Προς το περιεχόμενο

Fender Pro/Blues Junior...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είμαι στην αναζήτηση ενός μικρού λαμπάτου ενισχυτή κυρίως για χρήση στο σπίτι.

Θα ήμουν βέβαια πολύ χαρούμενος εαν έβρισκα κάποιον παλιό Fender champ 5W, αλλά που τέτοια τύχη...

Anyway, κάνω μια βόλτα σήμερα στους συνύθεις ύποπτους (Καγμάκη, Κουρμπή, Διαμαντόπουλο...) και ως συνύθως η έρευνα ήταν απογοητευτική...

Ο Διαμαντόπουλος δεν είχε λαμπάτο και επέμενε να πάρω tech21 (βρε θέλω λάμπα σου λέω...)

Και ο Καγμάκης και Κουρμπής έχουν, αλλά είναι στα κουτιά. Αυτή ήταν η απάντηση. Δηλαδή λέω, δεν μπορώ να τον ακούσω ? «Μόνο αν τον πάρεις...»

Τα συμπεράσματα δικά σας...

Γουρούνι στο σακί με λίγα λόγια... Και να πω πως ο αντιπρόσωπος Στόλλας έχει stock που μπορείς να ακούσεις...είχα πάει πριν λίγους μήνες ειδικά και μόνο με την λογική ότι θα ακούσω μερικούς (όχι απαραίτητα μικρούς) ενισχυτές να διαλέξω...Από λαμπάτους είχε μόνο τον Twin Reverb !!!

anyway σταματώ την φλυαρία...

 

Υπάρχει κανείς που να έχει τον Fender Blues Junior ή Pro Junior και να έχει την όρεξη να βρεθούμε να τους ακούσω ώστε να μπορέσω να αποφασήσω ποιον να πάρω ?

Θα ήμουν υπόχρεος...

www.intravenus.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 7 χρόνια αργότερα...
και όσο το δυνατόν μεγαλύτερο όγκο!

 

αυτο ξεχνα το,δεν ειναι δυνατον ενας τοσο μικροσκοπικος ενισχυτης με ενα 10αρακι να σου δωσει...ογκο... ;)

 

αν θες καθαροτερο ηχο βαλε μια 12ΑΥ7 στην V1 & παρε ενα μεγαφωνο με περισσοτερα βαττ,εγω θυμαμαι οτι ειχα βαλει στον δικο μου αυτο και ειχε αποκτησει αρκετα μεγαλυτερο headroom.

 

 

http://www.thomann.de/gr/eminence_beta10.htm  

 

αλλα γενικα οποιοδηποτε μεγαφωνο πανω απο 50 βαττ βαλεις μια χαρα θα εισαι.

 

πολλοι βαζουν και αυτο με καλα αποτελεσματα

 

http://www.musiciansfriend.com/accessories/eminence-patriot-ragin-cajun-10-75w-guitar-speaker

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοείται ότι με δεκάρι δεν μπορεί να γίνει θαύμα σε σχέση με τον όγκο. Απλά θέλω κάτι καλύτερο σε σχέση με το στοκ ηχείο.

Έχεις να προτείνεις συγκεκριμένο για μάρκα λάμπας?

Ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση sf, έχω δει και από άλλα threads ότι έχεις μια αδυναμία στους ενισχυτές αυτούς.

Ευχαριστώ και σενα ierissiotis, μάλλον γι αυτό που προτείνεις προσανατολίζομαι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις να προτείνεις συγκεκριμένο για μάρκα λάμπας?

 

οτι βρεις,νομιζω οτι μονο η ΕΗΧ "φτιαχνει" νεες 12ΑΥ7.

 

αν βρεις καμμια NOS 12AY7 θα ειναι βεβαια καλυτερη αλλα θα σου αδειασει και το πορτοφολι....

 

οποτε βαλε ΕΗΧ.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι στην αναζήτηση ενός μικρού λαμπάτου ενισχυτή κυρίως για χρήση στο σπίτι.

Θα ήμουν βέβαια πολύ χαρούμενος εαν έβρισκα κάποιον παλιό Fender champ 5W, αλλά που τέτοια τύχη...

Anyway, κάνω μια βόλτα σήμερα στους συνύθεις ύποπτους (Καγμάκη, Κουρμπή, Διαμαντόπουλο...) και ως συνύθως η έρευνα ήταν απογοητευτική...

Ο Διαμαντόπουλος δεν είχε λαμπάτο και επέμενε να πάρω tech21 (βρε θέλω λάμπα σου λέω...)

Και ο Καγμάκης και Κουρμπής έχουν, αλλά είναι στα κουτιά. Αυτή ήταν η απάντηση. Δηλαδή λέω, δεν μπορώ να τον ακούσω ? «Μόνο αν τον πάρεις...»

Τα συμπεράσματα δικά σας...

Γουρούνι στο σακί με λίγα λόγια... Και να πω πως ο αντιπρόσωπος Στόλλας έχει stock που μπορείς να ακούσεις...είχα πάει πριν λίγους μήνες ειδικά και μόνο με την λογική ότι θα ακούσω μερικούς (όχι απαραίτητα μικρούς) ενισχυτές να διαλέξω...Από λαμπάτους είχε μόνο τον Twin Reverb  !!!

anyway σταματώ την φλυαρία...

 

Υπάρχει κανείς που να έχει τον Fender Blues Junior ή Pro Junior και να έχει την όρεξη να βρεθούμε να τους ακούσω ώστε να μπορέσω να αποφασήσω ποιον να πάρω ?

Θα ήμουν υπόχρεος...

 

Προχτες ημουν στο ARCO στην Γλυφαδα και εχει τον Τζουνιορ "ανοιχτο" δια το κοινον...! Εαν σε βγαλει ο δρομος τον δοκιμαζεις εκει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εαν σε βγαλει ο δρομος τον δοκιμαζεις εκει.

 

Βαγγέλη, είναι μακρύς ο δρόμος για την Ιθάκη. Στην προκειμένη περίπτωση, 8 χρόνια ταξίδι.  ;D

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βαγγέλη, είναι μακρύς ο δρόμος για την Ιθάκη. Στην προκειμένη περίπτωση, 8 χρόνια ταξίδι.  ;D

 

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ.....ρε φιλε τωρα ειδα την αρχικη ημερομηνια χαχαχαχαχα....θα εχει γερασει και αυτη η Ιθακη ....που να τρεχς !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου