Προς το περιεχόμενο

Tonelab LE vs GT 10 και πολυεφφέ προβληματισμοί


quintiplet

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 68
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Moderator

Harilatron αν παρακολούθησες τη συζήτηση από την αρχή θα κατάλαβες πως εγώ πρώτος είπα πως δεν περιμένω θαύματα (πόσο μάλλον Marshall και Soldano, που δεν ξέρω με ποια αφορμή τα ανέφερε ο playloud) από τις πεταλιέρες και ειδικά από το modeling. Νομίζω πως ήμουν ξεκάθαρος στις απορίες μου και πέρα από δύο - τρεις φίλους τα Post των υπολοίπων δεν είχαν σχέση με τις ερωτήσεις μου.

Ναι μωρέ, απλά ήταν εύστοχο off topic. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

;D  ;D  ;D

 

Είπα και γω. Προς στιγμήν αγχώθηκα και άρχισα να διαβάζω τις προηγούμενες σελίδες μήπως όντως έγραφα πράγματα που δεν θυμόμουνα!  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωχου μωρε κολλατε στις λεξεις.... Marshall, Soldano. Τελος παντων σου ειπα, βαλε οτι θες εσυ.

Τη λυση με το πολυεφφε στην προτεινα (μουντζα στα μουτρα μου) γιατι ΑΝ θες εφφε, παρε μοναδα ΜΟΝΟ με εφφε (αυτο δηλαδη που ειναι ΦΤΙΑΓΜΕΝΟ για να κανει).

Να σου αντιστοιχισω το παραδειγμα σου λεγοντας οτι αμα παρεις πεταλιερα με modelling και θες μονο τα εφφε, ειναι σα να παιρνεις Ferrari και να θες μονο τους καθρεφτες για να φτιαχνεις το make up.

Κανε οτι θες...

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωχου μωρε κολλατε στις λεξεις.... Marshall, Soldano. Τελος παντων σου ειπα, βαλε οτι θες εσυ.

Τη λυση με το πολυεφφε στην προτεινα (μουντζα στα μουτρα μου) γιατι ΑΝ θες εφφε, παρε μοναδα ΜΟΝΟ με εφφε (αυτο δηλαδη που ειναι ΦΤΙΑΓΜΕΝΟ για να κανει).

Να σου αντιστοιχισω το παραδειγμα σου λεγοντας οτι αμα παρεις πεταλιερα με modelling και θες μονο τα εφφε, ειναι σα να παιρνεις Ferrari και να θες μονο τους καθρεφτες για να φτιαχνεις το make up.

Κανε οτι θες...

 

δηλαδη κατι τετοιο ειναι πολυ καλυτερο απο μια πεταλιερα?

 

http://www.tcelectronic.com/G-Sharp.asp

www.LowerCut.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν την έχω ψάξει, η αλήθεια είναι ότι ούτε καν την σκεφτηκα σαν επιλογή, αν και με μια γρήγορη ματιά στα χαρακτηριστικά της φαίνεται εξίσου ανταγωνιστική. Έχεις εμπειρία από το συγκεκριμένο μηχάνημα?

 

Μα δεν περιμένω θαύματα, ίσα ίσα εγώ ζήτησα τη γνώμη σας για τις πεταλιέρες τονίζοντας πως δεν έχω σκοπό να χρησιμοποιήσω το modelling. Αυτό που με ενδιαφέρει κυρίως είναι αυτά που ρωτάω στο 7), καθώς και αν όντως μπορώ να αλλάζω τα κανάλια του ενισχυτή μου (ο οποίος έχει midi), με τα μαραφέτια αυτά.

 

ναι κανεις δεν την σκεφτεται γιατι ειναι Ζοοm Οπως και γω δεν σκεφτομαι ποτε πεταλιερα digitech ας πουμε, ναι ειναι πολυ καλη και οι ηχοι της ειναι πολυ οργανικοι αλλα δεν παυει να ειναι Modelling Παντως οι λαμπιτσες κανουν δουλεια και δινουν ζεστασια στον ηχο πιο πολυ απ'οτι περιμενα ειλικρινα,εχω φιλους με boss πεταλιερες αλλα καμια σαν και αυτη δεν με ικανοποιησε,εγω με πεταλια ασχολουμαι αυτην την αγορασα για πλακα και αντε κανα recording σπιτι μου αντε και κανα Live για να μην κουβαλαω τα πεταλια μου που ειναι βαρια,τις πεταλιερες τις σνομπαρω γενικα δεν ειναι το real thing και καπου ξενερωνω παντως το ανεφερα για να μπει και αυτη στο παιχνιδι λιγο γιατι ολο για boss και vox λενε.παντως μια φορα την ειχα βαλει σε εναν VHT λαμπατο και πραγματικα ακουγα απιθανα πραγματα για τα δεδομενα πεταλιερας στα αυτια μου...αυτα

 

επισης σημαντικο ειναι να πω οτι δεν εχει περιπλοκα εφφε και μπλιμπλικια βλεπε boss περα απο τα κλασσικα modulation reverbs και delay πιο πολυ σημασια εδωσαν στα γκαζια φτιαχνωντας την πιστευω.. ::)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δηλαδη κατι τετοιο ειναι πολυ καλυτερο απο μια πεταλιερα?

 

http://www.tcelectronic.com/G-Sharp.asp

 

Ο καθενας με τις αναγκες του φιλε μου. Βλεπεις, διαβαζεις τι εχει πανω, συγκρινεις, διαλεγεις.....

Αυτα

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο καθενας με τις αναγκες του φιλε μου. Βλεπεις, διαβαζεις τι εχει πανω, συγκρινεις, διαλεγεις.....

Αυτα

 

εννοουσα απο αποψη ποιοτητας ηχου...

Thanx anyway...got the point...

www.LowerCut.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου