Προς το περιεχόμενο

Βοήθεια για εύρεση ενος τραγουδιού


pliktras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γειά σας.

Χτες το βράδυ ήμουν σε  ένα beach bar και ο dj έβαλε ένα πολύ όμορφο τραγούδι...δεν ήταν γρήγορο σε tempo και αν θυμάμαι καλά την ενορχήστρωση πρέπει να είχε κάποια στοιχεία disco (σε καμια περίπτωση δεν ήταν disco).

 

(τώρα θα παίσει ΤΟ γέλιο)Όταν έμπαινε το τραγούδι στο refren έλεγε  oh baby....

 

αυτό μόνο θυμάμαι :-\ ;D

Πρέπει να το έλεγε αράπισα (αν καταλαβα καλά απο την ωνή της αλλα δεν παίρνω όρκο)αλλα η φωνή της δεν φαινόταν και πολύ γυναικεία.

 

Οπότε για ρίχτε μερικά τραγούδια που να τεριαζουν σε beach bar που να τεριάζουν με τα στοιχεία που σας έδωσα και να λένε όταν μπαίνουν στο ρεφρεν oh baby.....

 

χαχα ξέρω οτι είναι τραγικά δύσκολο αλλα μου αρέσει ΤΟΣΟ πολύ αυτό το τραγούδι...

Ρίχτε μερικούς τίτλους εσείς...κάποια απο αυτά θα είναι... :)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 57
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ηχογράφησα λίγο το refren (εγώ το παίζω στο synth-ΜΗ ΓΕΛΑΤΕ ΑΠΟ ΤΟ ΠΑΙΞΙΜΟ ΜΟΥ!)όσο το θυμόμουν αλλα δεν είμαι καλά στους χρονους, η ηχογράφηση είναι εξαιρετικά κακής ποιότητας και το παίξιμο άθλιο (επιτόπου όσο το θυμόμουν το έπαιξα) αλλα πιστεύω θα γίνει η δουλειά μας

(το oh baby το λέει πιο μπροστά και αμέσως μετά λέει αυτό που παίζω-μόνο που τα λόγια τα παίζω σε νότες:P)

 

τεσπα, για κατεβάστε το αρχείο που έχω κάνει επισύναψη

 

edit-στο τελος τέλος ξέφυγα τελείως σε αυτό που ηχογράφησα...οι δυο τελευταίες νότες (σίγουρα η τελευταία είναι λάθος...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κανείς? :'(

 

edit-τώρα είδα την ώρα 1:05...sry

 

Ελπίζω αύριο που θα ξυπνήσω να έχω καμιά απάντηση...

 

(ελπίζω να μην έγινα φορτικός...) ::)

 

Πάντως παίζει η τραγουδίστρια να μην είναι τραγουδίστρια αλλα τραγουδιστής...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με φίλε, τι στην ευχή είναι το amr φορμά που χρησιμοποίησες για την αποθήκευση του αρχείου; Είναι που είναι δύσκολη η ερώτησή σου, την κάνεις ακόμη πιο δύσκολη;

 

:( :(

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με φίλε, τι στην ευχή είναι το amr φορμά που χρησιμοποίησες για την αποθήκευση του αρχείου; Είναι που είναι δύσκολη η ερώτησή σου, την κάνεις ακόμη πιο δύσκολη;

 

:( :(

 

Είναι απο το κινητό...

Με quickTime παίζει μια χαρά...sry για την ταλαιπωρία Wow!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Quicktime έχουν μόνο οι μακάδες και πολύ λίγα πισί. Θα αυξήσεις τις πιθανότητες να βρεις απάντηση, αν το μετατρέψεις σε κάτι περισσότερο συμβατό.

 

;)

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Quicktime έχουν μόνο οι μακάδες και πολύ λίγα πισί. Θα αυξήσεις τις πιθανότητες να βρεις απάντηση, αν το μετατρέψεις σε κάτι περισσότερο συμβατό.

 

;)

 

 

 

Εν το μεταξύ,έχω κατεβάσει πόσους converterns και κανένας δεν μετατρέπει απο amr...

Συνεχίζω την προσπάθεια...

Ευχαριστώ για την συμβουλή ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα μου εφερε ένα κομμάτι στο μυαλό (που μάλλον το λέει άντρας) αλλά δε μπορω να θυμηθώ τους στίχου γμτ...

 

Κάπου λέει αν θυμάμαι καλά "and I'm missing you, and I'm loving you..."

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα κατάφερα!Σε wav νομίζω είναι καλύτερα...για να δούμε...

 

 

Γειά σας.

Χτες το βράδυ ήμουν σε  ένα beach bar και ο dj έβαλε ένα πολύ όμορφο τραγούδι...δεν ήταν γρήγορο σε tempo και αν θυμάμαι καλά την ενορχήστρωση πρέπει να είχε κάποια στοιχεία disco (σε καμια περίπτωση δεν ήταν disco).

 

(τώρα θα παίσει ΤΟ γέλιο)Όταν έμπαινε το τραγούδι στο refren έλεγε  oh baby....

 

αυτό μόνο θυμάμαι  :-\ ;D

Πρέπει να το έλεγε αράπισα (αν καταλαβα καλά απο την ωνή της αλλα δεν παίρνω όρκο)αλλα η φωνή της δεν φαινόταν και πολύ γυναικεία.

 

Οπότε για ρίχτε μερικά τραγούδια που να τεριαζουν σε beach bar που να τεριάζουν με τα στοιχεία που σας έδωσα και να λένε όταν μπαίνουν στο ρεφρεν oh baby.....

 

χαχα ξέρω οτι είναι τραγικά δύσκολο αλλα μου αρέσει ΤΟΣΟ πολύ αυτό το τραγούδι...

Ρίχτε μερικούς τίτλους εσείς...κάποια απο αυτά θα είναι...  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα μου εφερε ένα κομμάτι στο μυαλό (που μάλλον το λέει άντρας) αλλά δε μπορω να θυμηθώ τους στίχου γμτ...

 

Κάπου λέει αν θυμάμαι καλά "and I'm missing you, and I'm loving you..."

 

 

ναι ναι!!!!!!!!Έτσι λέει ειδικά το i'm missing you το θυμάμαι τέλεια!!Αχ θυμήσου... :-[ :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου