Προς το περιεχόμενο

Tonelab LE vs GT 10 και πολυεφφέ προβληματισμοί


quintiplet

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σας ευχαριστώ πολύ όλους, και εσένα ΄Αγγελε που αφιέρωσες τόσο χρόνο στο thread. Θα κάνω μια τσάρκα να ακούσω τα μηχανήματα και θα αποφασίσω αν και με βλέπω να κλείνω προς την Boss. Άγγελε στη σελ. 7 είναι τα περιεχόμενα, αλλά φαντάζομαι πως εννοείς αυτό που λέει στη σελ. 79

 

''When a patch is selected on the Gt 10, a program change message corresponding to the patch number is transmitted simultaneously. The external midi device then switches its settings according to the program change message it receives" 

 

Πουθενά μέσα στο manual δεν γράφει ρητά κάτι για amp channel switching αλλά φαντάζομαι πως με αυτό το εννοει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 68
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

ίσως να σε ενδιέφερε και η καινούργια πεταλιέρα της line 6 http://line6.com/m13/ την οποία θα αποκτήσω σύντομα και ουσιαστικά περιέχει σε ένα εύχρηστο πακέτο τα γνωστά της πετάλια DL4 (DELAYS), FM4 (FILTERS) , MM4 (MODULATION) , DM4 (DISTORTION) και verbzilla (REVERB) καθώς και κομπρέσορες που έχουν χρησιμοποιηθεί από πολύ γνωστούς κιθαρίστες ενδεικτικά να αναφέρω John Scofield, John frusiante, omar rodriguez (mars volta) metallica ειδικά το DL4 που έχει γίνει standard σαν delay καθώς και looper, tuner , επιλογή για true bypass. Δεν περιέχει modelling ενισχυτών. Για περισσότερες πληροφορίες δες στη σελίδα της line 6.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας ευχαριστώ πολύ όλους, και εσένα ΄Αγγελε που αφιέρωσες τόσο χρόνο στο thread. Θα κάνω μια τσάρκα να ακούσω τα μηχανήματα και θα αποφασίσω αν και με βλέπω να κλείνω προς την Boss. Άγγελε στη σελ. 7 είναι τα περιεχόμενα, αλλά φαντάζομαι πως εννοείς αυτό που λέει στη σελ. 79

 

''When a patch is selected on the Gt 10, a program change message corresponding to the patch number is transmitted simultaneously. The external midi device then switches its settings according to the program change message it receives"   

 

Πουθενά μέσα στο manual δεν γράφει ρητά κάτι για amp channel switching αλλά φαντάζομαι πως με αυτό το εννοει?

 

Εννοώ σελ 7 στο manual του ενισχυτή.

 

Το GT10 στέλνει program change messages κάθε φορά που αλλάζεις patch. Το έχω κάνει (με GT8) και δουλεύει άψογα, δεν θα έχεις πρόβλημα.

 

Το GT10 έχει νέο user interface που το κάνει πολύ πιο ευχρηστο και απίστευτες δυνατότητες routing των εφε, εσωτερικών και εξωτερικών. Γιαυτό μου αρέσει ... αλλα είπαμε, περι ορέξεως  8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα μου ρθε μια ιδέα ρε σεις: Τις αγοράζω από Θωμά και τις δύο, τις ψάχνω κανά δεκαήμερο, κρατώ αυτή που μ' άρεσε περισσότερο και την άλλη τη στέλνω πίσω και παίρνω πίσω τα λεφτά. Το χει κάνει κανείς? Ο Θωμάς πάντως λέει 30-day money-back guarantee.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα μου ρθε μια ιδέα ρε σεις: Τις αγοράζω από Θωμά και τις δύο, τις ψάχνω κανά δεκαήμερο, κρατώ αυτή που μ' άρεσε περισσότερο και την άλλη τη στέλνω πίσω και παίρνω πίσω τα λεφτά. Το χει κάνει κανείς? Ο Θωμάς πάντως λέει 30-day money-back guarantee.

 

Γίνεται, το έχω κάνει και μου τα επιστρέψαν -τα χρήματα- στο ακεραιο σε 30 μέρες περίπου.

Απλώς θα πληρώσεις τα μεταφορικά της επιστροφής.

Θα πρέπει να κρατήσεις την συσκευασία του προιόντος σε άριστη κατάσταση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι αν αποφασίσεις ότι τις θες και τις 2 τι κάνεις;  :)

 

 

Χο χο, θα τις βάλω σε σειρά να παίζουν παπάδες  ;D

 

Γίνεται, το έχω κάνει και μου τα επιστρέψαν -τα χρήματα- στο ακεραιο σε 30 μέρες περίπου.

Απλώς θα πληρώσεις τα μεταφορικά της επιστροφής.

Θα πρέπει να κρατήσεις την συσκευασία του προιόντος σε άριστη κατάσταση.

 

Πόσα είναι στο περίπου αυτά τα μεταφορικά? Υπάρχει κάποιο τηλέφωνο από Έλληνα εκπρόσωπο του Θωμά να πάρω να ρωτήσω το τι και το πως? Φαντάζομαι visa electro δεχονται, γιατί δεν έχω απ' την άλλη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πόσα είναι στο περίπου αυτά τα μεταφορικά? Υπάρχει κάποιο τηλέφωνο από Έλληνα εκπρόσωπο του Θωμά να πάρω να ρωτήσω το τι και το πως? Φαντάζομαι visa electro δεχονται, γιατί δεν έχω απ' την άλλη.

 

Τα ΕΛΤΑ θα ρωτήσεις για κόστος για δέμα αντίστοιχου βάρους για Γερμανία.

 

Πρίν στείλεις επικοινωνείς με τον Θωμα (Γιώργος Αγγελοπουλος) για να σε ενημερώσουν για την διαδικασία.

Συμπληρώνεις το κιτρινο χαρτί που έχει μέσα το δέμα, συσκευάζεις καλά και στέλνεις.

Ευκολο είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραια...θα περιμενω να το κανεις!!! ;D

Περα απο την πλακα καλο θα ηταν να γινει κατι τετοιο αλλα η συκγριση θα πρπει να γινει προσεκτικα .Να γραψεις και μετα τα συμπερασματα σου σε ενα review και θα το στικαρουμε. :P .

Παντως φιλε Αγγελε αν και με μπερδεψες παλι, λεω να παω για την vox τελικα.(αν και εχω μια προταση για ενα vg-88).Θα δουμε.... ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου