Προς το περιεχόμενο

Διαβάζουμε καθόλου;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ξέρεις ποιες εκδόσεις το βγάζουν τώρα;

 

Δυστυχώς όχι.Αλλά το θεωρώ αδύνατον να μην υπάρχει κάπου..στην ανάγκη

http://www.amazon.com/Begums-Fortune-Fitzroy-Jules-Verne/dp/B000GM77BM/ref=sr_1_16?ie=UTF8&s=books&qid=1215779873&sr=1-16

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 68
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Τωρα διαβαζω το Εκκρεμες του Φουκω, και πριν απ αυτο το Ονομα του Ρόδου του Ο. Εκο και τα 2.

 

Πριν απ αυτα, τα "Κι υστερα ήρθες και μ'ελυσες" και "Η τελικη λήθη-Δε φαιναλ θολουθιον" του Κωστακη Αναν.

 

Και εχω να περιμενει το "Ο Χορός των 7 πεπλων" του Τομ Ρομπινς.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ξερω αν αναφερθηκε σε αυτες τις σελιδες,γτ δεν εχω χρονο τωρα,αλλα

εμενα μ αρεσε παρα πολυ το "αγοραστε τον Δια",που ειναι συλλογη απο μυθηστοριματα του φανταστικου..

το εχει διαβασει κανεις?

-CΛINE-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τωρα διαβαζω το Εκκρεμες του Φουκω, και πριν απ αυτο το Ονομα του Ρόδου του Ο. Εκο και τα 2.

 

Πριν απ αυτα, τα "Κι υστερα ήρθες και μ'ελυσες" και "Η τελικη λήθη-Δε φαιναλ θολουθιον" του Κωστακη Αναν.

 

Και εχω να περιμενει το "Ο Χορός των 7 πεπλων" του Τομ Ρομπινς.

 

 

 

τρομερό όντως το όνομα του ρόδου, όπως και ο παράνοιας Τομ Ρόμπινς.

LEGO people live in houses made of their own flesh.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τωρα διαβαζω το Εκκρεμες του Φουκω, και πριν απ αυτο το Ονομα του Ρόδου του Ο. Εκο και τα 2.

 

Τα έχω διαβάσει και τα δύο. Το ένα καλύτερο από το άλλο. Αν σου δημιουργηθούν ερωτήματα με το τι αποσκοπούσε ο Eco στο Όνομα του Ρόδου, θα πρότεινα να διαβάσεις και το Επιμύθιο.

 

τρομερό όντως το όνομα του ρόδου

 

+οο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαι το ''Πράσινο Μίλι'' είναι φοβερό βιβλίο (οι περισσότεροι μένουν μόνο στη ταινία)

 

 

Α και το ''Ταδε Εφη Ζαρατουστρα'' σε μετάφραση Αρη Δικταίου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η "Δικη" του Καφκα όλα τα λεφτα και "ο αναρχικος των δυο κοσμων" της Ursula Le Guin, επισης φοβερο βιβλιο!! Και all time classic το βιβλιο που μου αλλαξε στην κυριολεξια τη ζωη το τρισμεγιστο "1984"!!!! (αξιζει επισης του Οργουελ το "Πεθαινωντας στην Καταλωνια")

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τελευταιο που διαβασα, ηταν το *Το χρονικο του χρονου* απο τον Stephen Hawking, εκαψα λιγο τα εγκεφαλικα μου κυτταρα και αναθεμα και αν καταλαβα και τιποτα. :P :P :P :P :P

 

Πιστευω οτι, αν το διαβασω καμμια δεκαρια φορες, ισως, λεω ισως, να καταλαβω κατι ψιλα. :-[ :-[ :-[ :-[

 

Ο ανθρωπος δεν παιζεται.

Πρώην VARTANIS 🙂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για όσους ασχολούνται με την μαγειρική και τους αρέσει και μια επιστημονική προσέγγιση του θέματος:

 

Harold McGee - On Food and Cooking: The Science and Lore of the Kitchen

 

Θεωρείται πιο πολύ για reference, αν και το έχω απολαύσει ενίοτε ανοίγοντάς το τυχαία σε διάφορα κεφάλαια - κολλάω για πλάκα  ;D.

 

Από Ε.Φ. μου έρχονται τα πιο πρόσφατα που διάβασα, και τα δύο του Kim Stanley Robinson:

- Ο Κόκκινος Άρης (κόλαση.. Δεν θα περιμένω για την μετάφραση των υπολοίπων, θα τα πάρω στα Αγγλικά..)

- Η Χρυσή Ακτή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγκαθα Κριστι! - Ολα με  Ηρακλη Πουαρο...

την πλειοψηφια την εχω διαβασει (ειναι μπολικα) μεγαλο κολημα, ειδικα ανα περιοδους!

東海は十分だ = Only a Tokai is good enough!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου