αφου αυτο πουλαει αυτο κανει...καλυτερα απο το ν αμας πηδαει τα νευρα!

 

4)Καλυτερα θα το ελεγα survivor

 

5)Στο ελλαντα ντεν γινονται τετοια...Εδω επιστημοινας ειναι οποιος εχει τα καλυτερα κονε..

 

6)Εδω τα πραγματα ειναι πιο σοβαρα ...φταιει η ανεργια...διοτι ολοι οι rockakides & jassmenoi ειναι ρεμαλια :wink: και δεν τους περνει κανεις στη δουλεια..οποτε που λεφτα για υποστηριξη?

 

7)Και τελος να σε ενημερωσω οτι συνηθως για να μην πω παντα την κριτικη πουυ μας ασκουνε δεν την καταλαβαινουμε γιατι αυτη γινεται απο πισω μας και πλεον λεγεται θαψιμο

 

Οποτε δεν χρειαζεται να καταναλωνουμε το χρονο μας στις πολυ σοφες αναζητησεις των αξιων της ζωης..Υπαρχουν καλυτερα πραγματα ...πιο χιπικα!! :wink:

 

Φιλικα...metalash

f you don't want it you won't  do it

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αγαπητε yameth

μονο ο metalash καταλαβε το σημειο 7 και σου δινει την απαντηση. κοινως κανω γιατι μου κανουν κριτικη

 

ως προς τη μαντονα αυτη ειναι μια και μοναδικη παγκοσμια σταρ. εγω πιανω το μεσω ξενο καλλιτεχνη με προσφορα σε συγκριση με τους δικους μας μπατιρ-ολε. αμφιβαλεις οτι οι δικοι μας σταρ πρεπει να ζουν σε βιλλα ενω υπαρχουν αλλοι μεγαλυτερης εμβελειας ξενοι που ζουν σε κοινα σπιτια οπως ο πολυς κοσμος?

 

ως προς το σημ 1 γιατι δε παιρνεις θεση?

 

στα υπολοιπα σημεια μαλλον συμφωνουμε

 

αναμενω!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Τι σημαίνει παγκόσμιος σταρ? :roll: (αν θες να θυμηθείς : Britney, JLO, Whitney Houston, Frank Sinatra, Rolling Stones, Metallica,.. κλπ.)

Είμαι σίγουρος ότι λόγω προσωπικών επιλογών δεν θα θεωρούσες ότι όλοι τους δικαιούνται βίλλας...

Όλοι ένα επάγγελμα κάνουν. Και απευθύνονται σε διαφορετικό κοινό.

 

Ως προς το 1, δεν μου πέφτει λόγος όσο δεν με ενοχλούν!

Ας μην ασχολείσαι μαζί τους.

Διασκέδασε εσύ με τον δικό σου τρόπο.

Get a life!

Όσο για το 7... όντως δεν καταλαβαίνω τι εννοεί ο metalash.

Εδώ και πολλά χρόνια έχω αποβάλει την Conspiracy theory...

Με τις επιλογές μου, υπονομεύω τον εαυτό μου περισσότερο απ' ότι με υπονομεύει ο "ξένος δάκτυλος".

 

Πάντα πολύ φιλικά,

Yameth

 

Y.γ. - Τελικά δεν πρόλαβα να το κλειδώσω το θέμα. Με πρόλαβε ο metalash. Ελπίζω να μην καταλήξουμε να βρίζουμε τους αποδιοπομπαίους τράγους...

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως (αν μου επιτρέπεται δηλαδή) να θυμίσω ότι άλλο πράγμα είναι η εμπορική επιτυχιά και άλλο η καλλιτεχνική επιτυχία. Πιστεύω ότι κάποιος που γνωρίζει εμπορική επιτυχία (άρα κερδίζει πολλά χρήματα) είναι αδύνατο να μη ζει πιο "επιδεικτικά". όσο σεμνός και αν είναι ο ίδιος. Αντίθετα η καλλιτεχνική επιτυχία εισπράττεται μόνο σε εκτίμηση. Έτσι, έχουμε ξένους καλλιτέχνες μεγάλης αξίας να ζουν καθημερινές ζωές (έτσι πρόχειρα μου ήρθε στο νου ο Robert Fripp) ενώ η Madonna και η Βανδή απλώς βγάζουν χρήμα.

 

Καθένας πρέπει να αποφασίσει τι θέλει να έχει και από εκεί και μετά ας παλέψει γι' αυτό. Δεν μπορούμε εμείς να επιβάλλουμε στον κόσμο τι θα κάνει με τα λεφτά του - άμα θέλει να τα δίνει στους "σταρς" θα τα δίνει.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω προσωπικά δεν είδα κάτι να παραβαίνει τους κανόνες του site ούτε σε αυτό το θέμα αλλά ούτε στο "καλλιτέχνες και τραγούδια που μισείτε" και δεν μου φαίνετε καθόλου δημοκρατικό το να κλειδώνετε ενα θέμα το οποίο καίει πολλούς, για διαφόρους λόγους...

 

το οτι κάποιοι απο εμάς μπορεί να αναφέρθηκαν ονομαστικά σε κάποιους έλληνες καλλιτέχνες με άσχημους χαρακτηρισμούς δεν σημαίνει οτι κάποιοι άλλοι δεν θα η8ελαν απλά να σχολιάσουν αρνητικά μια εισαγωγή ενος τραγουδιού η ενα ρεφρέν χωρις έμπνευση..

εξάλλου κάτι παρόμοιο δεν λέγαμε και στο θέμα με τους αντιπρόσωπους?

Anyway άλλος κάνει κουμάντο ,απλά είπα μια σκέψη.. αν μου επιτρέπετε

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

“Conspiracy theory” ότι κάτι παίζει ΚΑΤΙ ΠΑΙΖΕΙ! Τώρα τι; Δεν ξέρω και μόνο υποθέσεις μπορώ να κάνω

Από εκεί και πέρα οπό όσο κατάλαβα ο Γιαμεθ αυτό που θέλει να πι ,και συμφωνώ, είναι ότι...............................

«ΞΕΚΟΛΛΑΤΕ ΡΕ ΜΛΚΕΣ ΑΣ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΤΙ ΔΙΚΟ ΜΑΣ ΑΠΟ ΜΟΥΣΙΚΟΥΣ ΣΕ ΜΟΥΣΙΚΟΥΣ ΑΠΟ ΕΡΑΣΤΕΣ ΤΗΣ ΤΕΧΝΗΣ ΣΕ ΕΡΑΣΤΕΣ ΤΗΣ ΤΕΧΝΗΣ ΜΗΝ ΣΑΣ ΚΑΙΓΕΤΑΙ ΚΑΡΦΗ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΑΛΛΑΞΟΥΜΕ ΜΥΑΛΑ ΣΤΟΝ ΕΛΛΗΝΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ.

ΚΑΝΤΕ ΕΠΑΝΑΣΤΑΣΗ!!! ΑΠΛΑ ΚΑΝΤΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΝΙΩΘΕΤΕ.

ΔΩΣΤΕ ΠΑΙΔΊΑ ΣΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΑΥΤΑ ΝΑ ΤΗΝ ΔΩΣΟΥΝ ΣΤΑ ΔΙΚΑ ΤΟΥΣ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΚΑΝ ΝΑ ΞΕΡΕΤΑΙ ΤΗ ΠΑΙΔΙΑ ΝΑ ΤΟΥΣ ΔΩΣΕΤΕ ΑΠΛΑ ΠΛΗΡΟΦΟΡΗΣΤΕ ΤΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΩΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΓΕΝΝΗΘΟΥΝ ΑΝΑΓΚΑΣΤΕ ΤΑ ΝΑ ΣΚΕΦΤΟΥΝ ΠΗΓΑΙΝΕΤΕ ΤΑ ΣΤΗ ΦΥΣΗ ΚΑΙ ΟΛΑ ΘΑ ΕΡΘΟΥΝ ΜΟΝΑ ΤΟΥΣ.

ΘΑ ΜΕΙΝΕΤΕ ΕΚΠΛΗΚΤΟΙ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΘΑ ΛΕΝΕ ΚΑΙ ΘΑ ΚΑΝΟΥΝ ΝΑ ΕΙΣΘΕ ΕΤΥΜΟΙ ΝΑ ΔΕΧΘΕΙΤΕ ΤΙΣ ΤΡΕΛΕΣ ΤΟΥΣ.

ΑΣ ΚΑΝΟΥΜΕ ΔΙΚΑ ΜΑΣ ΠΡΑΓΜΑΤΑ! ΟΛΟΙ ΛΕΤΕ ΟΜΟΡΦΑ ΛΟΓΙΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΒΛΕΠΩ ΚΑΜΙΑ ΜΟΥΣΙΚΗ ΝΑ ΑΝΕΒΑΖΕΤΑΙ ΑΛΛΑ ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΤΕΒΑΖΕΤΑΙ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΒΗΜΑ ΠΟΥ ΣΑΣ ΔΥΝΕΤΑΙ ΜΟΝΟ ΣΤΑ ΛΟΓΙΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΚΑΘΙΣΤΕ ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ ΚΑΛΛΗ ΜΟΥΣΙΚΗ ΑΝ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ! ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΟΛΟΙ ΜΑΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΤΟ ΙΔΙΟ, ΘΑΜΠΩΝΟΜΑΣΤΕ ΑΠΟ ΤΑ ΦΡΑΓΚΑ ($)..($) ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΦΡΑΓΚΑ ΓΙΝΕ ΒΙΟΜΗΧΑΝΟΣ ΟΧΙ ΜΟΥΣΙΚΟΣ.

ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΘΑ ΕΡΘΟΥΝ ΚΑΙ ΘΑ ΖΗΣΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΑΝ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΛΗ ΜΟΥΣΙΚΗ. ΚΑΙ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΜΕ ΟΤΙ ΑΛΛΟ ΔΟΥΛΕΙΑ ΑΛΛΟ HOBBY ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΤΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΑ 2 ΠΑΡΑΛΛΗΛΑ.

ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΚΟΜΑ…..ΣΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΝΤΡΟΠΗ ΚΑΙ ΣΥΝΗΘΙΖΕΤΑΙ Ο ΜΟΥΣΙΚΟΣ ΝΑ ΠΑΙΖΕΙ ΣΤΟΝ ΔΡΟΜΟ ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ ΝΑ ΠΟΥΛΑ ΕΚΕΙ ΤΑ CD ΤΟΥ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΑΥΤΟ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΣ ΩΡΑΙΟΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΡΧΗΣ ΜΕ ΟΤΙ ΑΥΤΟ ΣΥΝΕΠΑΓΕΤΑΙ. ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΟΙ ΒΛΑΧΟ ΕΛΛΗΝΕΣ ΑΝ ΔΟΥΝ ΚΑΠΟΙΟ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΞΕΡΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΠΟΛΛΗ ΚΑΛΑ ΤΗ ΘΑ ΠΟΥΝΕ-ΠΟΥΜΕ ΕΝΩ ΕΞΩ ΤΟ ΘΕΩΡΟΥΝΕ ΚΑΤΙ ΠΟΛΗ ΟΜΟΡΦΟ. ΠΑΡΤΕ ΤΙΣ ΚΙΘΑΡΕΣ ΣΑΣ ΚΑΙ ΒΓΕΙΤΕ ΣΤΟΝ ΔΡΟΜΟ ΑΝ ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΤΕ ΚΑΤΙ

(ΝΑ ΣΑΣ ΘΥΜΙΣΩ ΟΤΙ ΤΟ HIP-HOP ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΓΙΑΤΙ ΑΠΛΑ ΚΑΠΟΙΟΙ ΓΟΥΣΤΑΡΑΝ ΝΑ ΒΑΖΟΥΝ! ΛΕΦΤΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΝΑ ΒΓΑΖΟΥΝ. ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΕΝΑ ΕΠΙΠΕΔΟ ΝΑ ΥΠΟΔΕΧΕΤΑΙ Η ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΣΚΗΝΗΤΣΑ ΟΝΟΜΑΤΑ ΜΟΥ ΕΦΤΙΑΞΑΝ ΤΟ HIP-HOP. ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΑΠΟ ΕΝΑ – ΕΝΑ ΑΤΟΜΟ ΠΟΥ ΑΓΑΠΗΣΕ ΚΑΙ ΠΛΗΡΩΣΕ ΑΥΤΗΝ ΤΗ ΚΟΥΛΤΟΥΡΑ – ΜΟΥΣΙΚΗ.

ΚΑΝΤΕ ΚΑΤΙ ΔΙΚΟ ΣΑΣ ΚΑΙ ΜΗΝ ΚΛΑΙΓΕΣΤΕ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΥΤΑ ΤΑ ΕΧΟΥΜΕ ΠΙ! ΕΙΝΑΙ ΓΝΩΣΤΑ ΑΥΤΑ. :o

 

:D ΠΑΝΤΑ ΦΙΛΙΚΑ.........Noizo*Tuff P.* :D

 

PEACE!

uff P. *Μάγος*

~Hip-Hop Salonika~

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ως προς τη μαντονα αυτη ειναι μια και μοναδικη παγκοσμια σταρ. εγω πιανω το μεσω ξενο καλλιτεχνη με προσφορα σε συγκριση με τους δικους μας μπατιρ-ολε. αμφιβαλεις οτι οι δικοι μας σταρ πρεπει να ζουν σε βιλλα ενω υπαρχουν αλλοι μεγαλυτερης εμβελειας ξενοι που ζουν σε κοινα σπιτια οπως ο πολυς κοσμος?

 

Καταρχήν δεν νομίζω να υπάρχει τίποτα το κολάσιμο στο να ζεί κάποιος σε βιλλα!

 

ΟΛΑ τα μεγάλα ροκ συγκροτήματα & καλλιτέχνες (αυτοι που λέμε stars) ΕΤΣΙ ζούνε...

 

Δεν ξερω αν θυμάσαι μια εκπομπή στο MTV που λεγονταν "CRIB" οπου επισκεπτονταν τα "σπιτάκια" των ροκ "ατομων".

 

Ο Slash μεχρι & πιστα μοτο κρος ειχε στο σπίτι του & εξω απο το σπιτάκι του Keith Richards (ενα απο τα 30 που εχει σε ολον τον κοσμο :lol: ) ηταν παρκαρισμενες 4 Rolls Royce.

 

Ακομα & ταπεινα "πανκ" συγκροτηματα π.χ. οι GREEN DAY (γνωριζω προσωπικά τον τραγουδιστη/κιθαριστα τους) σε ΠΑΛΑΤΙΑ ζουν.

 

Για να μη μιλήσω για τους U2 που αγόρασαν το σιδηροδρομικό σταθμο,το μισο λιμάνι & ΟΛΑ τα παμπ του Δουβλίνου...

 

Καπως πρεπει να ξοδευτούν ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΔΙΣ που βγάζουν τα ροκ γκρούπ σε ολον τον κοσμο.

 

Εχεις την "ατυχία" να ζεις σε μια χωρα της οποίας η ΕΘΝΙΚΗ & ΛΑΙΚΗ μουσικη δεν ειναι το ροκ & η τζαζ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΘΑ ΓΙΝΟΥΝ αλλα αυτο δεν είναι και το τελος του κοσμου :!:

 

Σαν ελευθερος ανθρωπος μπορείς να ακους ότι θελεις & να ζεις στον προσωπικο σου μικρόκοσμο (οπως φανταζομαι ζουν ΟΛΟΙ οσοι δεν συμπεριφέρονται "μαζικα") δεν χρειάζεται όμως να κριτικάρεις τους αλλους για τις επιλογές τους...

 

Εχω ζησει πολλα χρονια στο εξωτερικο & τα πραγματα ειναι τα ΙΔΙΑ & εκει απλα ΤΟ ΚΟΙΝΟ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ (ειδικα για τα γκρουπ απο ΗΠΑ & ΑΓΓΛΙΑ ολος ο πλανητης) οποτε ΜΠΟΡΟΥΝ ΟΛΟΙ ΝΑ ΣΥΝΤΗΡΗΘΟΥΝ,μη νομίζεις ομως ότι ολοι οι Αγγλοι γνωρίζουν ποιός ειναι ο Leonard Cohen...

 

Η χειραγώγηση του κόσμου απο τα τηλεοπτικά μεσα ΥΠΑΡΧΕΙ σε ΟΛΟΝ τον πλανήτη απο τη Ζιμπάμπουε μεχρι τον Καναδα & οι "ηρωες" του fame story υπάρχουν σε ΟΛΟΝ τον κοσμο (που να δεις στη Γερμανια,στην Αγγλια & τις ΗΠΑ τι γινεται)...

 

Η μοίρα ομως αυτων των "ηρωων" ειναι προκαθορισμενη & στην Ελλαδα & στο εξωτερικο θα εξαφανιστουν μεσα σε ενα χρονο απο την "θεοποιηση" τους...

 

Οπότε μη σκάς,η διαφορα πλεον μονο σε ΑΤΟΜΙΚΟ επιπεδο μπορει να γινει (& νομιζω οτι παντα ετσι ηταν & παντα ετσι θα ειναι...)

 

Το εχω ξαναπεί οτι δεν φταιει η Ελλαδα που δεν κυριαρχει το ροκ & η τζαζ που οι περισσότεροι εδω μεσα ακούνε (και γιατι αλλωστε να κυριαρχήσει) υπαρχουν ομως παντα ευκαιριες μουσικης εκφρασης ΚΑΙ ΑΜΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΑΓΑΠΗΣΟΥΜΕ ΤΟΥΣ ΕΥΑΥΤΟΥΣ ΣΑΝ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΓΙΝΟΥΜΕ ΚΑΤΙ ΑΛΛO (δηλ."ροκ" δυτικοτροποι μουσικοι..) θα κανουμε κατι πραγματικα ΑΞΙΟΠΡΟΣΕΚΤΟ & ΕΥΗΧΟ...

 

Εξάλλου καταβάθος ΕΛΛΗΝΑΡΕΣ ειμαστε ΟΛΟΙ & η νοοτροπια μας μονο ροκ δεν είναι :wink: (& εδω θα συμφωνησω μαζι σου οτι οσοι γινονται γνωστοι την ψωνιζουν περισσοτερο απο τους "αλλοδαπους" συναδελφους τους αλλα τι να κανουμε ειναι χαρακτηριστικο της φυλης μας το ψωνιο...)

 

π.χ. για να γελάσουμε & λιγο πριν απο λιγο καιρο πηγα για χαβαλε "περιοδεια" στην Λαρισα με γνωστο χαρντ ροκ Ελληνικο συγκροτημα,μετά το live δεν επακολουθησε το κλασσικο "ΡΟΚ"οργιο με γκρουπις,ποτα & ναρκωτικα αλλα ΚΟΨΙΔΟΠΟΛΕΜΟΣ στο καλύτερο τοπικο ΨΗΤΟΠΩΛΕΙΟ (ακριβως ετσι κανουν & οι ΟΑSIS μετα τα live :lol: ) ...ΤΙ ΡΟΚ & ΚΟΥΡΑΦΕΞΑΛΑ μου λες.... :lol: :lol:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μετά το live δεν επακολουθησε το κλασσικο "ΡΟΚ"οργιο με γκρουπις' date='ποτα & ναρκωτικα αλλα ΚΟΨΙΔΟΠΟΛΕΜΟΣ στο καλύτερο τοπικο ΨΗΤΟΠΩΛΕΙΟ [/quote']

 

Μήπως τελικά εμείς ξέρουμε να ζούμε καλύτερα; :D :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου