Προς το περιεχόμενο

monitors


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χωρίς να θέλω να αναιρέσω κάτι από αυτά που ήδη έχουν ειπωθεί, σου προτείνω τα Tannoy Reveal passiv (Nearfield monitors) με woofer 6,5'' (50 to 100W rms into 8 Ω). Κάνουν 200 Ευρώ στο Thomann.

 

Τα αγόρασα μαζί με τον ενισχυτή T-Amp S100 360 Ευρώ (μαζί με μεταφορικά) και μπορώ να πω πως είναι αξιοπρεπέστατα για τα χρήματά τους. :wink:

 

Φιλικά

Ηλίας

:D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Γεία σας παιδια,μια παρατήρηση απλά:

 

Επίσης ικανοποιητικά είναι και τα Alesis monitor one ΜΚΙΙ με 700 ευρώ στο θωμά .

 

Εεεε όχι για τα ΜΚ2 να δώσει κάποιος 700 ευρώπουλα.Ουτε καν 340 στο thomann (339 για την ακρίεια) + κανα 20 euro μεταφορικα + υπομονή 1,5 μήνα και είσαι κομπλέ :P

 

http://www.thomann.de/thoiw2_alesis_m1_aktiv_monitor_mk_ii_prodinfo.html?sn=e580d045c94c5820fe2ca7c567e82776

 

Εκτός αν εννοείς κάποιο αλλο μοντέλο της alesis το οποίο δεν γνωρίζς...

(Για τα M1 active MK2 με 6,5' woofer μιλάμε , ετσι ..?).Διαφορετικά πάω πασο χεχε.

 

Στο θέμα τώρα ... εγώ θα σου πρότεινα τα Samson resolv 65a.

Mάζεψε λίγο κασέρι ακόμα καί βουρ :P

300 euros επίσης στο Thomann (αυτό ξέρω - αυτό εμπιστεύομαι)

 

http://www.thomann.de/thoiw2_samson_resolv_65a_studiomonitor_prodinfo.html?sn=e580d045c94c5820fe2ca7c567e82776

 

Στα λεφτά τους δε νομίζω ότι υπάρχει καλύτερη επιλογή.Πρωσωπικά είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος απ'τα δικά μου :)

Ελπίζω να βοήθησα και να μη σε μπέρδεψα ..άντε και καλές αγορές !!!

Peace, Love, death metal

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα καλα...εχω παρει τα Alesis προσφατα...αφου επεσε η τιμη...αλλα να σου πω δεν χερω ειναι πολυ δυνατα στα μπασσα και δεν χερω αν γινεται δουλεια...ο χωρος που τα χησιμοποιοω αυτη τη στιγμη ειναι επισησ χαλια και τα εχω αρκετα κοντα που ειναι τεραστιο λαθος για τετοιου μεγεθους αλλα αν εχεις αρκετο χωρο και τα βαλεις στισ προβλεπομενες αποστασεις τοτε ειναι καλα...αλλιως προσοχη στα μπασα...

www.fabliquid.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εεεε όχι για τα ΜΚ2 να δώσει κάποιος 700 ευρώπουλα.Ουτε καν 340 στο thomann (339 για την ακρίεια) + κανα 20 euro μεταφορικα + υπομονή 1,5 μήνα και είσαι κομπλέ

 

Έχεις δίκιο , εκ παραδρομής διπλασίασα τη τιμή για τα Alesis όπως κάνουμε με τα Genelec κλπ που πωλούνται με το κομμάτι , αλλά στα Alesis όντως η τιμή 339 ευρώ και είναι για το ζευγάρι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μιας και ρώτησες για τα yamaha ,εγώ έχω τα msp5 και είμαι πολύ ευχαριστημένος.

στην αρχή πήγαινα για τα bx5,m1 a mk2,truths όμως αποφάσισα να δώσω λίγα λεφτά παραπάνω και να πάρω κάτι πιο αξιόλογο.

 

κατα την γνώμη μου στην κατηγορία 300-600 euro τα msp5 είναι οτι καλύτερο,ειδικά αν ο χώρος που θα τα βάλεις είναι σχετικά μικρός.

 

το σίγουρο πάντως είναι πως δεν θα μετανιώσεις αν κάνεις την "υπέρβαση" και αγοράσεις monitors εκτός του προυπολογισμού σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου