Προς το περιεχόμενο

Πως βγαζουμε επαγγελματικο ηχο?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

δεν εχω προβλημα με μιξη και EQ κτλ απλα ελεγα μηπως πχ με κανενα efect η vst αλλαζε ο ηχος προσ το καλυτερο ποιο στουδιακος και δε συμαζευετε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 28
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

ρε Στέλιο αν αυτο που σκεφτεσαι ειναι να αλλαξεις τον ήχο μεσω vst και μηχανης επεξεργασιας σαφως και θα αλλαξει ωστε να πετυχεις πιο "στουντιακα" αποτελεσματα.

 

Π.χ.Αν το ρεβέρμπ που βάζεις τωρα ειναι το στάνταρ απ το προγραμμα το nuendo και αποφασισεις να αγοράσεις τη σειρα της WAVES με τα εφφε θα ειναι ολο το θεμα μέρα με τη νύχτα.Επισης ισχυει και για κομπρεσσορα και για λοιπα στοιχεια.Οτι δινεις παιρνεις αλλα με την προυποθεση να ξέρεις ή να ενημερώνεσαι-πειραματίζεσαι διαρκώς.Αν τα παρεις π.χ. τα Waves και τα κοιτας απλα ή βαζεις μονο τα ετοιμα presets δεν θα κανεις και πολλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

ποιο στουδιακος και δε συμαζευετε

 

ε πες το ρε αδερφε να το καταλαβουμε και βεβαια υπαρχει τροπος:

 

NA ΠΑΣ ΣΕ ΕΝΑ.....ΣΥΜΜΑΖΕΜΕΝΟ ΣΤΟΥΝΤΙΟ!! ;D ;D  (αν ειναι ακαταστατο δεν σου κανει... :))

 

δεν εχω προβλημα με μιξη και EQ κτλ

 

ε,τοτε αφου δεν εχεις προβλημα εισαι ωραιος...

 

ελεγα μηπως πχ με κανενα efect η vst αλλαζε ο ηχος προσ το καλυτερο

 

εχω 2345 εφε τα οποια αλλαζουν τον ηχο προς το καλυτερο ΠΟΙΟ θες? ;D

 

δεν βοηθας καθολου παντως.... ;D

 

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Trigga τωρα σε παω. λοιπον ολα αυτα τα δουλευω αλλα αυτο που λες γινεται βαζω ετοιμα πρεσετ δε το ψαχνω λιγο αν και θα επρεπε πολυ. γι αυτο ειπα καμια ιδεα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ροκκος εχουν δικαιο τα παιδιά.θέλεις κάτι για τις φωνές?να φτιαξεις πιο σφιχτά τύμπανα?θέλεις κάτι για την τελική επερξεγασία του κομματιού?μουλτικομπρέσορα ή λιμιτερ?που ακριβώς και τι χρειάζεται βελτίωση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλή δουλειά κανουν της waves τα API Collections και οι προσομοιώσεις SSL.4000 απ την ίδια εταιρία.πρέπει να ξέρεις όμως πως και τι θέλεις να αλλάξεις μην επαναπαυθείς στα presets.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

superfunk εσυ θα μου πεις πιο θα μου κανει δουλεια οχι εγω ρε αφου τα ξερεις εγω τι να σου πω .

 

μα αφου μου ειπες πως...

 

 

δεν εχω προβλημα με μιξη και EQ κτλ

 

 

::) ::)

 

αρα ΠΟΥ εχεις το προβλημα??

 

 

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου