Προς το περιεχόμενο

Tonelab LE vs GT 10 και πολυεφφέ προβληματισμοί


quintiplet

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μου ρθε!!!! ;D vox tonelab Le...και μαζι της ενας vox AC15CUSTOM CLASSIC Αinico Blue.

Πρωτες εντυπωσεις ...δεν την εχω δοκιμασει ακομα,μονο τον ενισχυτη.Τ καθαρα του απλα τα σπανε ...τα crutsanista παλι δεν μπορω να πω οτι με εντυπωσιασαν μιας και το στυλ που παιζω πηγαινει αρκετα πτος 80's μερια.Αλλα φανταζομαι σε συνδυασμο με την πεταλιερα να τα παμε καλα.Στα λεφτα που εδωσα για τον ενισχυτη υπηρχαν τιποτα εναλακτικες?γιατι παιζει να τον παω και πισω...Και θα μου πειτε μα καλα ψαχνεσαι τοσο καιρο για πεταλιερα και οταν πας για ενισχυτη που ειναι πιο σημαντικος τον περνεις στα τυφλα...Δε φταιω εγω παιδια ,ηταν δωρο ο ενισχυτης :P

Περιμενω να μου πειτε για τον συνδιασμο αυτο.

Στο θεμα μας τωρα οσο αναφορα την πεταλιερα...θα δοκιμαστει εξονιχιστικα και θα σας ενημερωσω.

Προβλεπεται μεγαλο βραδυ 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 68
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Παντως φιλε Αγγελε αν και με μπερδεψες παλι, λεω να παω για την vox τελικα.(αν και εχω μια προταση για ενα vg-88).Θα δουμε.... ???

 

Πως ακριβώς σε μπέρδεψα ?  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τωρα το κακο εγινε ;)....

Τα καθαρα του ενισχυτη δεν υπαρχουν...ειναι απιστευτα.Ελπιζω να μπορεσω να βγαλω καλο ηχο μαζι με την πεταλιερα.Θα δειξει...Απλα η ibanezoula μου ειναι αρκετα υποδιεστερο οργανο σε σχεση με τουτα δω τα πραγματα...αλλα μας τελειωσαν τα λεφτα ;D οποτε υπομονη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλως τα δέχτηκες ;)

 

Επίσης, ακολούθα τη φιλοσοφία less is more με την πεταλιέρα, δε θες να πνίξεις το χαρακτήρα του ενισχυτή σου αλλά να τον εμπλουτίσεις/διανθίσεις.  8)

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Παιδιά στην tonelab LE μπορεί να συνδεθεί κάποιο εξωτερικό δεύτερο pedal, έχουμε λειτουργίες όπως στην tonelab se? π.χ. το εξωτερικό pedal να είναι μόνιμα για volume control και το ενσωματωμένο για wah-wah κλπ.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπα, απ' ότι βλέπω στη πίσω μεριά δεν έχει κάποια έξοδο για άλλο expression. Μπορείς όμως να αγοράσεις ένα volume πετάλι και να το βάλεις είτε πριν την πεταλιέρα (έτσι θα λειτουργεί σαν το volume pot της κιθάρας) είτε μετά την πεταλιέρα (έτσι θα μειώνεις τη συνολική ένταση του ήχου μαζί με τα εφφέ). Η πάρε ένα wah (δεν έχω ακούσει το wah της tonelab αλλά φαντάζομαι δε θα μετράει όσο ένα καλό wah πετάλι) και δούλεψε το ενσωματωμένο πετάλι ως expression, volume ή ότι άλλο θες. Η πάρτα όλα και γίνε μεγάλος παπατζής  ;D!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπα, απ' ότι βλέπω στη πίσω μεριά δεν έχει κάποια έξοδο για άλλο expression. Μπορείς όμως να αγοράσεις ένα volume πετάλι και να το βάλεις είτε πριν την πεταλιέρα (έτσι θα λειτουργεί σαν το volume pot της κιθάρας) είτε μετά την πεταλιέρα (έτσι θα μειώνεις τη συνολική ένταση του ήχου μαζί με τα εφφέ). Η πάρε ένα wah (δεν έχω ακούσει το wah της tonelab αλλά φαντάζομαι δε θα μετράει όσο ένα καλό wah πετάλι) και δούλεψε το ενσωματωμένο πετάλι ως expression, volume ή ότι άλλο θες. Η πάρτα όλα και γίνε μεγάλος παπατζής  ;D!

 

 

βασικά υποδοχή για άλλο expression δεν έχει αλλά μήπως θα γινόταν μέσω midi αυτό? εαν έπαιρνα και ένα midi controller me pedal και προγραμάτιζα την πεταλιέρα να το κάνει μέσω midi?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου