Προς το περιεχόμενο

Διαβάζουμε καθόλου;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

γεια χαρα!

 

μια και αναφέρθηκε ο Ασίμοφ, να πω ότι σκοπεύω να ξαναπεράσω τους 6 τόμους της Γαλαξιακής Αυτοκρατορίας αυτό το καλοκαιράκι. μνημειώδες έργο!

 

προσοχή όμως, είναι εθιστικό!

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 68
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

εγω το reading studies for guitar θελω να πιασω για καλοκαιρι αλλα δε λεω να τα δω αυτα τα σταφυλάκια ναουμ.Ειδικα μετα το πρωτο κεφάλαιο ανεβαινει λέβελ σε πλοκή κ το παρακολουθεις δυσκολα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γεια χαρα!

 

μια και αναφέρθηκε ο Ασίμοφ, να πω ότι σκοπεύω να ξαναπεράσω τους 6 τόμους της Γαλαξιακής Αυτοκρατορίας αυτό το καλοκαιράκι. μνημειώδες έργο!

 

προσοχή όμως, είναι εθιστικό!

 

 

 

 

 

ωραιος ο ασιμοφ,ο αρθουρ κλαρκ πως σου φαίνεται?

 

beat generation rulez  ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 9 μήνες αργότερα...

Ξεκινησα το Logicomix του Απόστολου Δοξιάδη.Το συστηνω ανεπιφυλακτα στους λατρεις των comics και σε οσους ενδιαφερονται για το υφος του Δοξιαδη

 

http://www.logicomix.com/gr/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

beat generation rulez  ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

 

Φαντάζομαι ότι αυτό δεν πήγαινε στου συγγραφείς που ανέφερες ε? ;D ;D

 

Δυστυχώς ο Κερουακ δεν έχει μεταφερθεί καθόλου καλά όπως λέει και ο Superfunk...ούτε το On the Road ούτε Subterraneans είναι για ελληνικά.. :(

 

Εγώ έχω να προτείνω το Junkie του Μπάροουζ (έπος), το "Διαβάζοντας στη Χάννα" του Μπερνχαρντ Σλινκ που πρόσφατα έγινε και ταινία (The Reader) καθώς και το Riding Shotgun του McAvoy που λέει για Gallagher κλπ...μη γελάτε- είναι συναρπαστικό!!

 

πριν καιρό είχα πιάσει ένα τεράστιο τόμο με διηγήματα του H.P. Lovecraft που λεγόταν "Ο Κυνηγός του Σκότους" και πολλά από αυτά ήταν το λιγότερο τρομαχτικά  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολύ καλή δουλεία το logicomix. Αν και έχω καεί περιμένοντας το τέλος των 100 bullets (ότι καλύτερο έχω διαβάσει από comic)

 

Διαβάζω αυτόν το καιρό το Μόνολογκ του Λένου Χρηστίδη (θυμίζει το Υπόγειο του Ντοστογιέφσκι)

Ξαναδιαβάζω το The Three Stigmata of Palmer Eldrich του Phillip K. Dick (κορυφαίο του μαζί με το Valis)

Τελευταίο βιβλίο που με συγκλόνισε: The Fountainhead της Ayn Rand

Αγαπημένος συγγραφέας: Henry Charles Bukowski

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενα must-read για οποιον ενδιαφερεται για μοντερνα λογοτεχνια θα επρεπε να ειναι και το JPod του Douglas Coupland.

 

Και τα εργα του Haruki Murakami, οπως το A wild sheep chase.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενα must-read για οποιον ενδιαφερεται για μοντερνα λογοτεχνια θα επρεπε να ειναι και το JPod του Douglas Coupland.

 

Σελίδα 2 ή 3...

 

Υπάρχει και άλλο βιβλίο του ίδιου συγγραφέα που θεωρείται ανεπίσημο sequel, αν και δεν έχει τους ίδιους χαρακτήρες: το JPod (http://contemporarylit.about.com/od/fiction/fr/jpod.htm)

 

;D ;D :P :-*

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου