Προς το περιεχόμενο

Τελικά ισχύουν νόμοι στην Ελλάδα;


Nikolas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

και εκει εχει φτασει η χαρη μου  ;D (εζησα εκει ως...ζιγκολο 4 μηνες στα νιατα μου..

Για να φύγεις...δεν θα ήσουν καλός!!!!!!

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 172
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Επειδή δεν ξέρω αν τα γράφεις αυτά επειδή συμφωνείς μαζί μου ή επειδή (νομίζεις ότι) διαφωνείς να διευκρινίσω ότι η παρέμβαση μου προς τον Kilon πρέπει να αναγνωσθεί ως εξής:

 

"Αν μιλάς μόνο οδηγικά (δηλ. ότι θα λατρέψεις την Ελλάδα αν πας στο Παρίσι) υπερβάλλεις (λίγο)...

Αν μιλάς γενικά, ΠΛΑΚΑ ΚΑΝΕΙΣ (επειδή το Παρίσι είναι ασυγκρίτως καλύτερο από την Ελλάδα / Αθήνα, σε όλους τους τομείς)...

 

 

οκ,παρεξηγησα... :D  ειπα και εγω....ποιος λογικος ανθρωπος θα προτιμουσε την Αθηνα απο το...Παρισι... ;D ;D

 

 

Για να φύγεις...δεν θα ήσουν καλός!!!!!!

 

μπα απλα επρεπε να γυρισω στην Αμερικη... :)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειπα και εγω....ποιος λογικος ανθρωπος θα προτιμουσε την Αθηνα απο το...Παρισι... ;D ;D

Όλοι οι Έλληνες. Επειδή έχω ζήσει εκεί (πάνω από 4 μήνες-4 χρόνια), και από το 1980 το επισκέπτομαι (για να δώ τους φίλους μου) τουλάχιστον μία φορά το χρόνο ανελλιπώς,σε βεβαιώνω ότι εάν έχεις μεγαλώσει μέσα στον ήλιο και το χρώμα, δεν μπορείς να αντέξεις το γκρι.

Βέβαια στο Παρίσι είδα τις καλύτερες συναυλίες (με καταπληκτικό ήχο πάντα) της ζωής μου. Τη προηγούμενη εβδομάδα δε (ήμην εκεί) είδα την Τάνια Μαρία σε μπαράκι με τέλειο τρίο.

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εάν έχεις μεγαλώσει μέσα στον ήλιο και το χρώμα, δεν μπορείς να αντέξεις το γκρι.

 

εξαρταται απο τον ανθρωπο,εμενα ας πουμε 5 χρονια στις ΗΠΑ δεν με χαλασε καθολου το γκρι.... ;) & εχω αρκετους φιλους (Ελληνες) στο Λονδινο,στο Παρισι και στο Βερολινο που δεν γυρνανε πισω ουτε με σφαιρες (σε λιγα χρονια βεβαια θα παω να τους βρω) 

 

ισα-ισα το ΓΚΡΙ στην ΠΑΡΑΓΜΑΤΙΚΗ ζωη των περισσοτερων Ελληνων ειναι που δεν αντεχεται. 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

70 τετραγωνικά στο Παρίσι, 1.500 ευρώ νοίκι (πρόσφατα νοίκιασα καταπληκτικό 2άρι στη triggouπολη με 250 ευρώ). 20 τετραγωνικά στο Παρίσι (αγορά) 150.000 ευρώ. Ακόμα δεν είμαστε έτσι

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αααα,ωραια αρχισανε  να ΒΑΡΑΝΕ ΚΑΙ ΟΙ ΑΝΤΙΕΡΟΠΟΡΙΚΕΣ ΣΕΙΡΗΝΕΣ απο τον ΛΥΚΑΒΗΤΤΟ... ;D ;D

 

Οι Γερμανοι ξαναρχονται.... ;D

 

Αυτη δεν ειναι ζωη που ζουμε ταινια του Μπονουελ ειναι... ;D

 

 

70 τετραγωνικά στο Παρίσι, 1.500 ευρώ νοίκι (πρόσφατα νοίκιασα καταπληκτικό 2άρι στη triggouπολη με 250 ευρώ). 20 τετραγωνικά στο Παρίσι (αγορά) 150.000 ευρώ. Ακόμα δεν είμαστε έτσι

 

2 ευρω το γαλα στην Αθηνα, 0,70 στο Βερολινο,400.000 ευρω μου ζητησε ο σπιτονοικοκυρης μου για το διαμερισμα που νοικιαζω στην Αθηνα,150.000 αγορασα ενα 3 φορες καλυτερο στο Βερολινο....

 

Τωρα αν ειναι να συγκρινεις τα νοικια του Παρισιου με αυτα της Λαρισας ... ::),ενταξει και στην Ανω Μαγουλα Ευρυτανιας μενεις σε....300αρι με 30 ευρω.. ;D

 

Το σωστο ειναι να τα συγκρινεις με τα νοικια του ΚΟΛΩΝΑΚΙΟΥ & της Βαρκιζας (και παλι λαθος ειναι γιατι απο τη μια εχεις ενα χωριο και απο την αλλη μια απο τις 5-6 μεγαλυτερες μητροπολεις του πλανητη)   αρα και παλι θα πρεπει να συγκρινεις τα νοικια στην ...Μασαλλια με αυτα της Αθηνας.

 

ΠΟΣΑ βγαζει το μηνα ο Παριζιανος και ποσα ο Ελληνας?

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κύλων, είμαι 36 και έχω διατηρήσει όλα μου τα μαλλιά, παρά το βεβαρημένο οικογενειακό ιστορικό. Ας μην τα χάσω σήμερα. :)

 

Ακόμα δεν είμαστε έτσι

Όσο υπερηφανευόμαστε για όλα αυτά, ο βασικός μισθός θα παραμείνει ΣΤΑΘΕΡΟΣ στο αστρονομικό ποσό των 740 ευρώ (θυμάμαι καλα;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

70 τετραγωνικά στο Παρίσι, 1.500 ευρώ νοίκι (πρόσφατα νοίκιασα καταπληκτικό 2άρι στη triggouπολη με 250 ευρώ). 20 τετραγωνικά στο Παρίσι (αγορά) 150.000 ευρώ. Ακόμα δεν είμαστε έτσι

 

Ε χμμμ... Συγκρίνεις λίγο τα ασύγκριτα; 1500 ευρώ για διάρι που; Στο 16ο;

Επίσης μήπως θα έπρεπε να κάνεις και μια αντιστοιχία και στους μέσους μισθούς;

Όσο για το γκρι, την Αθήνα την έχεις δει;

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τη βενζίνη ο Παριζιάνος τη πληρώνει πιό ακριβά από τον Έλληνα (έχει 1,50 εύκολα) και το να συγκρίνουμε μισθούς δεν βγάζει πουθενα γιατί είναι δεδομένο ότι το κόστος σε Παρίσι και λονδίνο είναι στο θεό (απορώ πως την βγάλαμε φοιτητές...). Αυτή η κουβέντα δεν θα μας βγάλει πουθενά. Αυτό που θέλω να πώ είναι ότι δεν πρέπει να φτύνουμε τόσο εύκολα την Ελλαδίτσα. Συμφωνώ ΑΠΟΛΥΤΑ με όσα έχεις γράψει (περί ολυμπιακής, τελωνιακών κλπ, κλπ) αλλά αυτό δεν μας εμποδίζει να τους γράφουμε στα π@π@ρι@ μας και να σπάμε και κανά πιάτο στο τσακί κέφι...(κάτι που οι Αμερικάνοι, Εγγλέζοι, Γάλλοι, Πορτογάλοι δεν διανοούνται...)

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου