Προς το περιεχόμενο

Τελικά ισχύουν νόμοι στην Ελλάδα;


Nikolas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 172
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ε χμμμ... Συγκρίνεις λίγο τα ασύγκριτα; 1500 ευρώ για διάρι που; Στο 16ο;

Επίσης μήπως θα έπρεπε να κάνεις και μια αντιστοιχία και στους μέσους μισθούς;

Όσο για το γκρι, την Αθήνα την έχεις δει;

Avenue du Maine, δίπλα στο νεκροταφείο στο σπίτι του φίλου μου του Bernard...

Kαι φίλε μου από το '93 μένω στο Μαραθώνα μέσα στο πράσινο και στη θάλασσα

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και να σπάμε και κανά πιάτο στο τσακί κέφι.

 

αυτο ειναι ενας ΜΥΘΟΣ (που ισως ισχυε πριν το...1980 ;D ;D),κακα τα ψεμματα ταξιδευω ΠΑΡΑ πολυ και σε διαβεβαιωνω οτι οι Ελληνες ειναι απο τους πιο ψυχρους,αγελαστους,φοβισμενους και επιθετικους λαους του Πλανητη :(  (& πως να μην ειναι ετσι που τους καταντησανε)

 

Kαι φίλε μου από το '93 μένω στο Μαραθώνα μέσα στο πράσινο και στη θάλασσα

 

και με μια...πολη που μοιαζει με γυφτικο καταυλισμο... ;D ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω τους κατοίκους φτύνουμε τόση ώρα, όχι το μέρος...

Μα οι κάτοικοι, είμαστε εμείς!

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι Ελληνες ειναι απο τους πιο ψυχρους,αγελαστους και επιθετικους λαους του Πλανητη :(

 

για ακομα μια φορα γινεσε απολυτος κ υπερβολικος!

 

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο ειναι ενας ΜΥΘΟΣ (που ισως ισχυε πριν το...1980 ;D ;D),κακα τα ψεμματα ταξιδευω ΠΑΡΑ πολυ και σε διαβεβαιωνω οτι οι Ελληνες ειναι απο τους πιο ψυχρους,αγελαστους και επιθετικους λαους του Πλανητη :(

 

και με μια...πολη που μοιαζει με γυφτικο καταυλισμο... ;D ;D

Μπορεί να κάνεις κακές παρέες...

Όσο για τη πόλη δεν έχεις δεί ίσως το Mexico city ή το Καίρο ή τη Σόφια ή το Ηονκ Κονγκ -για να μην πώ για τα Τίρανα (και εγώ έχω ταξιδέψει πολύ στα 50 μου και συνεχίζω...) γιατί οι άνθρωποι δεν μένουν μόνο στο Βερολίνο, το Παρίσι και το Λονδίνο

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για ακομα μια φορα γινεσε απολυτος κ υπερβολικος!

 

μη γινεσαι τοσο...επιθετικος... ;D

 

Μπορεί να κάνεις κακές παρέες...

Όσο για τη πόλη δεν έχεις δεί ίσως το Mexico city ή το Καίρο ή τη Σόφια ή το Ηονκ Κονγκ -για να μην πώ για τα Τίρανα (και εγώ έχω ταξιδέψει πολύ στα 50 μου και συνεχίζω...) γιατί οι άνθρωποι δεν μένουν μόνο στο Βερολίνο, το Παρίσι και το Λονδίν

 

 

μα για αυτο ειπα ΑΠΟ τους πιο ψυχρους,αγελαστους και επιθετικους λαους του Πλανητη  ;) σιγουρα υπαρχουν και χειροτερα αλλα και πολυ καλυτερα,στο Hong Kong εχω παει πολλες φορες και δεν το βρισκω καθολου χειροτερο απο την Αθηνα,το Καϊρο τα ιδια χαλια με την Αθηνα εχει απλα ειναι 4 φορες περισσοτεροι οι...βαρεμενοι.. ;D ,το Μεξικο σιτυ ειναι οντως φρικτο και στα Τιρανα εχω να παω 20 χρονια οποτε δεν ξερω τι παιζει ;D

 

 

Στο Τοκυο ομως με ...πηρανε απο το χερι οταν χαθηκα στο δρομο,στο Λονδινο μου πληρωσαν το εισητηριο οταν ξεμεινα απο λεφτα,στο Δουβλινο με φιλοξενησαν στο σπιτια τους παντελως αγνωστοι ανθρωποι οταν ακυρωθηκε η πτηση μου  και στο Βερολινο δεν μου εχουν κορναρει ουτε ΜΙΑ φορα... και οι οδηγοι λεωφορειων σταματανε εκτος στασης για να παρουν τους επιβατες οταν εχει κρυο....

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε λοιπόν ΝΑΙ! Μάλλον πολιτικοφέρνει το θέμα αλλα θα σκάσω αν δεν το αναφέρω...

 

Κεντρικός δρόμος στο Γέρακα:

  • Απαγορεύεται το παρκάρισμα.
  • Στις γωνίες ούτως ή αλλιώς απαγορεύεται το παρκάρισμα.
  • Έχει και ταμπέλα "Στροφή λεοφωρείου στη γωνία.

 

και παρόλ'αυτά η γωνία έχει αυτοκίνητα (πάνω απο ένα).

 

Το παραπάνω μου φαίνεται απίστευτο! Δηλαδή και τροχονόμο να βάλουν θα τον γράψουν στ' απαυτά τους μου φαίνεται! (γιατί προφανώς θα έχει παρκάρει το περιπολικό στη γωνία ήδη).

 

 

και μιας και μιλάς για τον Γέρακα (όπου κατοικώ) και για τους μπάτσους: Έχεις δει μήπως πως παρκάρουν και πως παρανομούν ασύστολα οι μπλέ φίλοι μας στο αστυνομικό τμήμα του Γέρακα; δημιουργούν ένα απίστευτο (με το έτσι-θέλω) χάος.

Αλλά γιατί να είναι καλύτεροι απο εμάς...? αυτοί είμαστε....!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν μιλάς μόνο οδηγικά, υπερβάλλεις (λίγο)...

Αν μιλάς γενικά, ΠΛΑΚΑ ΚΑΝΕΙΣ...

 

Αδειος δρόμος .... ΑΔΕΙΟΣ!!!!! το αμαξι παρκαρισμένο στην γωνία !!!!  Μιλάμε δρόμος όπως η Πατησίων!!!! Αστυνόμευση μηδέν!!! Τα παρκαρισμάτα στο Παρίσι πάνω σε γωνίες είναι και γενικώς η αθλιότητα των Γάλλων οδηγών είναι διάσημη πανευρωπαικός.

 

Γενικά εκ μακράν οι πιο αγενέστατοι Ευρωπαίοι  συγκρίνοντας με Αθήνα, Λονδίνο , Ρώμη , Λουγκάνο (Ελβετία ) που είναι τα μέρη που έχω επισπευτεί. Ειδικά αν δεν ξέρεις την γλώσσα, κάτι στο οποίο συμφωνούσε και ένας φίλος μου γάλλος στην Αγγλία όταν σπούδαζα. 

 

Ενώ η Ελβετία το άλλο άκρο. Περάσαμε με κόκκινο πεζοί από το ένα διάζωμα στο άλλο με εντελώς έρημους δρόμου , να μην περνάει κουνούπι και τσουπ μας βούτηξε ο Ελβετός αστυνομικός λέγοντας " την επόμενη φορά τρώτε κλήση"

 

Αν νομίζεται ότι μόνο η Ελλάδα έχει τα χάλια της , είστε βαθιά νυχτωμένοι, σπούδασα 5 χρόνια Αγγλία και έχω να πω πολλά για τους Άγγλους τους οποίους έζησα αλλά και πολλούς άλλους λαούς. 

 

Ελλάδα και πάλι ελλάδα.

 

 

www.myspace.com/thekilon

www.soundclick.com/kilon

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου