Προς το περιεχόμενο

Αγορά Macbook ή Laptop


Alex-is

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Νομίζω ότι θα ήταν υπερβολή να πεις το Logic εύχρηστο ειδικά αν το συγκρίνεις με Ableton Live, ή FL ή ακόμα και Digital Performer.

 

και γιατι να το συγκρινεις με αυτα? να το συγκρινεις μηπως και με το photoshop?

 

 

Σίγουρα όμως αν το πρόγραμμα το είχε ξεκινήσει η Apple από την έκδοση 1 και όχι από την έκδοση 7 , τότε θα έβλεπες τι σημαίνει ευχρηστία.

 

 

 

αμα το ηξερα οτι εκει το πηγαινες παλι ειλικρινα δε θα μιλαγα....  ???

 

παντως δε ξερω ποιος το ξεκινησε στην αρχη , ομως αισθητικη apple ειχε απο την αρχη, αν θυμασαι  πχ ελλειψη δεξιου κλικ ,  αισθητικη των παραθυρων και αλλα που δε θυμαμαι τωρα. οχι βεβαια οτι εχει μεγαλη σημασια .

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 45
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

 

Tα toshiba τα πρότεινα γιατί όπως τα μακ είναι σκυλιά και αυτό πιστεύω ότι παίζει μεγάλο ρόλο σε live καταστάσεις όπου ο φορητός θα υποφέρει ότι χωράει και ξεπερνάει την φαντασία

 

Κάτι τέτοιο δηλαδή ?

http://www.youtube.com/watch?v=p8idUiPcBhM

 

Nothing is said that has not been said before...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ τη γνώμη μου σου την είπα...

 

Μακριά από τις γκομενοπαγίδες!  :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χεχεχε

 

fleamail forever!!

 

Ευχαριστω παιδια παντως για τις γνωμες, τη μια κλινω προς mac την αλλη προς pc οποτε ο χρονος θα δειξει!

www.myspace.com/alexiguitar

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σου φιλος, κατα την προσοπικη μου εμπιρια και αποψη σου προτεινο MAC, εγω εχω ενα MacBook 1.8GHz και ομολογω οτι πεταει σε σχεση με τα κυβικα του και γενικα με αλλα ποιο δυνατα (CPU) Laptop.

Το Logic Pro ειναι πολυ καλο και ευχρηστο προγραμμα (αν εχεις ορεξη να ασχοληθεις λιγο παραπανω μαζι του θα ανακαλυψεις τελεια πραγματα) επισεις εχει την επιλογη Rewire και συνεργαζεται με αλλα προγραμματα (αρκετα μπορω να πω) χωρις κανενα προβλημα. FL δεν παιζει αλλα μπορεις να χρησιμοποιησεις το Reason η το Garage Band εφοσον το FL το χρησιμοποιεις για drums (και τα δυο προγραμματα εχουν πολυ καλα drums και αν δεν σου αρκουν μπορεις να αγοορασεις τα refills ή τα Jam Packs αντιστιχα για το καθε προγραμμα με τα Drums) φυσικα το ιδιο ισχυει και για τα Synths :)

 

Η επιλογη δικη σου  ;D

Που πάτε ρε κερατάδες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήρα πριν 3-4 μήνες αυτό εδω: http://www.dell.com/content/products/productdetails.aspx/xpsnb_m1330?c=us&l=en&s=dhs&cs=19 και είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος. Ψάξε το!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το logic το ξεκίνησε η γερμανική EMAGIC και (τελικά) είναι πραγματικά κρίμα που κατέληξε στα χέρια της apple.

το τελευταίο δεν είναι άποψη μου, είναι η πραγματικότητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το logic το ξεκίνησε η γερμανική EMAGIC και (τελικά) είναι πραγματικά κρίμα που κατέληξε στα χέρια της apple.

το τελευταίο δεν είναι άποψη μου, είναι η πραγματικότητα.

 

Eίναι κρίμα που διόρθωσε τα bugs του , του έφτιαξε ένα αξιοπρεπές GUI , το έκανε πιο εύχρηστο και του έδωσε την πιο ανταγωνιστική τιμή που έχει pro DAW σέ όλη την αγορά.

 

Ναι δεν βλέπεις οι χρήστες του Logic φεύγουν τρέχοντας.

 

Ελπίζω το κάθε software που πάει για φούντο και έχει να δεί update απο την εποχή του Β παγκοσμίου πολέμου, να έχει την ίδια μοίρα.

www.myspace.com/thekilon

www.soundclick.com/kilon

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eίναι κρίμα που διόρθωσε τα bugs του , του έφτιαξε ένα αξιοπρεπές GUI , το έκανε πιο εύχρηστο και του έδωσε την πιο ανταγωνιστική τιμή που έχει pro DAW σέ όλη την αγορά.

 

Ναι δεν βλέπεις οι χρήστες του Logic φεύγουν τρέχοντας.

 

Ελπίζω το κάθε software που πάει για φούντο και έχει να δεί update απο την εποχή του Β παγκοσμίου πολέμου, να έχει την ίδια μοίρα.

Να σου υπενθυμίσω κάτι που μάλλον είναι σημαντικό;

 

Όταν πήρε την Emagic ο κύριος Jobs και η παρέα του, κόψανε την PC version του Logic. Τι σημαίνει αυτό;

Πολύ απλά, στέρησαν το πρόγραμμα από χιλιάδες φανατικούς χρήστες και το περιόρισαν στα πλαίσια ενός τρομερά μικρότερου αγοραστικού κοινού.

 

Είμαι σίγουρος ότι αυτό κόστισε στο Logic πολύ παραπάνω από όσα κέρδισε λόγω της πολιτικής της Apple. Άλλωστε, δεν έγινε φτηνό από τη μια μέρα στην άλλη (περάσανε αρκετά χρόνια) και σίγουρα δεν είναι πολλοί αυτοί που προτιμήσανε να αλλάξουνε πλατφόρμα από το να αλλάξουν sequencer.

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Όταν πήρε την Emagic ο κύριος Jobs και η παρέα του, κόψανε την PC version του Logic. Τι σημαίνει αυτό;

Πολύ απλά, στέρησαν το πρόγραμμα από χιλιάδες φανατικούς χρήστες και το περιόρισαν στα πλαίσια ενός τρομερά μικρότερου αγοραστικού κοινού.

 

Πρώτο σκέλος , συμφωνώ απολύτως , η Apple λειτούργησε εδώ καθαρά με το συμφέρον της. Σίγουρα η κίνηση αυτή δεν είναι προς όφελος του μέσου χρήστη και σίγουρα άφησε τους χρήστες LOGIC PC , στα κρύα του λουτρού. Ας μην ξεχνάμε όμως και ότι το φταίξιμο το είχε και EMAGIC που είχε σχεδόν παρατήσει το LOGIC πρίν μπει στο παιχνίδι η APPLE.

 

Είμαι σίγουρος ότι αυτό κόστισε στο Logic πολύ παραπάνω από όσα κέρδισε λόγω της πολιτικής της Apple. Άλλωστε, δε έγινε φτηνό από τη μια μέρα στην άλλη (περάσανε αρκετά χρόνια) και σίγουρα δεν είναι πολλοί αυτοί που προτιμήσανε να αλλάξουνε πλατφόρμα από το να αλλάξουν sequencer.

 

Aπο την μια μέρα στην άλλη έγινε φτηνό γιατί δεν συγκρίνω την έκδοση 1 με την έκδοση 7 αλλά την έκδοση 7 με την 8 . Μόνο την 8 έβγαλε η Apple σύν και το LOGIC EXPRESS το οποίο τελευταίο είναι σκέτη ληστεία για αυτά που προσφέρει.

 

Και αν λάβουμε υπόψη ότι επι εποχή EMAGIC to logic πήγαινε για τερματισμό , καπούτ, adios embryos (= έκτρωση) , να λένε οι χρήστες logic και πάλι καλά.

www.myspace.com/thekilon

www.soundclick.com/kilon

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου