Προς το περιεχόμενο

Αγορά Macbook ή Laptop


Alex-is

Προτεινόμενες αναρτήσεις

διάβασες τι έγραψα?

 

σόρρυ έφτιαχνα μουσακά εκείνη την ώρα και δεν σε πρόσεξα.

 

Θα παραθέσω κάπου εδώ τον σοφό φίλο Ourdarkness "lol και πάλι lol και ξανά lol"

 

μάγκες επιστρέφω στην μουσική μου ... γιατί δεν συνενοούμαστε εδω μέσα και έχουμε χαθεί στην μετάφραση. Σας αφήνω τα ηνία αφου τα ξέρετε καλύτερα. Εκεί που υπάρχουν πολλοί σοφοί , αργεί να ξημερώσει.

 

 

www.myspace.com/thekilon

www.soundclick.com/kilon

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 45
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

ps:για άλλη μια φορά, δεν αναφέρομαι στα tutorials των περιοδικών, αλλά στην διαφήμηση. το οτι πήρε 10/10 το live στο computer music δε σημαίνει ΤΙΠΟΤΑ.

 

Καλά... εσύ τώρα το κατάλαβες ότι ο kilon είναι φερέφωνο όσων διαβάζει στα περιοδικά; Το ενδιαφέρον σκέλος της συζήτησης είναι ότι, ενώ απορρίπτει το να ασχολείται κάποιος θεωρητικά (και μόνο) με κάτι, εν' τούτοις ανέχεται να πληροφορείται από τα βρετανικά (π.χ.) περιοδικά, αγνοώντας προφανώς ότι τα περιοδικά του "κλαδικού" τύπου είναι (εδώ και πολλά χρόνια) φωλιές για κάθε είδους ρεντίκολο που, αφού απέτυχε να κάνει κάτι άλλο στη ζωή του, κατέληξε να παριστάνει το δημοσιογράφο. Στην Ελλάδα, αυτό έχει διαστάσεις πληγής: ο μέσος όρος ηλικίας στους αρθογράφους των "ειδικών" περιοδικών είναι.. 19 ετών, για να μη συζητήσουμε το πόσο "λαδώνονται" μέσω φανερής ή και κίτρινης διαφήμισης. Στο εξωτερικό δεν είναι ΤΟΣΟ χάλια τα πράγματα, αλλά δεν είναι και ΤΟΣΟ καλύτερα ώστε να αξίζει να ασχολείται κανείς.

 

Αλλά, πολύ μου άρεσε αυτό το "επιστρέφω στη μουσική μου"...

Δεν έγραφε τουλάχιστον "επιστρέφω στο μουσακά μου"...;

 

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα  παραθέσω κάπου εδώ τον σοφό φίλο Ourdarkness "lol και πάλι lol και ξανά lol"

 

Α, και κάτι ακόμη: ο OurDarkness γέλασε με το έξυπνο ευφυολόγημα που είπες σε σχέση με εκείνο το απόφθεγμα. Ο λόγος όμως για το ότι απολαμβάνει εκτίμηση στο φόρουμ (ενώ εσύ θεωρείσαι... τέλος πάντων) είναι ότι ΠΟΤΕ δεν έχει προσβάλλει κανέναν λέγοντας ότι έφτιαχνε μουσακά την ώρα που ο συζητητής του παραθέτει επιχειρήματα.

 

Είναι τουλάχιστον ανέντιμο να χρησιμοποιείς το γέλιο του σαν ενισχυτικό του ανύπαρκτου κύρους της αυθάδειάς σου, προσποιούμενος ότι μιλάς από το ίδιο επίπεδο αυθεντίας: ο άνθρωπος είναι ένας επιστήμονας και εσύ είσαι απλά κάποιος που περνάει συχνά από το περίπτερο - μην μπερδεύεσαι Kilon και ΚΥΡΙΩΣ μην μας περνάς για ηλίθιους.

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να διακόψω την όμορφη αντιπαράθεσή σας αλλά αν δεν κάνω λάθος το θέμα του post είναι :

 

Αγορά Macbook ή Laptop.

 

Δεν νομίζω όλα τα παραπάνω να ενδιαφέρουν το παλικάρι που ζήτησε βοήθεια...

 

 

Nothing is said that has not been said before...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να διακόψω την όμορφη αντιπαράθεσή σας αλλά αν δεν κάνω λάθος το θέμα του post είναι :

Αγορά Macbook ή Laptop.

Δεν νομίζω όλα τα παραπάνω να ενδιαφέρουν το παλικάρι που ζήτησε βοήθεια...

 

Και βέβαια το ενδιαφέρουν, διότι: όπου και να ρωτήσεις αυτή την ερώτηση, θα υπάρξουν άνθρωποι που θα σου πουν "οπωσδήποτε το Α" και άνθρωποι που θα σου πουν "οπωσδήποτε το Β". Το πραγματικό ζήτημα είναι : ποιους μπορείς να εμπιστευθείς; Οπότε, η φαινομενικά άσχετη συζήτηση που διεξάγεται, έχει σαν πραγματικό αντικείμενο της το να καταδειχθεί ποιος είναι αυτός που μιλάει και συνεπώς αν πρέπει να τον πιστέψουμε ή όχι.

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου